OpenAlt 2016

OpenAlt 2016Tak uběhl rok zas jak voda a je tu další ročník konference OpenAlt. Což jsem skoro zazdil nebýt jednoho nejmenovaného kamaráda co mě na to upozornil. No pravda doposud jsem navštívil pouze jeden ročník a to v roce 2013. článek o tom je zde: https://www.linux-mint-czech.cz/linuxalt-2013-2/ bohužel fotografie nějak zmizely, no nebyla to žádná kvalita uznávám 🙂 Ale alespoň bych tedy mohl zhodnotit kam se to posunulo za ty 3 roky (sakra toto letí).

Z programu bych upozornil například na tyto přednášky 🙂 :

http://openalt.cz/2016/program_detail.php#event_3046
http://openalt.cz/2016/program_detail.php#event_3045
http://openalt.cz/2016/program_detail.php#event_3011

Motto: „Otevřeným přístupem k otevřené společnosti.“

Konference OpenAlt vznikla v roce 2014 jako výsledek spojení konferencí LinuxAlt a Openmobility. LinuxAlt jako konference s dlouhodobou tradicí se již od roku 2006 věnovala otevřenému softwaru a technologiím. Záhy se LinuxAlt s více jak 500 návštěvníky stal největší akcí tohoto typu v České republice. Openmobility konference vznikla v roce 2010 a přinesla českým a slovenským návštěvníkům témata otevřených mobilních platforem a otevřeného hardware formou klasických přednášek a praktických workshopů.

OpenAlt vychází z toho nejlepšího na LinuxAltu a Openmobility a rozšiřuje oblast svého zájmu o témata otevřených dat ve státní správě a soukromém sektoru (Open Data) a otevřeného přístupu k vědeckým informacím (Open Access). OpenAlt se věnuje také participativní a svobodné kultuře, zejména online spolupráci, učícím se komunitám a v souvislosti s tím i alternativnímu vzdělávání. Na své si přijdou i novodobí kutilové (Makers) řídící se pravidlem „Udělej si sám“ (DIY).

Datum: 5. – 7. listopad 2016
Místo konání:
Fakulta informačních technologií
Vysoké učení technické v Brně
Božetěchova 1/2, 61266 Brno
URL: http://openalt.cz/2016/

Chystáte se někdo na ročník 2016 ? Případně napište den a přednášku 🙂

Štítky .Záložka pro permanentní odkaz.

2 reakce na OpenAlt 2016

 1. Divínek říká:

  Ahoj

  Na to, abych napsal přednášku nemám zkušenosti a erudici. Jsem stále ještě začátečník (3 roky praxe s Linux Mint (Xfce, Cinnamon). Čas ale mám a mohl bych se zúčastnit, do Brna nemám daleko. Poraď, co by bylo pro začátečníky vhodné – zajímám se o spolupráci Linux – hw, Bash, Python atp.

  • Allconius říká:

   – Lubor Jurena, Marek Galinski: Bezpečné správanie v online svete
   – Petr Hodač: Pokročilé tipy a triky v shellu
   – Jakub Jelen: Bezpečnost služeb na Internetu aneb jak se schovat
   – Jan Holešovský: LibreOffice OnLine
   – Lukas Vrabec: Proaktívna bezpečnosť Linux systémov
   – Pavol Hejný: 3D na webu
   – Miro Hrončok: Vytvořte si Twitter wall v Pythonu