O nás

Vítejte na stránkách oficiální české a slovenské komunity Linux Mint

Jsme komunitní skupina nadšenců, která společně sdílí názor, že Linux Mint je historicky nejlepší distro mezi GNU/Linux systémy. Dle našeho názoru, který však nikomu nevnucujeme, je Linux Mint uživatelsky nejpřívětivější, virůprostý, přehledný, snadno přizpůsobitelný moderní operační systém. Spolu s pracovním prostředím Cinnamon, kterému je předpovídána velká budoucnost, tvoří vyvážený celek, zcela vyhovující všem dnešním nárokům na práci s počítačem. Rádi bychom zdůraznili, že i softwarová výbava je na vysoké úrovni a každý si najde pro svou práci to, co potřebuje. Jen podotýkáme, že zde nechceme vyzdvihovat pouze Cinnamon. Hodláme se věnovat i všem ostatním pracovním prostředím, které jsou vydávány s Linux Mintem. Avšak Cinnamon je přeci jenom kmenovým prostředím pro Linux Mint, čili logicky mu bude věnován největší prostor.

Nemalým problémem rozšíření linuxu jako takového, jsou babské pověry. Avšak dávno pryč už jsou doby, kdy byly problémy s ovladači různých periferií. V Linux Mintu tiskárny, skenery, různé externí disky fungují naprosto bez problémů. Co se týká multimédií, tak i zde lze říci, že Linux Mint zcela vyhovuje moderním požadavkům uživatelů.

Naše komunita má jako hlavní cíl co možná největší rozšíření operačního systému Linux Mint v České i Slovenské republice. V další fázi bychom mohli pořádat různé srazy, setkání či jiné akce a finálním počinem pak bude vznik občanského sdružení. Proto uvítáme každého nového člena, každou dobře míněnou radu, o kterou se s námi podělíte např. na našem fóru, neboť v našich končinách bohužel fórum čistě o naší distribuci citelně chybělo. Ano, mezinárodní fórum existuje a je bezpochyby kvalitní, ale máme-li být silnou komunitou, je kvalitní české fórum jedním z pilířů. Rádi bychom spolupracovali i s ostatními linuxovými komunitami, neboť celá řada problémů, starostí i radostí je velmi podobná či dokonce stejná. A jak se říká – víc hlav, víc rozumu.

Co říci závěrem. Snad jen popřát operačnímu systému Linux Mint hodně a hodně spokojených uživatelů, ať se i nadále zdokonaluje a nám bych popřál, aby k tomuto cíli naše webové stránky alespoň nepatrně přispěly.

logonastr

Líbí se vám náš web? Přispějte na provoz a pomozte nám.

Komentáře jsou uzavřeny.