O Mintu bez politické korektnosti.

mpk1O Mintu bez politické korektnosti si dnes budeme povídat s našimi Broučky. Proč právě s Broučky, nestačí se zeptat reprezentativní části občanů našeho protektorátu?

Odpověď je nasnadě, Broučci mají víc noh než lidé. Jistě je mezi námi hodně čtenářů, kteří četli Orwellovu knihu Farma zvířat. Tam jste se mohli dozvědět, že „čtyři nohy dobré, dvě nohy zlé„, což jednoznačně upřednostňovalo některá zvířata před lidmi.

Jenže ve zvířecí říši je ještě početnější skupina, která si nějaké speciální podmínky neklade, jednoduše je, a má svoji sílu. Je to prostě v přírodě tak, že kdo má početnost a sílu, ten nemusí vynakládat prostředky na propagandu.

tnc1Když se nebudeme zabývat stonožkami a pavouky, zůstaneme u těch, co mají „pouze“ 6 noh, což na kultivovaný pohyb v jakémkoliv terénu bohatě stačí. A to jsou právě i naši Broučci, od kterých už léta čerpám inspiraci a se zájmem sleduji i jejich projekty.

Inspiraci od Broučků ovšem přebírají i jiní „nadlidé“, kteří mají, symbolicky řečeno, dvě nohy a čtyři ruce. Že mají dvě nohy, tak se jim říká běženci, protože dobře a rychle běží směrem na sever. Mnohdy ovšem neberou na vědomí, že „severní vítr je krutý“, ale o tom snad až jindy. Další dvě ruce mají na obchytávání macatých zadečků evropských žen, a zbývající dvě ruce zase na to, aby s nimi brali velmi štědré sociální dávky. I když nejsem entomolog ani ekonom, tak s obdivem shlížím na tak vyspělý sociální program. Nicméně někteří entomologové se už věnují namísto hmyzu právě těmto „nadlidem“, které jak známo v České republice ani na Slovensku nechceme…

tnc15_1Nechci odbíhat příliš daleko od našeho Mintu, tak jsem si zašel na krátký pohovor s Jimem Pütlickem, abych nemusel pořád pracně vysvětlovat našim čtenářům, že „4 nohy (Mint) dobré a 2 nohy (Windows) zlé“, což je ve své podstatě též demagogie. Jim Pütlick mě uklidnil tím, abych se podíval na jejich šestinohou říši – všechno funguje a mnozí mají k tomu i nejméně jeden pár křídel. A nepotřebují k tomu aby žili, žádné banky, žádné summity, žádné úředníky a ani nějakého černého krále. Ani žádnou tetu makrelu, která jen plní příkazy černého krále. Dnes žijeme ve světě reklamy, tak si dělají propagaci jen ti dvounozí, ale ne ti, co se o zem opírají ve více bodech. Tak ani já, maskot tohoto webu, nejsem propagace ušetřen, protože se to ode mne vlastně svým způsobem očekává. Ano, předávám čtenářům své bohaté zkušenosti, ale často – a to musím zdůraznit – naslouchám hlasům svých známých Broučků. Protože hlas Broučků – hlas Boží, abych to zjednodušil. Protože hlas lidí už dnes nikdo neposlouchá.

 

°°°°°øøøø000O000øøøø°°°°°

 

Proto jsem konzultoval s Jimem Pütlickem i perspektivu našeho Mintího webu, jak dál a zdali to má význam stále „čůrat proti větru“. Jim si přehodil doutník z jednoho koutku úst do druhého a zeptal se s lišáckým úsměvem: „Už vás Minťáky, někdo onálepkoval za fašisty, xenofoby a genderově nevyvážené? Pokud ještě ne, tak se na to připravte, ale to bude znamenat kvalitativní i kvantitativní změnu v životě vašeho Operačního systému. Můj prapradědeček (hmyz má kratší život) mi povídal, že jeden člověčí prezident, myslím že Husák, říkával, že když vás na Západě budou chválit, tak něco děláte špatně, ale když na vás budou házet špínu, tak jste na dobré cestě.

Slovy politologa a experta na mezinárodní otázky – „Politickou korektnost odvozujeme od sporu o to, kdo má právo definovat to, co je skutečnost. Kdo má právo říci: věci jsou černobílé, černé nebo pruhované. Jestliže hovoříme o politické korektnosti, pak ve skutečnosti mluvíme o hypotéze, když některé věci pojmenujeme určitým způsobem, ony se stanou takovými, jakými je označujeme. A když o některých věcech nemluvíme, přestanou existovat.“

Musíte se prostě vejít do tzv. myšlenkového koridoru, jinak jste považováni za extremisty. Problém je, že ten myšlenkový koridor je tak úzký, že je dnes za extremistu považován skoro každý.

mpk2„Jinak řečeno“, řekl Jim Pütlick, „musíte věřit všemu, co do vás nalévají „veřejnoprávní“ media, a používat jen to, co všichni ostatní v tom správném „myšlenkovém koridoru“ – tedy ve vašem případě Windows. Jelikož je ten myšlenkový koridor skutečně velice úzký, tak se vám Minťákům ani trochu nedivím. Protože jak předpokládám, tak jste zřejmě nechodili do inkluzivní školy, protože vaše mentální schopnosti nejsou natlačené jen do té „správné“ jitrnice.“

Do debaty se nenápadně zapojil i Johnny Broke, který stál nedaleko. „Máte nespornou výhodu s tím Mintem, že systém není ani lokální, ale širší než Evropská platforma. Protože jak funguje evropská zahraniční politika, tak ta dáma, která to má na starosti, je klasickým příkladem toho, že to prostě fungovat nemůže. Mint se samozřejmě ze své minoritní pozice celkem nedostane, ale to není ani jeho cílem, protože je nekomerční, ale přitom stejně světový“.

„Tak jako my brouci, chrobáci, bogáři či kéfři“, dodal Jim Pütlick, „si nevynucujeme místo na planetě, protože ho máme, tak by ani „majoritní systém“ nemusel pokračovat ve své expanzi, ale mohl nechat prostor pro lidi „s jiným algoritmem myšlení“, kteří se do toho „myšlenkového koridoru“ nějak nemohou natlačit“.

mpk3Další debata s Broučky by nám ještě mohla být nesmírně užitečná, ale Broučci mají oči všude: Nad našimi hlavami se právě objevilo letadlo, které za sebou zanechávalo široké stopy chemtrails. Shodli jsme se proto na tom, že „zalezeme do svých děr“, zavřeme okna i dveře a zapneme si na plné pecky čističky vzduchu; sejdeme se opět, až bude zase i venku čistý vzduch…

Mezitím si do Mintu nainstalujeme poslední aktualizace…

 

A na závěr:

Populista je označení každého, kdo nesouhlasí s tím jediným a jedině správným názorem.

To jsme to dopracovali…

 

°°°°°øøøø000O000øøøø°°°°°

 

 

Štítky .Záložka pro permanentní odkaz.

6 reakcí na O Mintu bez politické korektnosti.

 1. Joe Rossu říká:

  Zábavné a poučné zároveň 😉

 2. Vlanek říká:

  Pěkný článek ukazující jak nádherně funkční dokáže být komunita lidí kolem Mintu. Bez ohledu na to odkud a čím jsou, dělají tu svou práci spojenou s Mintem pořádně.

 3. pjnowak říká:

  Zdravím naše broučky. Velice jsem se pobavil. Asi čtu ty samá média co oni. Už jsem sehnal pro svého kluka jedné pár rukou navíc. Teď ještě musím sehnat šikovného chirurga co mu je přišije. Jen doufám, že je bude používat na sociální dávky a nebude pracovat dvakrát více za jeden plat. To proto, že má jen jedna ústa a víc toho nesmí.

 4. pjnowak říká:

  Oprava:
  A víc toho nesní.

 5. skrob říká:

  Poutavé a hlavně pravdivé čtení.

 6. Allconius říká:

  Podle mě je prostě problém v globální demoralizaci. Pokud lidé nezmění svoje myšlení, tak neexistuje žádné řešení i sebejednoduššího problému natož něčeho složitějšího . Neřeší se příčiny, ale důsledky a to zbytečně odčerpává nepředstavitelné množství energie, která měla být použita úplně jinak . Pokud by někdo letěl kolem vesmírem tak by se musel jen útrpně pousmát nad hloupostí lidstva a rychle raději mazat dál , bohužel , ale jsem optimista dávám tomu tak 500 let a bude to snad lepší 😀