Johnny Broke & Jim Pütlick II.

tnc15_1Mnozí čtenáři budou jistě zvědaví, co teď v té deštivé zimě dělají naši Broučci. Ani já jsem neodolal a protože zvědavost je, jak říká doktor Hnízdil, druhá přirozenost dobrého lékaře, tak proč se nepodívat, jak naši ubozí chrobáci strádají, když je tak málo sluníčka. Po pravdě, Sluníčkářů je ale stále dost – ovšem jen do té doby, než jim nějaký černý chrobák neznásilní na ulici jejich partnerku.

jbjp1Broučci kupodivu nestrádají, ba ani nezahálejí. Rozhodli se aktivně přispět k řešení uprchlické krize v Kolíně nad Rýnem a v Hamburku. Protože kromě cvrlikání ovládají mimo jiné i němčinu, při studiu starší literatury objevili v jednom vídeňském ilustrovaném kalendáři ročník 1872 (Kikeriki-Kalender) zajímavé řešení, jak v podobném případě postupovat.

V této publikaci našli ilustrace, které jsou pro ně inspirací pro jejich nový projekt. Odsouzení násilníci a výtržníci, kteří už nebudou mít nárok na azyl a mají být vyhoštěni, budou potenciálním problémem i ve své vlastní zemi, odkud (údajně před válkou) utekli. Broučci proto nabízí „humánní řešení“, které má současně zabezpečit dostatek potravy pro vymírající populace žraloků.

jbjp2Loděnice v Hamburku zabezpečí výrobu několika „výletních“ lodí, které se budou starat o rozptýlení nadržených mladíků s tím, že je „zavezou na nedaleké místo“, kde je spousta žen, které strádají, protože nemají muže. Mladíci dostanou „elegantní aristokratické oblečení“, aby udělali dojem. Loď se potom přeplaví na předem určené místo, kde se pak hladovým žralokům poskytne „bio-krmivo“, aby přežili tuhou zimu. Ochránci přírody a Strana zelených s porozuměním kvitují navrhované řešení. V nejvyšších oligarchických a zednářských kruzích se uvažuje o udělení Nobelovy ceny míru pro naše Broučky.

Tak, ať teď někdo prohlásí, že jsme malý a bezvýznamný národ…!

 

°°°°°øøøø000O000øøøø°°°°°

 

Protože výše popsané převratné vyřešení palčivého problému Evropy nezůstane bez ohlasu, bude možné se o podrobnostech dozvědět skoro na všech rozhlasových stanicích. Mnohé stanice jsou však „politicky korektní“, takže se z nich doslechneme asi tolik, co z naší mainstreamové televize.

Great Little Radio Player je Internetový radio přehrávač pro Linux, který přichází s kolekcí až 481 radiostanic, organizovaných podle žánru. Můžete si snadno přidat další, svoje radiostanice, které vám poskytnou relevantní a objektivní zprávy.

jbjp3Aplikace Great Little Radio Player má velmi jednoduchý vzhled a není třeba dělat nic jiného, než spokojeně poslouchat Internetová radia.

Aplikace ovšem může vypadat daleko lépe díky 30 skinům, s názvem „coats“, které jsou k dispozici. A protože při poslouchání zpravidla „není co dělat“, tak si můžeme jednotlivé skiny vyzkoušet – není jich málo – podívejte se na ukázky: https://sites.google.com/site/glrpgreatlittleradioplayer/home/look.

Zde jsou jen některé z nich.

jbjp4Další vlastnosti a zlepšení Great Little Radio Playeru:

 • zobrazuje poznámky o skladbě, což je užitečné pro radiostanice, které zobrazují jméno umělce a název skladby.
 • zobrazuje ikonu v systémové liště
 • implicitně zobrazuje jen skrytí a exit, ale dá se nastavit tak, aby ukazovala všechny stanice podle kategorií v systémové liště !
 • možnost spuštění stanice při startu a skrýt okno při startu
 • stáhnutí GLRP jako balíček deb; ale jsou ke stažení i zdrojové kódy

 

Domovská stránka Radio Playeru se nachází na: https://sites.google.com/site/glrpgreatlittleradioplayer/home.

odkud  si můžete stáhnout balíček verze 1.4.7 tlačítkem DOWNLOAD:

Stažený balíček si nainstalujete jako obyčejně pomocí instalátoru.

Příjemnou zábavu!

jbjp5

 

°°°°°øøøø000O000øøøø°°°°°

 

 

Štítky , .Záložka pro permanentní odkaz.

2 reakce na Johnny Broke & Jim Pütlick II.

 1. kamowski říká:

  – robí presne to, na čo je určený, prehráva internetové rádia
  nič menej a nič viac, super 🙂
  po inštalácii z .deb balíčka zadajte ešte v termináli príkaz
  $ apt install -f
  nech si to doinštaluje potrebné závislosti a potom je to funkčné
  – lokalizované je to do češtiny ale aj v default jazyku je to použiteľné, stačia piktogramy 🙂
  – tá zbierka rádií, je ako v každom podobnom sw podľa autorovho výberu, beriem to skôr ako ukážku možností triedenia (výber cz rádií v záložke „Obľúbené“ nechám bez komentára 😀 )
  písal som tu kedysi článok o slovenských rádiách (http://www.linux-mint-czech.cz/?s=slovensk%C3%A9+r%C3%A1di%C3%A1)
  vlastnú zbierku si našinec ľahko vytvorí a pridá
  Menu – Stanice – Import/Export – export, zoznam staníc si niekam uložte ako nazov.csv, otvorte v LO calc a pozrite si, ako to je členené, potom si viete doplniť svoje, tieto nechať alebo úplne zmazať, …, potom importovať do prehrávača

 2. romanos74 říká:

  Aplikace to je opravdu dobrá, jen by mě zajímalo jak se do ní přidávají nové stanice. Zkoušel jsem jich několik, ale buď to vypíše že není zásuvný modul nebo se prostě nic nestane.
  Ještě ty stanice co jsou již obsaženy také moc nejedou, jen asi třetina a to přeháním, no škoda jinak opravdu dobrá aplikace, něco takového jsem právě hledal.