Česká a slovenská komunita Linux Mint

Jsme skupina nadšenců do linuxové distribuce Linux Mint. Spolu s pracovním prostředním Cinnamon je to bezpečný, uživatelsky přívětivý a snadno přizpůsobitelný operační systém. Věnujeme se i ostatním pracovním prostředím, se kterými je Linux Mint vydáván.

Od poloviny roku 2021 nás navíc zaštiťuje spolek OpenAlt, který každoročně pořádá i stejnojmennou konferenci.

Řešíte problém s Mintem?

Naše komunita má za cíl co možná největší rozšíření Mintu v ČR i SR a podporu jeho uživatelů. Neváhejte tedy využít našeho fóra pro vznesení dotazu do pléna. Je možné, že někdo již řešil obdobný problém a ví jak na to.

Jak přidat ruku k dílu

Pokud se chcete zapojit a pomoci s propagací nebo vývojem Mintu, napište nám na info@linux-mint-czech.cz, a najdeme něco, co by vás bavilo. Tady je několik tipů, kde můžete rovnou začít.

  • Pomáhejte uživatelům Mintu na našem fóru řešit a vyřešit jejich problémy. Pokud už jste zkušeným uživatelem Mintu a znáte odpovědi na pokládané otázky, neváhejte na ně rovnou odpovídat. Není k tomu potřeba žádné speciální oprávnění nebo schválení od ostatních členů.
  • Překládejte Mint do českého nebo slovenského jazyka. Práce na lokalizaci (neboli překladu) Mintu probíhá skrze webovou aplikaci Launchpad. Pokud se chcete zapojit do překladů, navštivte stránku českého nebo slovenského týmu. Dobrým zdrojem informací je taky příručka pro překladatele Mintu a wiki o překladech Ubuntu.
  • Pomozte nám s některým z úkolů na seznamu.
  • Pokud jste spíš psavci, určitě se najde prostor i pro vaše články.

Komentáře jsou uzavřeny.