Sborník AKTUALIT 2012-2013

1392__100x100_sboraktualKaždý pracuje nejlépe k lepší svobodě národu, který pomáhá rozmnožovati jeho vnitřní sílu. Vnitřní síla národu ale záleží v jeho vzdělanosti, mohovitosti, přičinlivosti, mravnosti a zachovalosti, a každý, který se o rozmnožení těchto vlastností u svého národu stará, přispívá nejlépe k budoucí svobodě. To tedy čiňme každý ve své domácnosti, ve svém okolí, a žádná moc nemůže nám toho zameziti.

Vnitřní síla, ta je nebo není; nicméně stále je možné hledat způsob, jak ji získat. Pokud máme poruchu osobnosti nebo nějakou sexuální deviaci, neztrácejme hlavu.  V Evropské unii se nikdo neztratí, stačí nezaplatit daně a o popularitu máme vystaráno. Jenže popularita s vnitřní silou moc společného nemá, vnitřní síla nebývá ani tak vidět, jako ta síla, s kterou se předvádíme, když se ucházíme o ruku, případně jiný orgán naší vyvolené.

Takže se pěkně vrátím k úvodnímu citátu, který napsal Karel Havlíček Borovský před 161 lety:

Co mohu udělat pro naši Mintí komunitu, abych pomohl rozmnožit její vnitřní sílu?

Vnitřní síla je závislá především na charakteru, ale i na vědomostech a na způsobu,  jak ty vědomosti používám. A také toho nesmím vědět moc, protože pak pro jedno zapomenu druhé. Aby k tomuto nechtěnému stavu nedocházelo, není na škodu udělat si v hlavě pořádek. Něco podobného má za cíl i můj příspěvek, abychom se neztratili v záplavě informací na našem portálu. Aby kvantita neválcovala kvalitu, protože když je něčeho moc, tak je toho příliš !

Těm, kteří chtějí lépe pracovat s našimi informacemi, jsem věnoval dnešní sbírku; měla by nám pomoci v tom, co už víme a na co bychom mohli zapomenout.

Na zvýrazněném odkazu si můžete prohlédnout či dokonce stáhnout zmíněný Sborník aktualit(18,6 MB)

 

Jak už bývá na našem portálu zvykem, očekávám i tentokrát tisíce děkovných dopisů.

Štítky .Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.