Hledá se nový správce webu

Vážení návštěvníci a uživatelé Mintu. Po třech letech hledáme nového správce pro tento náš web a k němu přidružené fórum.

Aktualizováno 16. října: kontaktoval jsem zpět první čtyři zájemce a poprosil je o představení se na fóru. Pokud máte také zájem se na rozvoji webu podílet, neváhejte nás kontaktovat, viz dále v článku.

Trocha historie

Skoro přesně před třemi lety jste si na tomto místě mohli přečíst velmi podobnou výzvu jako je tato. Stejně jako se tehdy Satapouch, majitel a správce webu, rozhodl ho „opustit“, tak jsem se před nedávnem rozhodl i já, abych se mohl věnovat jiným projektům, které jsou pro mne důležitější.

Stránky linux-mint-czech.cz jsem převzal s tím, že se o ně postarám alespoň po technické stránce, aby zůstaly zachovány jako prostor pro ostatní členy komunity a uživatele distribuce. I když jsem napsal několik málo článků, staral jsem se především o technickou stránku provozu. Celý web jsme zrychlili, zavedli HTTPS, pročistil a aktualizoval jsem používané systémy.

Chcete-li se o web postarat…

Věřím, že webové stránky jsou dnes v dobrém stavu. Hosting i doména jsou zajištěny a nečíhají tu žádná nepříjemná překvapení. Abych nenabízel zajíce v pytli, můžete se podívat na přehled toho, co se dnes pro provoz používá, a rád odpovím na všechny vaše otázky.

Pokud máte opravdový zájem web linux-mint-czech.cz převzít, postarat se o jeho provoz, nadále ho udržovat jako místo pro uživatele Mintu, kde najdou pomoc a radu se systémem, a kde bude vždy prostor pro členy komunity sdílet užitečné rady a tipy pro ostatní, co nejdříve napište na adresu info@linux-mint-czech.cz. Nejlépe uveďte i zda a jaké máte zkušenosti s podobným projektem nebo obecně správou webových stránek. Nemusí to být podmínkou. Budu se snažit odpovídat co nejrychleji, abychom nové správce (nemusí být zdaleka jen jeden) našli do konce října.

Potřebujeme tě na Linux-Mint-Czech.cz

Svůj zájem o převzetí webu prosím posílejte výhradně na výše uvedený e-mail, NE do komentářů.

Svůj zájem o převzetí webu prosím posílejte výhradně na výše uvedený e-mail, NE do komentářů.

Štítky .Záložka pro permanentní odkaz.

33 reakcí na Hledá se nový správce webu

 1. lombardo1981 říká:

  Díky za čas, ktorý si tomuto webu a fóru venoval. 🙂

 2. redhawk75 říká:

  Vdaka Michale.
  Ja obcas precistim spam, obcas prebehnem WP, obcas nieco napisem.
  Tak dufam, ze sa niekto najde.

 3. Michal Stanke říká:

  @lombardo1981, @redhawk75 rádo se stalo

 4. Poutnik říká:

  Michale, moc děkuji za čas a tolik práce, co jsi tomuto, pro mne důležitému, webu věnoval. 🙂

 5. bedňa říká:

  Napíšem fakt, ktorý zabolí, ale to je tak všetko.

  Keď robíš niečo pre ľudí, tak máš na výber.

  1.) Buď to budeš robiť pre ľudí, ktorí sa chcú vzdelávať a časom ti to nejak vrátia späť.

  2.) Budeš to robiť pre tupé masy a nikdy nečakaj že sa ti niečo vráti naspäť.

  Dvojka je Linux Mint, ja viem znie tvrdo, ale je to fakt. Root.cz to vykrýva reklamami, aby tá práca pre masy mala nejaký zmysel. Alebo z toho máš dobrý pocit, že si niekomu pomohol.

  Prajem ti, aby si v živote robil to čo ťa bude napĺňať a budeš mať z toho dobrý pocit.

 6. takyradějianonymně říká:

  Názor grafomana: no tak čas už brzy ukáže jak to bude s novým správcem. A na jak potom dlouho?
  Mne teď ale zvědavě napadlo podívat se vedle na český web k Ubuntu: jestli i tam dal Michal S. nějak podobnou hlášku, že?

  Třeba jsem nepozorný a přiznám se že nehledal jsem důkladně. Ale odnesl jsem si jeden důležitý poznatek a s prominutím: alespoň opticky se mně zdá, že na Ubuntu to tam není záležitost jen té jakoby jedné klíčové osoby … a tak Michal S. tam takovou hlášku tj. jako tady v Mintu dávat případně ani nemusel.
  Viděno optikou mne tj. jako tam příležitostného návštěvníka. Takže Ubuntu je na tom, v tomto směru, dnes lépe než Mint.

  Jedna věc je takové to soutěžení o větší popularitu jestli Mint (základ je Ubuntu LTS) nebo Ubuntu a obráceně. Stranou dám jak je to někdy v podstatě falešné.
  Faktem ale je a viděno mnou: doba webu pro český Mint a kdy web plnil významnou roli i takovou společenskou a někdy i lehce humorně zábavnou (s tím jsem se na webu Ubuntu právě já tehdy nesetkával a pro Mint to byl takový bonbónek navíc) … je ale pryč!
  Nejsou a ať důvody jsou jakékoli oni potřební aktivní hráči, tj. příměrem nejsou režiséři a herci, no a samo jakoby obecenstvo se asi hodně také změnilo. Fórum (a komunitu) si začínají někteří plést s nějakým krámem a kde ten (dobrovolně) odpovídající má prý povinnost myslet už i za ně. A líp už asi nebude, že?

  *** Závěr: není to zase tak moc dlouho co se tu tento problém a v téměř prorockém(!) vidění věci příštích(!) řešil, podnět dal právě Michal S.:
  https://www.linux-mint-czech.cz/2019/02/setkani-s-ubuntu-na-installfestu-2019/

  Začíná mně to připomínat situaci jako čekání na Godota. Na osobu která nikdy ale nepřijde. Třeba nepřijde. A když ano tak brzy zase odejde? A nemyslím tím jen tu funkci správce webu a její obsazení.

  Fakt si myslím že už nazrál čas tu situaci vyřešit a i za cenu kompromisů, které se úplně všem líbit třeba nebudou. Ale ať ta minimálně že technická stránka (jak o tom píše Michal S.) bude zajištěná jak pro Ubuntu tak tím i pro Mint tedy společně (společnými silami) a i za „cenu“ třeba toho, že problematika Mintu/fóra a v jazyce českém bude velmi viditelnou toho součástí. Ale součástí.

  Nemá smysl kolem toho dále plkat, to se plkalo v diskuzi u mnou nahoře odkazovaného článku. Je třeba konkrétních návrhů a i těch odvážných a konat.

 7. Old Bobby říká:

  Tak nejdříve:
  Děkuji Michalovi, že to s námi tak dlouho vydržel a jen nemálo z nás mu poděkovalo – především nejvíc ti, kteří stránku „dělali“.
  Doba webu pro český Mint je skutečně už za námi! A doopravdy plnil tenkrát významnou odbornou, společenskou a „lehce humorně zábavnou“ roli. I já jsem se snažil o to, aby to nebyl web „jen pro suchary“, i když jsem některým čtenářům možná lezl na nervy. Nedá se ale zavděčit všem, a nemusí to být právě česká kotlina; dnes je obecně víc nespokojenců než těch, kteří jsou ochotni trochu pracovat i pro druhé.
  Konkretní návrh na další příští nepodávám, protože jak již můj nick prozrazuje, jsem „Old“ a jedu už deváté gumy. Nicméně „tah na bránu“ mohu všem čtenářům jen doporučit. Nedá se ani vyloučit vlastní gól, ale kdo nic nedělá, nic nemůže pokazit.
  Pro nejbližší roky bych souhlasil s návrhem kolegu „kamowski“, aby archiv zůstal někde zachován, protože jsou tam cenné rady i pro ty, kteří se s Linuxem teprve začínají kamarádit. Pro ty začínající je skutečně Mint dobrá volba. Michal už „archiv“ vyřešil: bude to na https://web.archive.org/ tak díky! Časem i tak všechno pomine, ale to tady řešit nebudeme ;°) Ahoj !

  • bedňa říká:

   Nazdar mladíku, aj teraz ešte niekde píšeš?

   • Old Bobby říká:

    Ahoj bedňa,

    nezabudol si na starého kontrarevolucionára, ďakujem… Až niekedy pôjdeš do Košíc, tak napíš do mailu – zájdeme spolu na pivo. Bude veselo, cenzurované vtipy, nezabudni pampersky!

 8. Michal Stanke říká:

  Zaznamenal jsem to tu v komentářích několikrát – proč ta averze vůči Root.cz? Jestli dnes máme v ČR nějaké médium, které může Linux trochu více zpopularizovat, je to právě Root. Občas tam sám píšu zprávičky a hádám, že i díky této už mám kontakt na několik zájemců o zprávu tohoto webu.

  Na Rootu se toho dá dočíst dokonce i o vývoji Mintu víc než tady. Kdyby alespoň pro některé ty zprávičky mohl Root odtud čerpat. Mám dlouhodobou dobrou zkušenost s tím, že i odkaz na Mozilla.cz jako zdroj je na návštěvnosti poznat. O to více, když jde o něco důležitého jako v tomto případě.

  Nechci úplně zabředávat do důvodů, proč se o linux-mint-czech.cz už nechci starat, schválně jsem v článku nebyl konkrétnější. Co se ale Ubuntu.cz týče, o něj se budu starat dál. Je tam více aktivních lidí, nepřekvapivě se s nimi potkávám na konferencích atd. Chvíli jsem nosíval v hlavě sen postupně spojit Ubuntu.cz, tento web a možná i nějaké další, zajistit jim společnou infrastrukturu a usnadnit jejich správu pod jednou střechou, společnou propagaci, třeba i nějakou větší strategii. Byl to ale hodně megalomanský plán a i po napsání odkazovaného článku s pozvánkou na InstallFest jsem to postupně vzdal.

  Ale zpátky k tématu, do této chvíle mne kontaktovali nějací tři nebo čtyři lidé, kteří projevili zájem linux-mint-czech.cz nejen táhnout dál, ale i pozvednout. Do konce týdne se určitě dozvíte více. 😉 No a kdyby to nevyšlo, kdyby linux-mint-czech.cz zase umíral, kontakt na mě mít budete a prosbu o pomoc z bezvýchodné situace asi neodmítnu.

  • takyradějianonymně říká:

   K souvislostem.
   Ono už „za pár“ končí podpora Windows 7. Takže bude se podobně (nemyslím zcela stejně) opakovat situace a tím i příležitosti(!) pro Linux (jako je právě Mint, Ubuntu atd.) a tak jako tehdy kolem konce podpory Windows XP.
   Já žel mám tu možnost velmi příležitostně vidět: jak se moje jedna a téměř 80 letá teta dnes utopeně plácá ve Windows 10 a kam byla přenesena z ukončeného Windows XP. Je mně to líto a nezaslouží si to a s ohledem právě i na věk no ale co dělat, někdy zatím nic.
   Dál to nechci rozvádět. Je dovoditelné že, taková situace vlastně příležitost se nebude hned tak zase pro Linux opakovat.
   Nedokážu si představit (tím nic ale nepředjímám a ani nehodnotím) jak je právě za dané situace připraven a vyzbrojen (nebo ne) i český Mint?

   • Livan říká:

    citace: „Já žel mám tu možnost velmi příležitostně vidět: jak se moje jedna a téměř 80 letá teta dnes utopeně plácá ve Windows 10 a kam byla přenesena z ukončeného Windows XP. Je mně to líto a nezaslouží si to a s ohledem právě i na věk no ale co dělat, někdy zatím nic.“
    Obávám se, že ta teta by se v tom linuxu plácala ještě o něco více, protože na win10 múže používat stejné programy, co používala a pokud ji někdo nastaví na lištu ikony s nejvíce používanými programy, tak je múže používat stejně, jak doteď. Kdežto v linuxu má všechno jinak. Jiné programy, jinou adresářovou strukturu, nějaký nepochopitelný terminál atď. Teď mluvím z osobní zkušenosti s mými syny. Zkoušel jsem je naučit na linux ale bohužel zvyk je železná košile a s linuxem jsem neuspěl. Pro starou osobu, zvyklou na windows, je určitě win10 více zkousnutelný než linux.

   • Old Bobby říká:

    Nejde tady o připravenost Mintu, ale spíš o kognitivní schopnosti daného uživatele. Někdo má „starou hlavu“ už ve čtyřiceti, další je ochoten se učit i v sedmdesáti… Takže to bude záležet od trpělivosti „učitele Mintu“; já sám jsem byl učitelem IT, sportovním trenérem a taky fotr: Někdy je to jak házet hrách na stěnu…

 9. ukomir říká:

  Tiež ma napadlo „spojiť sily“ a vytvoriť spoločný web o linuxe všeobecne.Sa mi vidí,že linuxová komunita trocha upadá aj to nadšenie vyprcháva (u mladšej generácie,ktorý si radšej zahrajú nejakú PC hru).Linuxových noviniek je málo a iba sem-tam vyjde nejaký článok.Mohol by byť jeden kvalitný web,kde by sa písalo o všetkých distribúciách.Tak by to tam mohlo viac „žiť“.Aj forum by sa mohlo spojiť.Ubuntuforum by sa mohlo premenovať na Linuxforum a popridávať distribúcie a fóra popresúvať tam.Aj tak velaktoré veci sú spoločné.A spraviť tam náhlad napr. posledných desiatich otázok.(ako je to na zive.cz)Spraviť tam(na spoločnom webe) podsekcie distier a články zo starých webov presunúť tam.Nové správy o hocakom distre by išli cez hlavnú stránku a potom by sa dali vyhladať v podsekcii podla témy kde patria.

  • takyradějianonymně říká:

   Poznámka opět od grafomana:
   já bych to neviděl (zatím) reálné až tak v té šíři co popisuješ, no ale v tom spojení zázemí pro české Ubuntu a pro český Mint tak ano. Možná ještě nějaké další distro založené na Ubuntu, což třeba přidat český KDE neon a jako příklad a protože Mint to KDE odhodil a Kubuntu je v něčem zase jiné.
   A s tím i spojený takový jak to ehm nazvat marketing! – viz už za dveřmi blížící se konec podpory Windows 7! Jak jsem tu někde napsal.
   V mých očích pro novinky v Linuxu tak mám pomyslnou směrovku na Root.cz a AbcLinuxu.cz: také i já výhrady proti těmto webům nemám v rámci možností, úlohu plní dle mne dobře a oba weby si zdravě konkurují, tudíž jsou zde pochopitelně duplicity a někdy je zajímavé si je srovnat tj. co se píše a i v diskuzích tam a tam. Nejsem přesvědčen o tom, že snahy někoho dalšího třetího by měly (ve smyslu vynaloženého úsilí a efektivity) dnes smysl.
   Naopak a jak tu napsal Michal S. tak je asi třeba více využít existence těchto webů a pozitivně: tam dodanými zprávami a právě z (českého) ubuntího světa.
   *** Ono tu je však jedno velké ALE. My zvenčí tedy i já nevidíme do pozadí. Na jakém existenčním modelu ten který web a tím zájmy (a což bychom chtěli pospojovat) funguje. Tedy jinak kde se berou tedy také odkud a jak tečou prašulky a ty alespoň bezpodmínečně nutné pro zajištění existence webu. Takže to není o tom vylepit v podstatě jen inzerát – hledáme správce webu. Já se obávám, že dnes už aby funkčnost byla zajištěna opravdu dlouhodoběji a včetně možnosti rozvoje tak jen to nadšení a bez peněz nestačí.
   To jsou ale věci, které se asi takto veřejně a tady ventilovat nedají. Je to věc především těch kdo skutečně drží otěže.
   A jak jsem já pochopil, tak Michal S. a který jistě do pozadí viděl daleko nejvíc tak on tyto snahy (zatím) vzdal. Já si myslím že to je škoda a dokonce si i myslím, že někde vzadu a na začátku u něho to bylo jeden z podnětů … proč toho správce webu také i pro Mint on začal dělat 🙂
   *** Nemá smysl to už dál rozvádět, co nemůže být dnes nebo zítra tak může být (až ještě víc přituhne) pozítří. Nový správce webu pro Mint bude mít stále a když bude nejhůř tak oporu v Michalovi S. a protože ten na Ubuntu zůstává: takže to je vlastně pořád ještě dobré a nadějné, že? 🙂

 10. kamowski říká:

  Táto diskusia a aj vlákno na fóre sa dostáva „mimo trať“, takže aby sme si ujasnili, čo sa vlastne deje:
  odchádza Michal Stanke, ktorý po odchode zakladateľa webu Satapoucha, prebral správu webu v zmysle technického zabezpečenia.
  Neriešil obsah ani zameranie webu, to ostalo naďalej v réžii komunity, takže len zopakujem:
  toto je československá komunitná stránka okolo Linux Mintu priatelia, na propagáciu tejto distribúcie, na vzájomnú pomoc užívateľov.
  Nikdy sme nesúťažili s inou distribúciou aj keď sme vyzdvihovali vlastnosti LM, na to nebol dôvod, rôznorodosť a rozmanitosť distribúcií a prostredí je vlastnosť, nie cieľ.
  Nespájali sme sa s užívateľmi a nadšencami inej distribúcie, so žiadnou inou špecializovanou stránkou. Aj keď sa na fóre rozoberá kde-čo, spájaním by sme zapreli zmysel tejto stránky.
  A ako by to vlastne bolo technicky uskutočniteľné? A ak by adresa nebola https://www.linux-mint-czech.cz/, tak čo by tam bolo? A chceli by to tí druhí? Prečo? Načo? Ťažko.
  A vytvoriť novú univerzálnu, všeobecnú stránku? Komu?
  Také predsa existujú, root, linuxexpress, abclinuxu, linuxos, …, sú známe, zavedené, s návštevnosťou a nie je nutné vytvárať ďalšie, kto chce, môže byť aktívny tam, publikovať, zapájať sa do diskusií, byť nápomocný na fórach, …
  Na našom webe nie je reklama ani žiadne iné ziskové aktivity, aj keď tu kedysi boli odkazy na iné weby.
  Všetky články a podpora na fóre je na základe dobrovoľnosti, zadarmo, nikto nemá z ničoho žiadne príjmy. Dokonca samotnú prevádzku, hosting, …, financoval Satapouch a po ňom aj Michal Stanke zo svojho, ak sa nemýlim.
  Ja toto vidím len ako personálny problém. Zatiaľ nie je na 100% istý nový správca webu, technicky zdatná osoba, ktorá bude adekvátnou náhradou za Michala.
  Tak isto je len personálny problém, že nie sú autori ani na tie najzákladnejšie články a je málo ľudí ochotných pomáhať na fóre.
  Na tomto však nič nezmení nový dizajn, reklama, inzeráty a podobné komerčné aktivity. Nič z toho nepritiahne nových autorov. Dobrovoľníci sa buď zapoja alebo nie a toľko peňazí tu nikto nevydoluje aby platil autorov.
  Ak príde niekto s inými predstavami a všetko, čo sa tu roky budovalo zmetie zo stola, tak to nebude už LMcs a to potom radšej zatvoriť. Myslíte, že ferrari sa spojí s bugatti pod novou značkou len aby neprišli o prácu a mohli vyrábať? Neverím.
  Takže si počkáme na nového správcu, ktorý zachová charakter a zameranie stránky. Nič iné nemá zmysel.

  • skrob říká:

   To vidím jako rozumné stanovisko a tím nemám co dodat, snad jen kromě osobní jistoty, že vše půjde zdárně dál a poděkování MS.

  • redhawk75 říká:

   suhlas.
   A za seba mozem povedat tolko, ak sa to tu zacne plnit reklamami, ci snazit sa o komercionalizaciu, mazem moje clanky a poziadam o vymaz mojich prispevkov na fore, na webarchive ostanu.

  • takyradějianonymně říká:

   Sláááva, sláááva, tak ještě že není tak zle a aby nemohlo být (asi ale ono bude?) dál hůře, že?
   Pochopitelně že mně po tom vůbec nic není a protože já už (právě současně) Mint také a jako někteří zde aktéři nepoužívám. Ale rád se tu poučím a nejen o Linuxu 🙂
   To že to není jen(!) personální problém je zcela zřetelné a i z vystupování těch některých uchazečů (co je tu odkazováno na založené vlákno ve fóru) protože i tam prosvítá to, že jen nadšení do budoucna jim stačit nebude a nějaký ekonomický model tj. jak zajistit technické zázemí a zaplatit alespoň nějaký základní čas (aby manželka neječela protože se má jít venčit pes) bude nutné. Nebo to bude ano takový účelový výtah, k získání ostruh s pomocí známého jména, a potom pááá Minte a bude se hledat další správce?
   Už jen poznámka a mnou dobře míněno: to veřejné představování uchazečů na fóru nepokládám za příliš šťastný nápad, no alespoň jsem si připomenul podobná čtení uchazečů o práci jinde a jakoby už tisíckrát mnou přečtené, podobá se to totiž tím stylem jako vejce vejci v několika mutacích a dokonce se snad už i učí ve škole jak takové představování sebe sama a při personálním pohovoru má vypadat … tím chci napsat že papír nebo vyřčené slovo snese vše a tím pádem chudák personalista tj. jak si má vybrat (toho nejlepšího) z opticky toho vlastně stejného 🙁
   Navíc si nemyslím, že v takové firmě bývá zvykem to co se „odehrává“ na personálním dávat veřejně ven dalšímu osazenstvu, to jako že má ono nakonec hlasovat o výsledku? Absurdní. Jestli se něco podobného odehraje tady tak to pokládám za vážné varování a možná i příznak počínajícího rozpadu a konce 🙁

   • Michal Stanke říká:

    Co se týče představení uchazečů – nejde o uchazeče, ale nadcházející správce webu. Jak jsem zmiňoval, může jich být víc, a to jsou oni. Přišlo mi fér, aby komunita věděla, kdo se jí postará o web.

    Díků vás všech si vážím, ale vzhledem k tomu, že nikdo z výše diskutujících se nepřihlásil, ani se poslední dobou nezasadil o provoz webu, i když jsem párkrát psal i e-mailem, že úplně nevím, co dál, poprosím vás, abyste se zdrželi podobných komentářů, když evidentně nevíte, co se děje. Konečně, mohl jsem to vyřešit úplně jinak a pro mne bez práce s psaním článků sem, na Root.cz i jinde. Díky.

    • redhawk75 říká:

     pisal som mail.
     sice neskor, ale nevadi.
     v reakcii na „nejde o uchazeče, ale nadcházející správce webu“ som odstranil vsetky moje clanky, ak ich niekto bude chciet citat, su u mna na blogu.

 11. takyradějianonymně říká:

  MS – toto není komentář ale technická věc a ohledně jazyka českého:
  v úvodu článku bylo dodatečně(!) doplněno a je tam zřetelně napsáno že jde o zájemce = synonymum uchazeč.
  Pokud bys napsal že hotovo a že to není zájemce ale už 4 koneční vybraní správci webu tak to je přece něco zcela jiného! Jinak na svém hodnocení nic neměním ostatně není to můj problém ale někoho jiného. Přeji hodně štěstíčka a nemyslím to ironicky 🙂

  • Ozvali jsme se čtyři tak nám to bylo přenecháno avšak ne úplně. Hlavní slovo tady má teď Lukáš, aka segfault jestli vás to uklidní. Seznámit se s námi můžete v přidruženém threadu na fóru, nebo se můžeme představit v článku zde na webu, klukům to navrhnu.

 12. Adem říká:

  Přečetl jsem si a jsem překvapen, že my, uživatelé, kteří finančně nepodporují hostování tohoto webu, nečekáme, jestli noví admini budou provozovat web pro nás dostatečně svobodně, nedáváme inspiraci, vyhrožujeme odchodem.
  Někteří napsali hodnotné příspěvky, někteří ať odejdou v pokoji.
  Asi jsem něco nepochopil.

  Všem se ale sluší poděkovat, správcům, autorům.
  Děkuji

 13. kamowski říká:

  @Adem a ďalší
  hosting stojí cca 1000 Kč na rok, to len aby ste vedeli o čom sa bavíte
  neviem, koľko času tomu michal venoval ročne a noví správcovia tomu nedajú oveľa viac, iste sa bavíme o niekoľkých dňoch a nie o týždňoch alebo mesiacoch (v hodinách),
  áno, pýtať plácu za prácu je normálne ale ….
  my všetci tu používame operačný systém a haldu sw k tomu zadarmo, tvorcovia by si nezaslúžili?
  autori článkov (tých pár, čo tu bolo) tomu venujú tiež more času, tí by si nezaslúžili?
  a kde sú tí (a je ich ešte menej), ktorí riešia možné aj nemožné problémy dnes a denne na fóre? tí čo? vatikánska valuta – pánboh zaplať?
  tých pár korún na prevádzku sa nájde hoci aj cez jeden banner na zbierku ale bez autorov a pomocníkov na fóre …. trt
  takže dámy a páni, noví správcovia sa predstavili a vy sa môžete u nich hlásiť o prístup do sekcie na uverejňovanie príspevkov, nech to tu trochu ožije

  • takyradějianonymně říká:

   Kamowski: do Linuxu a tím do Mintu jsem a už pro mne velmi vážně nastoupil ještě za éry Satapoucha.
   Někdy mezi Windows a Linuxem jsem si také, já bloud a plný idealistických představ, založil web a s fórem. K jedné zájmové činnosti. Asi po 3 letech a už bez ideálů jsem web ráz na ráz zrušil: podíval jsem se totiž vedle sebe a viděl rodiče s počínající bezmocností, pohledem z okna jsem uviděl modrou oblohu a nějaký větve od stromů se zelenými listy, že, no a pohled na monitor mně dával čím dál víc, místo radosti a uspokojení, podivných boxerských direktů a od těch, o kterých jsem si myslel že já jim pomáhám. A zdarma.

   Pokud se taková věc má dělat pořádně tak to v tom komplexu pro jednoho sežere čas na až půl úvazku denně a v mých minimalistických tehdy rozměrech: je třeba sledovat novinky a dál věci kolem a aby bylo jim možno porozumět a mít k nim názor, je třeba hlídat technickou stránku a bezpečnost no a také je třeba a především hlídat fórum … a aby to celé mělo nějakou linku k cíli který je stanovený ale i zavčas měněný. Takže denně se tam dívat dopoledne, odpoledne a večer a není to jen o dívání ale o řešení toho, co se tam najde za zádrhel. A on se pokaždé najde.

   Tehdy a mým pohledem zpět to byl tady Satapouchův projekt a on svíral otěže pevně v rukou.
   S odstupem času je mně zřejmé čím dál víc že se Satapouch nakonec tím sám ucukal a … tak se hodila ta legenda co on potom dal do placu … ale podstata byla v tom, že už toho a po tak dlouhém času bylo na něho moc plus nastaly další okolnosti a asi i osobní a které ho zatížily navíc … a výsledek byl že tu on práskl dveřmi.
   Mělo by to být poučení do budoucna a pro každého a nejen tady pro web k Mintu.

   Poznámka: myslím že krátkodobě je situace vyřešena a nemá smysl to dál rozebírat,
   ovšem mne osobně by názor Satapoucha a k současnému stavu „dítěte“ kterého se on vzdal tak zajímal, možná je tady někde přítomný pod nějakým jiným nickem, já to nevím. Někdo to třeba ví. A i když dnes Satapoucha jeho „dítě“ nezajímá tak i to samo je poučné k zamyšlení. Nemá smysl opakovat staré chyby. I ty Satapouchovy.

   • kamowski říká:

    ono to tak chodí, že si fanúšikovia čohokoľvek vytvárajú záujmové združenia, kluby, stránky, tak je tu aj táto stránka pre fanúšikov Linux Mintu
    samozrejme, nedá sa denne písať o vývoji v dielni LM, ani do toho nevidíme ale ja som písal o xfce, thunare, fakturácii, tlači do pdf, … a to všetko s použitím toho, čo je v LM (nie, nie je to ubuntu ani debian)
    áno, koníčku venujeme svoj voľný čas a áno jeden to neutiahne
    v jednom príspevku vyššie som tvrdil, že je to personálny problém a na tom trvám !!!
    buď sú tu užívatelia LM, podelia sa s ostatnými o svoje skúsenosti z každodennej praxe, začnú písať články a stránka pôjde ďalej, tak ako doteraz alebo to treba zatvoriť
    nič medzi tým neexistuje
    jednoduché nie?
    nemám viac čo dodať

    vážení užívatelia, ak máte námety alebo hotové články, rád poradím, ako to uverejníte 🙂

 14. yung říká:

  Klídek, Citace:
  ……. za čas si to sedne a bude to dobrý … 😆 …….

 15. redhawk75 říká:

  „tých pár korún na prevádzku sa nájde hoci aj cez jeden banner na zbierku ale bez autorov a pomocníkov na fóre …. trt
  takže dámy a páni, noví správcovia sa predstavili a vy sa môžete u nich hlásiť o prístup do sekcie na uverejňovanie príspevkov, nech to tu trochu ožije“

  uz som adminom zaslal ziadost.

  o kompletny vymaz uctu na web aj na fore.

  • Bylo odpovězeno na fóru do SZ, zda-li tvá žádost byla opravdu tvá a někdo ji nepodvrhl. Mrzí nás že chcete odejít.

   • redhawk říká:

    nechcem, odisiel som.

    momentalne sa mozem aspon plne venovat MX linuxu slovenskym priruckam a prekladom (MX linux, Mate, Stellarium).
    Pisat do sz, ked som do mailu napisal, ze som zmenil heslo a nezapamatal si ho, je tak logicke 😀
    Ako som pisal do mailu mal som tu 2 konta, redhawk75 pre web (vratane prav na publikovanie) a redhawk na fore. oba su zbytocne. pouzivat ich urcite neplanujem.