Tixati – torrentový klient

Jako výchozí máme v Mintu Transmission. Já jsem objevil při brouzdání po webu Tixati, který mi vyhovuje mnohem více. Jak známo stažení souboru .torrent nebo magnet-link umožňuje programu stahovat požadovaný soubor z mnoha zdrojů a také je umožňuje přenášet do mnoha dalších zařízení. Zároveň je možno, kdykoliv stahování přerušit. Za to, co dále sdílíme, zodpovídáme sami. Setkal jsem se s názorem, že torrenty zpomalují počítač. Mohu potvrdit jen do té míry, že špatně nastavený torrentový klient může po dobu přenosu zpomalit rychlost internetového připojení. Beze změny v nastavení se ji totiž snaží využít naplno.

Mnoho linuxových distribucí, včetně té naší, využívá pro šíření instalačního obrazu možnost stažení pomocí torrentu. Takzvané seedování – sdílení torrentu je nanejvýš žádoucí pro další zájemce o soubor. Bez dávání by nemohlo být přijímání, abych tak řekl.

Tixati je skutečně propracovaný program, pro mě určitě správná volba. Tvůrci programu prohlašují, že neobsahuje žádný adware, spyware a je možno ho také čistě odinstalovat, poslední poznámka se jistě týká jednoho majoritního operačního systému. Instalujeme jej stažením a instalací deb balíčku odsud. Tixati přináší i portable (přenosnou) verzi. Vypadá asi takto:

Při stažení prvního torrentu se musí nastavit Tixati místo Transmission, dále stačí již jen přidat. Předtím však doporučuji změnit výchozí úložiště souborů, které je defaultně určeno, tuším jako Plocha/downloads. Přeji příjemné stahování.

Domovská stránka projektu je www.tixati.com.

Štítky , , .Záložka pro permanentní odkaz.

2 reakce na Tixati – torrentový klient

 1. lombardo1981 říká:

  Ja som tento p2p klienta objavila pred niekoľkým mesiacmi. Vlastne som bola nútená hľadať náhradu za Transmission, nakoľko mi začal robiť problémy. Veľké súbory sa stiahli, ale zakaždým boli poškodené. Riešenie sa mi moc hľadať nechcelo, síce chvíľková snaha bola. 😀
  Na qBittorrent sa mi moc prechádzať nechcelo. V minulosti som s ním mala problémy. Počas sťahovania nejakého, už temer dokončeného mega-torrentu vypadol prúd. No po spustení PC boli dáta v čudu. A pri Deluge sa zase stiahne hromada balíčkov. (nepýtajte sa, prečo to nekoliduje s mojou obsesiou). Tak som napokon v AUR objavila Tixati. Nainštalovala som ho a tak aj zostalo.

  Dúfam, že sa nenahneváš, keď sem pridám zopár drobných rád.

  TORRENTY V PORADÍ: V základnom nastavení toto „nefunguje“. Treba ísť: Transfers –> General a odškrtnúť Recykle unused uploat slots for downloads. Potom už len stačí nastaviť Downloads slots na svoju požadovanú hodnotu (čiže počet paralelne sťahovaných súborov).

  PRÍPONA PRE ČIASTOČNE STIAHNUTÝ SÚBOR: Ani toto nie je v základnom nastavení. A ja osobne to považujem za veľmi dobrú pomôcku. Potrebuje ísť: Transfers –> Files a zaškrtnúť Incomplete file name format a zadať príponu. Napríklad takto: $file.part

  PRESNEJŠIA VEĽKOSŤ SŤAHOVANÉHO SÚBORU: Toto nie je nejako životu dôležité, ale pre detailistu ako som ja, to drása oči: User Interface –> Output Formating –> Largest Unit –> Bytes zmeniť napríklad na Ti (zvoliť spomedzi tých, ktoré obsahujú i) a Bytes In Charts zmeniť napríklad na Mi.

 2. Filip říká:

  Ja používam Qbittorent a vyhovuje mi hlavne preto, že má v sebe zabudovaný vyhľadávač torrentov, takže nemusíte hľadať cez prehliadač.