Web je k dispozici

Vážení příznivci a přátelé Mintu.

Asi jste si povšimli, že již nějakou dobu na tento web nepřispívám. Částečně to je způsobeno osobními důvody, ale hlavní příčinou jsou neustále se opakující útoky na mou osobu od různých rádoby ochránců internetu a podobných individuí. Po předposlední sérii útoků jsem se rozhodl přestat publikovat a vše jen obhlížet z povzdálí.

Bohužel po nedávné poslední sérii ataků, kdy bylo vyhrožováno mně i dokonce mé rodině fyzickou likvidací pohár mé trpělivosti přetekl a rozhodl jsem se nadobro skončit svou práci pro jiné i pro Linux. Dokud se výhrůžky týkaly jen mě, ještě jsem to snášel, ale rodinu si ohrožovat nenechám.

Je nanejvýš smutné, že 90% útoků pochází ze Slovenska, které mám velmi rád a kde mám i řadu přátel. Jsem tímto velmi zklamán a pomalu lituji, že jsem se snažil o vznik společné komunity a společných stránek. Na druhou stranu si nedělám příliš velké iluze o tom, že je to v ČR nějak lepší.

Můžete mi mi věřit, že jsem byl velmi zapálený pro šíření myšlenek Linuxu v našich končinách, avšak několik jedinců mě z toho nadobro vyléčilo a já již nehodlám chodit se svou kůží na trh a nechci být neustále napadán a osočován z něčeho, co nemá s pravdou pranic společného. Již nejsem nejmladší a unavuje mě neustále někomu vysvětlovat, jak se věci mají a proč to vlastně všechno dělám.

Takže mé finální rozhodnutí je následující. Nebudu již nadále provozovat tento web, ani se zapojovat do komunity Linux Mintu. Jsem však ochoten jej přenechat někomu, kdo je odolnější než já a chtěl by jej nadále provozovat. Případný zájemce, nechť se ozve v komentářích pod tímto článkem. Na maily nereaguji, neb je ruším. Pokud se žádný zájemce nenajde do konce tohoto měsíce, web nenávratně zruším, čímž bezpochyby někomu udělám radost.

Na závěr se omlouvám těm slušným a dobrým fandům Linuxu a svobodného softwaru, ti za můj odchod rozhodně nemohou. Je smutné, že jsem musel dospět k závěru, že dělat zdarma něco pro druhé je v těchto zeměpisných končinách neodpustitelný hřích.

Přeji všem poctivým a slušným lidem hodně radosti nejen s Mintem, ale i se svobodným softwarem obecně.

 

Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: archiv

články, jejichž autoři požádali o smazání účtu

87 reakcí na Web je k dispozici

 1. Miloslav Ponec říká:

  Vážený pane,
  jsem velkým fanouškem tohoto webu a protože používám pouze Mint
  tak mi Vaše příspěvky velmi pomohly.
  Mrzí mě že se může někdo chovat jak píšete.
  Děkuji za to jak jste nám uživatelům pomáhal a nechápu jak někdo může
  Vám za Vaši práci ještě vyhrožovat. Ještě jednou děkuji

 2. René Frick říká:

  To co sú za dementi?? Tak je jasné že Slováci (ale aj Česi) sú neskutočne závistliví a keď si myslia, že niekto berie obrovské peniaze…
  Aj ja som mal pripomienky k tomuto webu (hlavne rýchlosť ), ale to predsa nie je dôvod na niečo takéto
  Ak môžeš… Ohľadom čoho majú ti ľudia pripomienky?

 3. Myluna říká:

  To jako, že tenhle web skončí?. To je smutné. Alespoň já jsem zde hledal
  návody. Povedenější web jsem v našich končinách nenašel. Nevěřím, že by k vůli webu někdo někomu vyhrožoval. To mě přijde nelogické.

  • Satapouch říká:

   Pokud se najde někdo, kdo půjde s kůží na trh, web neskončí. Pokud se nenajde, bohužel ano, skončí.

 4. Ukomir říká:

  Tak to mi je lúto.Aj keď mi nejde do hlavy,kto a prečo by také niečo(kôly linuxu?!) robil.
  Aj keď v poslednej (modernej) dobe,ludia výrazne hlúpnu.Niekedy mám pocit,že je to cielene vytváraná nevraživosť medzi našimi národmi.
  Ovečky sa starajú iba o materiálne veci a tak to aj s nami dopadne.Etika a morálka nieje in v dnešnej dobe.
  Rád som sem chodieval a bolo by fajn,keby fungoval web aj ďalej.
  Prajem mnoho zdaru v živote,pokoj a ďakujem za tento web a množstvo informácii.Linux forever 🙂

  • Satapouch říká:

   Kvůli Linuxu to není, jsou prostě takoví jedinci, kterým vadím až tak, že toho jsou schopni. A jejich vynalézavost, jak mi znepříjemňovat život, je téměř bezbřehá….

 5. Michal Stanke říká:

  Dobré odpoledne.

  I když na tomto webu nejsem moc aktivní, vlastně ani v komunitě uživatelů Linuxu, tato zpráva mne velmi mrzí. Pokud by se nenašel zapálenější kandidát na převzetí, rád se o stránky postarám alespoň po stránce jejich provozu a dám na nich prostor pro psaní ostatním.

  Zdraví
  Michal Stanke

  • Satapouch říká:

   Zatím první a jediná nabídka, takže pokud se nikdo další neobjeví, domluvíme se na předání. Jedinou mou podmínkou je pokračování webu v podobném duchu jako dosud, tzn. aby se z něj nestal nějaký linuxový bulvár (něco jako jistý nejmenovaný web).

  • Milan Egermaier říká:

   Šel bych do toho s Tebou, pokud by jsi souhlasil. A samozřejmě i majitel Satapouch.

 6. kamowski říká:

  Ťažko niečo dodať,
  som tu takmer od začiatku, stránka aj fórum sa mi menili pred očami, bol som svedkom prvých nesmelých krokov a bol som pri tom, keď dospeli, … je mi smutno.
  Takýto koniec som si nikdy nepredstavoval a môj smútok je o to väčší, že to, ako píšeš, z väčšej časti spôsobili moji rodáci, krajania, možno susedia, nikdy sa to nedozvieme
  Anonymita na internete je ľahko zneužiteľná

  Chcem sa ti poďakovať za všetku tú prácu, čo si vykonal pre linuxovú komunitu.
  Za to nekonečné množstvo hodín pri písaní článkov, úpravách webu, riešení problémov na fóre,
  Za to, že si dokázal prijímeť facky z každej strany a mal si vždy silu vstať a pokračovať.
  Mnohí nováčikovia urobili svoje prvé kroky s linuxom práve vďaka tebe a týmto stránkam.
  …… a zadarmo, to znie až neuveriteľne v dnešnom svete, len z presvečenia, že vedemosti by nemali podliehať komercii a je nutné sa o ne podeliť

  Ďakujem a tiež prajem veľa ďalších úspechov, život tu predsa nekončí

 7. Ondřej Kolín říká:

  Ahoj všem,

  Libor vykonal obrovský kus práce a ačkoliv jsem s ním ve spoustu věcech nesouhlasil, jeho obrovský přínos komunitě (nejen Mintu) je neopomenutelný.

  Teď dělám hlavně překlady, ale případně budu moc rád držet i tuhle komunity (+ asi nemám moc problém trochu do toho investovat)

  Hezkej den,
  Ondřej Kolín

 8. Registrationsmail říká:

  Jestli Vám i Vaší rodině někdo vyhrožuje, tak bych to předal na Policii at‘ koná. Pokud by to člověk nechal být jen tak, je to velká chyba. Tohle by nikomu nemělo projít…

  • Satapouch říká:

   O policii a zejména o spravedlnosti v této zemi mám značné pochybnosti a jednoduše jim nevěřím. Proto raději zmizím z internetového světa.

   • emsik88 říká:

    Nic v zlom, web aj Vasu pracu si vazim(som pravidelny citatel), ale ak ste sa takto vzdal tak ste vlastne prehal. Potom cele snazenie o linuxe a slobode vseobecne bolo a je uplne zbytocne. Utocnik dosiahol presne co chcel. Chapem, ze koli zivotu rodiny clovek musi niekedy urobit zmeny/ustupny ale to neznamena vzdat sa! Len zmenit sposob boja. Su aj ine moznosti ako presunut web inam a nechat ho tam bezat chvilu aj sam, alebo nechat spravovat kymkolvek z komunity, ale takymto stylom ze web do mesiaca bez nahrady vypnem???
    To je uplny opak toho za co clovek tolko rokov bojuje? To uz zrazu jeho hodnoty prestali existovat? Koli zivotu v pohodli clovek zapreda svoju dusu? Len tolko k zamysleniu sa, a prajem vela stastia vsetkym ….

 9. redhawk75 říká:

  ahoj,
  tak to je skoda, ja bohuzial cas na pravadzku nemam, ale som ochotny nadalej prispievat, i ked mi teraz casovo vychadza menej volna, najdem si cas na 1-2 clanky za tyzden.

  cize ak to niekto preberie som ochotny prispievat.

 10. Old Bobby říká:

  EPITAF – k tomu už skoro není co dodat…
  Nicméně 4 roky úspěšného publikování a vzdělávání PC komunity, to se nedá jen tak smést se stolu. Byl jsem u webu skoro od začátku, třetí měsíc. Nevěděl jsem hned jak budu pomáhat, ale bylo z toho bezmála 250 příspěvků a bezpočet komentářů. V 75 letech jsem se stal maskotem této fenomenální stránky, a tak přispívám, komentuji a věřím že není ještě všem dnům konec. Mám už bezmála 78 roků a už nic nebudu organizovat, potažmo měnit. Pokud ovšem stránka přežije, zůstávám nadále maskotem a redaktorem tak, jako doposud. A moje nekonečné díky patří právě Liborovi – Satapouchovi !

  Dnešní stav jsem s obavami předvídal asi před půl rokem, kdy jsem svoje pocity v privátní poště popsal Satapouchovi a citoval Jana Wericha, že „Dokonalost je předzvěstí konce“. Skutečně – po 3 a půl roce existence našeho webu se dalo hovořit o dokonalosti. Jenže dokonalých věcí je na světě málo, už jen proto, že zákonitě jednou skončí. Žijeme ve světě, který se pokouší zdokonalovat, ale často se jen tak tváří. Kvantita válcuje kvalitu, ale to zde řešit nebudeme. Jsem ale přesvědčen, že ta naše kvalita bude mít stále navrch. Mint – to je kvalita, o tom všichni víme svoje a nic se na tom nebude měnit!

 11. Ivan Horsák říká:

  Ahoj Satapouchu
  Začal jsem s Linuxem dost pozdě a Ty jsi byl, i když na dálku, mým prvním průvodcem. Později, když jsem se trošku orazil, dovolil jsem si v některých „neodborných“ věcech s tebou dokonce nesouhlasit. Považuji to za normální, nikomu se nic nestalo a jdeme dál… To, co popisuješ je ale asi z jiného soudku. Nechápu, proč se neobrátíš na policii. Protože ale o celé věci mám málo informací a o polocii si taky myslím své, chápu Tě. Tvé články mi chyběly již teď, když si se odmlčel a budou mi chybět i nadále. Je jasné, že toto není uspokojivé řešení – ani pro Tebe ani pro nás. Je to fakt hrozná doba, ve které žijeme…
  Ahoj, drž se a nedej se…

 12. Alex říká:

  Díky za veškerý čas, nebylo to marné!

 13. Ivan Horsák říká:

  Jen bych se dovolil zeptat, proč jste mne smazali?

 14. EM říká:

  Co nás nezabije to nás musí posílit ! Myslím ,že vás bude škoda ale komunita by se měla spojit a tento web udržet. Někteří lidé prostě jsou a budou zmrdi 🙂

 15. romanos74 říká:

  Ahoj
  Když jsem asi před dvěma lety přecházel z Windows na Linux, tak právě díky těmto stránkám padla volba na Linux Mint. Teď když se ohlédnu, tak můžu říct že to byla správná volba. Hlavně v začátcích jsem přímo hltal skoro každý článek co se tu objevil a bez toho bych o spoustě věcí neměl ani páru a můj přechod na Linux by se tím výrazně zpomalil. Je velká škoda že Satapouch končí, právě jeho příspěvky pro mne byli velice inspirující , ale i tak doufám že tenhle web nezanikne, byla by to opravdu velká škoda.
  Liborovi za sebe velice děkuji a přeji ať se mu ve všem daří.
  Bylo by skvělé kdyby se našla některá dobrá duše která bude tento web provozovat i nadále.

 16. Filip Holtan říká:

  Ahoj,
  je mi velmi luto, ze su medzi nami aj takyto „ludia“. Sice som nebol nejak aktivny (zopar komentarov a pripadne otazok na fore), ale som tu od januara 2013, kedy som definitivne presiel na linux a to vsetko vdaka tomuto webu a skvelym ludom, co nemali problem poradit.
  Zial nemam dostatok casu aby som sa venoval tomuto webu, ale velmi by ma mrzelo, keby skoncil.
  Verim, ze sa najde niekto kto bude mat dostatok casu a zanietenia pre vec.

  Este raz velka vdaka, lebo bez Vas by som asi este dlho bojoval s oknami a nervacil sa.

 17. Tibor Repček říká:

  Zdravím.

  Som skôr pasívny prijímateľ obsahu tejto komunity. Prečítal som tu desiatky pre mňa cenních článkov (predovšetkým návody). Od teba, Satapouch, som tu vlastne nič nekvalitné nečítal, preto ma veľmi mrzí, ako niekto na tvoju prácu reagoval.

  Prajem ti teda pokojný rodinný život.

 18. jansuv říká:

  ĎAKUJEM. Naučili ste ma veľmi veľa a to sa verím nestratí. Tajne dúfam, že to dobré neskončí. Sloboda a Pravda sa nedá definitívne poraziť, i keď malé prehry často utŕži. Svojich študentov učím, že Láska hľadá spôsob ako sa to dá, ako si pomôcť, ako sa potiahnuť vpred, ako … Neláska hľadá dôvod, prečo sa to nedá, … Milý Satapouch, si pre mňa vzorom pomoci a navždy ním zostaneš. Škoda, že zlo v srdciach ľudí tak bolestne potupuje práve to Dobro, ktorým ste nás obohacovali na tomto webe. Škoda je, že je mnoho „moderných“, ktorí zabúdajú na to, že Sloboda neznamená, že si robím čo chcem, bez ohľadu na ostatných. Proste zničia iných len preto, že sú dobrí. Treba si pamätať, že pravá Sloboda si váži Slobodu iných. MOJA SLOBODA KONČÍ TAM, KDE SA ZAČÍNA SLOBODA DRUHÉHO ČLOVEKA. Verím, že týchto posluhovačov neslobody spoločne porazíme.
  S veľkou úctou a vďakou k Satapouchovi – Liborovi i všetkým na tejto super komunite Ján Šuvada

 19. Josef říká:

  Tak to je obrovská škoda! Tohle je super web a mnohé jsme zde načerpal. Díky za vše. Nevím samozřejmě nic o pozadí té věci, ale pokud je to jen trochu možné, vydržte!!

 20. Šnek říká:

  Tak tahle informace od Satapoucha mě téměř šokovala. Neuvěřitelné, co se může v téhle zemi stát.
  Na zdejší web jsem poprvé zabrousil po instalaci LM17 (nyní mám LM18) a chodím sem denně, sleduji, co se děje, rád čtu všechny příspěvky i diskuse. Sám nepřispívám, nemám stylistické vlohy. Web hodnotím jako nejlepší z webů o Linuxu v Češtině. Jestli skončí, bude to pro mě obrovská ztráta zdroje informací. Spoustu věcí jsem se zde naučil.
  Děkuji Libore – Satapouchu za vykonanou práci a přeji Vám hodně štěstí a radosti v další (i když asi jiné) práci.

 21. Satapouch říká:

  Všem moc děkuji za laskavá slova a za podporu. Nic to však nemění na mém rozhodnutí odejít. Ještě zvažuji, zda budu pokračovat v práci na dalším webu, který provozuji a který zatím není tak známý. U něj zatím nikdo neprudil, takže to ještě zvažuji.

  • Livan říká:

   Milý Satapouchu, oceňuji tvúj přínos pro LM a linux obecně ale tímto jsi si udělal medvědí službu. Nač upozorňovat nepřející na další možnost prudit. S úctou Livan

 22. whit3r4ven říká:

  Tak to je veľmi smutná správa. Jednak preto, že Satapouch končí a jednak preto, že existujú tak zlí a zákerní ľudia. Linux som síce používal skôr ako vznikla táto stránka, ale vďaka tejto stránke (a samozrejme aj vďaka Satapouchovým cenným príspevkom) som sa naučil veľmi veľa užitočný informácií. Ďakujem za skvelú prácu, ktorú si odviedol a dúfam, že tento projekt bude pokračovať aj naďalej. Viem, že polícia na Slovensku a v Českej republike nie je ktoviečo, ale určite sa nájdu aj dobrí policajti a asi by som podal trestné oznámenie. Prajem veľa síl do budúcna.

 23. Vlanek říká:

  Tedy to je rána! Jeden z posledních webů kde se dalo o Linuxu svobodně číst a psát končí. Vyzkoušel jsem Mandrivu i Mint, každý je svým způsobem jedinečný a lidé v jejich komunitách pro ně dělali maximum. Řešili problémy, diskutovali a radovali se z výsledků a nyní toto?? Děkuju všem co se o tento web starali a pomáhali nám laikům s Mintem.

 24. Allconius říká:

  Ahoj web bych určitě nerušil, pokud jde o zajištění hostingu tak s tím problém nemám. Moje životní motto je „Za dobrý skutek následuje spravedlivý trest“ takže mě ani moc nepřekvapuje to o čem píšeš. Zde v tomto státě (i jinde) opravdu spravedlnost neexistuje. Ale je to logické, protože tzv. spravedlnost tvoří lidé a v tom je ten problém. Je to dáno převážně importovanou (de)morálkou z USA. Vše je jaksi naopak, často to přirovnávám ke Kocourkovu. Člověk s empatií co projeví nějakou lítost je brán za slabocha a naopak chladný vypočítavý sobec jako vzor. Proto jsem také zde na těchto stránkách, protože mi vždycky přišlo, že zde je ještě svět normální, s lidmi, kteří se snaží pomoci jen pro dobrý pocit a radost toho druhého.

  • Old Bobby říká:

   DO KAMENE TESAT !!!

  • Pepan říká:

   Taky naprostý souhlas. I když jsem Mint používal v minulosti, stále pro mě na těchto stránkách byla spousta užitečných informací. Myslím že v současnosti je to jednoznačně nejlepší linuxový web v našich končinách. Taky mě moc mrzí že to Libor balí. Na jednu stranu utíkat a schovávat se před problémy hnusné současnosti není řešení. Na druhou stranu dělat něco pro ostatní a mít za zády vyhrožování dokonce i rodině určitě na chuti do další práce a na optimizmu nepřidá. Ještě jednou díky, pevné nervy a spokojenost v rodině a až se to přežene vrať se- je tě škoda chlape!

  • Shafa říká:

   ad demoralka v USA:
   po hezkych par mesicich ve statech zcela zodpovedne tvrdim, ze moralka a poctivost tamnich obycejnych lidi je o level vyse nez u nas.
   Moc dobre si pamatuju napisy v Rakousku „Cesi nekrast tady“.

   Takze, nez se navazet do jinych, lepe zacit na svem pisecku s mottem „kdo nekrade, okrada rodinu“, coz je v US bylo mezi beznymi lidmi temer nemyslitelne.

   • Allconius říká:

    Však já jsem taky nemyslel obyčejné lidi. Těžko si představit obyčejného američana jak sbalí svou morálku do batůžku přijede do ČR a začne běhat po Václaváku se snahou šířit morálku. Jde o politiku. Jde o to, že vládní akce na vymývání mozků se z USA přenesla i k nám. No já ukradl 4 rohlíky, protože jsem měl deštník a zapomněl jsem, že tam držím i ty rohlíky tak jsem to pronesl přes pokladny 🙂

 25. Steve říká:

  Jsem zprvu myslel, že je apríl … Nejsem asi tak chápající, přečetl jsem si to dvakrát i s komentáři, ale já nějak nechápu. To jakože někdo někomu vyhrožuje, že provozuje web? …a že jako vytýká co? Neboli pokud vyhrožuje tak chce dosáhnout čeho? Tohoto ukončení? Kdo a co tím získá? Jakou má motivaci? … pokud to tak musí být, tak děkuju za vše. Je něco co by Vám mohlo pomoci a zvrátit tento stav ?

 26. Shafa říká:

  Pokud se webu nekdo ujme(te) a bude-li nezbytne prispivat financne na provoz, tak hlavne zverejnete neco jako potrebne/nutne mesicni naklady….
  Prispet financne neni problem. Venovat cas takovymto projektum je problem.

  Dekuju Ti Satapouchu za spoustu energie vlozene do tohoto projektu.

 27. Blisca říká:

  Zdravím zo Slovenska a prajem veľa sily do ďalšieho života. Tento web mi často krát ukázal správny smer v mojom hľadaní.

 28. Falohan říká:

  Jestli je problém s financováním webu, myslím že by se dali oslovit různé společnosti. Napadá mě např. ceskyhosting.cz …

 29. quentin říká:

  Ahoj,
  muzu ho prevezmout a provozovat u sebe na hostingu.

  Doufam, ze se k nam brzy vratis….

 30. Wawe říká:

  I já Ti velmi děkuji za tu spoustu energie, kterou jsi vynaložil k provozu a vůbec k celému tomuto webu a tvým článkům. Byl jsi to Ty kdo mi ukázal správnou cestu, a jedině kvůli Tomuto webu jsem se konečně rozhodl opustit ty zpropadené Wokna, které se pořád sekaly, zavirovávali a vůbec mi nedělaly dobře. Linux Mint je nádherné pohlazení po duši, a i když se sem tam něco stane jdu vždy sem na tyto stránky kde ve fóru, se vždy najde nějaká dobrá duše která mi pomůže. A proto hodně lituji, že odsud ocházíš. Doufám že se najde nějaká dobrá duše, která by pomohla nejen provozu webu, ale i tobě. Velká škoda, že jsem ještě junior a nejsem programátor, a proto nevím jak bych ho měl provozovat. Ale určitě bych, kdyby ho nikdo nechtěl (což si osobně nemyslím), to nějak udělal, protože takový web se už tady nikde nenajde.
  Doufám, že se sem někdy vrátíš …

 31. vxmery říká:

  Páni, tak toto je silná káva. Urobil si tu kopec dobrej a nezištnej roboty za čo Ti ďakujem. Želám Ti milý Satapouch veľa duševnej sily aby si dokázal víťaziť nad tuposťou, hlúposťou a zlomyseľnosťou. Som si istý, že pár blbcov Tvoj dobromyseľný životný azimut výrazne neovlpyvní!

 32. Ľuboš říká:

  Dnešný svet je taký, aký je. Ľudia sa menia a vplyvom svojej morálky i výchovy menia aj svoje okolie. Denne sa stretávam s hlúposťou a závisťou, osočovaním a je mi veľmi ľúto každej špatnosti vykonanej na niekom inom. Vďaka p. Satapouchovi som aspoň trochu vnikol do tajov a krás Linuxu . Prajem Vám silu odolávať a brániť slobodu . Tá je naozaj jedinou cestou pre nás všetkých! Držím palce!!!

 33. Bohatyr říká:

  No nazdar. Byla by skoda nechat tento web padnout. Podle me slouzil predevsim zacinajicim linuxarum, obvzlaste prebehlikum z windows.
  Nechci tu pet ody na Satapoucha, prestoze jeho „prace“ byla vice nez zasluzna, ale casto si spise uskodil svou prilisnou zapalenosti pro vec ( komentare ). No holt je to taky jen clovek 🙂
  Kazdopadne nechat si vyhrozovat, to je jina kava. Na netu se to vsak vzhledem k anonymite stalo beznym standardem.
  to Satapouch: Diky za pekny web, clanky ( i ostatnich prispevatelu ) a cas, ktery jsi tomu venoval. Nerozumim vsak tomu, ze chces zmizet jak rikas z internetoveho sveta a zaroven pokracovat v praci na jinem webu ( pravdepodobne Arch )? Povim ti „tajemstvi“ … Blbec se casem najde i jinde 🙂 To bylo jen pro odlehceni. Mej se fajn a mysli pozitivne. Bohatyr.

 34. Jiri Nemcik říká:

  tak to je smutné :-), web na který chodím denně, a hlavně v začátku užívání linuxu mě dal nejvíc. Nebýt tohoto webu asi bych do linuxu nezabrouzdal hlouběji. Děkuji moc za energii strávenou nad články a přeji mnoho další energie J.N.

 35. Jiří Vítek říká:

  To je mi velmi líto :-(, užívám linux již pár let, ač myslím že nijak zvlášť jako nadstandardní uživatel. Distribuce Mint si mě získala díky své přívětivosti a neméně díky české komunitě a informacím na těchto stránkách. Delší dobu jsem uvažoval, že bych občas také přispěl nějakou informací nebo tipem, bohužel časově se mi to moc nedařilo.

  Každopádně ať už to s tímto webem dopadne jakkoliv, moc díky za veškerou vykonanou práci na těchto stránkách.

 36. Milhouse říká:

  Ahoj.
  Taky děkuji za provozování webu. Pokud bude potřeba přispět finančně na provoz, určitě přispěju.

  A bohužel souhlasím s importem politického myšlení z juesej. Vyhnat je z Evropy… :/

 37. Poutnik říká:

  No pání!! Říkal jsem si, co se s Tebou stalo, že jsem dlouho neviděl žádný článek od Tebe. Tohle mě ovšem dostalo :o(. Ano v tomto státě (a mám na mysli obě republiky) se úspěch neodpouští. Tyto stránky mi daly mnoho cenných rad a velmi mi pomohly při přechodu z Oken na Linux a vděčím jim za mnohé a proto bych byl moc nerad, kdyby skončily. Velmi rád přispěji na jejich další provoz. Libore, přeji Ti hodně štěstí a sil, abys ustál tuto nepříjemnou situaci.

 38. Eagle říká:

  Precital som si clanok a tiez komentare a stale akosi nechapem, o co tu ide. Kto sa ti vyhrazal a hlavne ako? Zaujima ma to, pretoze mam par aktivnych webov, kde som z kozou na trhu, dokonca na jednom z nich padli aj vzajomne trestne oznamenia, a kvoli jednemu mojmu zakaznikovi na hostingu, bola u mna doma policajna razia. Ale ze by som sa mal kvoli tomu odniekial stahovat… To teda nie. Za svoje nazory budem vzdy bojovat a ked oni na mna s lopatou, ja na nich so sekerou.

  Napis mi prosim ta blizsie o co ide a s typkami, co sa ti vyhrazali si rozdame karty.

 39. Wena říká:

  No, něco taky musím napsat. Už několik let na tento web chodím pravidelně a byla by škoda, kdyby skončil. Co se mi nelíbí, jsou předpojaté názory na policajty. Chápu z medializovaných složitých kauz plynoucí skepse. Pokud se v případě Satapoucha jedná o stalking, navíc dlouhodobý, dá se vysledovat. Internet není anonymní. I blbec v int.kavárně není anonymní, často tam jsou kamery. Pokud má Satapouch schované o výhružkách, podat oznámení na neznámého JE řešení. Může se jednat o narušeného jedince, rouška zdánlivé anonymity dodá leckomu odvahy, jen v diskuzích obecně na netu to často jde vidět. V reálu je málokterý z uřvanců stejný frajer jako u klávesnice… Nelíbí se mi tohle házení flinty do žita, ale nemám právo soudit. Díky komukoliv, kdo se webu ujme.

 40. Petr říká:

  Velká úcta panu Liborovi a díky za to, že dnes užívám systém pouze Linux Mint. Běžný průměrný uživatel.

 41. huskyviking říká:

  Dobrý den,

  Liborův přínos je bez debat. Najdou se jistě stovky lidí, kterým web, Libor i ostatní pomohli. Nějaký pubescent, jedno odkud, může vše zničit, to je bohužel pravda.

  Jedná se tu ale i o to, že web by měl být duševním vlastnictvím autorů a za to se vyplatí bojovat. Ano i já jsem psal články, také jsem k tomu ztratil sílu. Teď se to prostě smázne a je to, tečka, to snad ne.

  Jsem ochoten opět přiložit ruku k dílu. Měl jsem tehdy pocit, že už vše podstatné bylo napsáno a napsat kvalitní článek bylo čím dál tím těžší. Existence různých trollů a trotlů, s kterými jsme se měsíc, co měsíc potýkali, to je faktor podstatný. Ale tento web není jen o návodech. Funguje tu „live“ podpora. Jasně není to na profesionální úrovni, občas se musí rozlišovat.

  Našel jsem tu lidi zapálené pro věc. A když se to vezme za správný konec, tak internet přece není a nesmí být o anonymitě. Byla tu doba, že se mohlo přispět do komentářů bez registrace, narazilo to však na nekonečnou hloupost pár jedinců. Libor se vždy stavěl čelem na odpor a za to mu díky.

  Jsem rád a věřím tomu, že web bude pokračovat, bohužel bez jeho otce, který si kdysi řekl něco jako: „Jestli má být web o Mintu, musím se o to postarat já.“ Musíme se teď postarat my všichni, kteří máme web rádi a vracíme se sem, aby to pokračovalo.

  S pozdravem Karel Wälzer.

  karel.walzer[at]seznam.cz

 42. Milhouse říká:

  Ahoj znovu.
  Svůj poslední příspěvek jsem pěkně odflákl, tak zkusím znovu a lépe.

  Dlouho(stále) jsem fungoval na fóru Ubuntu.cz, a sem jsem se dostal později. Překvapilo mě zde slušný počet kvalitních článků, které mi taky pomohly a ušetřili ubývající síly.

  Proto bych taky chtěl poděkovat Satapouchovy, že to rozjel a web fungoval. Dnes mám již jen Mint a ostatním ho též instaluju, rodinku Ubuntu jsem opustil. I když to je v podstatě to samé. 🙂

  Apeluji na nesmazání webu, neb jsem na fóru taky trochu přispěl a nerad bych viděl, že úsilí, které jsem vynaložil a mohou z něj profitovat jiní, prostě zmizí… A to jsou tu jiní borci!

  Nejdříve jsem nemohl z článku pochopit, co se děje. Prostě mozek mi to nebral! Chápu, že postavit se výhrůžkám je problematické, člověk neví, co může čekat. Sám bych se také rozmýšlel…
  Na druhou stranu si nemůžeme nechat diktovat podmínky nějakýma šmejdama.

  Polici bych do toho zapojil. V těchto situacích ji věřím. Né však ve vysokých kauzách, ač politických či ekonomických. I kdyby nikoho nenašli(což pochybuji), tak pro výstrahu minimálně…

  Vím, lehce se mi to mluví, ale vidím to kolem sebe, jak všichni ustupujeme, pak si neuhlídáme ani své hranice. Ale to je jiné téma…

  Přeju, jak Liborovi, tak webu dlouhý život a hodně plodných dní!

  Milhouse.

 43. gejza říká:

  SATAPUCH-DO SEBA SI POZREL???PRIMITIVNE A DIKTATORSKE JEDNANIE…

  • Satapouch říká:

   No a je to tady, jen jsem čekal, kdy se tu jeden z dotyčných objeví. A jak je vidět nezklamal. Ne, nemám na to náladu a ani čas.

 44. Ladislav Kohout říká:

  Píšete že je vám a vaší rodině vyhrožováno fyzickou likvidací. Předejte důkazy policii spolu s oznámením. Pokud důkazy nejsou, trpíte duševní chorobou.

  • Satapouch říká:

   Pane Kohoute (jmenujete-li se opravdu tak), jste pravděpodobně velmi zdatný diagnostik, proč se tím neživíte? A prosím, to co podniknu, nechte laskavě na mně. Jste nejspíše také z podobného těsta a trolling je vaším koníčkem. Vám podobní jedinci, skrytí pod anonymitou netu, jsou prapůvodní příčinou stavu, v jakém je tento stát.

 45. sir72 říká:

  No,pěkně.Chápu a už jsi se asi definitivně rozhodl.Každopádně moc díky za tenhle web a Tvojí práci na něm.Tady to prostě žije o proti jiným podobným webům.Díky němu jsem z části přešel na linux a nelituji toho.Ještě jednou díky ať se ti daří a doufám že se povede ty individua vhodně „odfiltrovat“.

 46. Ladislav Kohout říká:

  Z podobného těsta jako konkrétně kdo?
  Jmenuji se tak. Bude mi tak jako ostatním líto pokud tento web skončí. Jen díky němu jsem se úplně zbavil OS od Microsoftu a velmi si vážím toho co tu pro Linux děláte. Bohužel já nemám možnosti a schopnosti pomoct k jeho dalšímu chodu.
  Diagnostik nejsem. Mám ale ve svém okolí dvě mně blízké osoby které trpí stihomamem a váš úvodní příspěvek a vaše reakce na názory diskutujících mi je připomíná. Přečtěte si například můj předchozí názor a pak vaši reakci na něj. Vše v dobrém, nejsem ten kdo vás chce zabít.

  • Satapouch říká:

   Má reakce byla přesně v duchu jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Jestliže mi někdo nepřímo napíše, že jsem magor a že si vše vymýšlím, tak se nezlobte, ale nebudu ho chválit a budu se bránit. A nezlobte se, jaké kroky proti trollům podniknu, je jen a jen moje věc a nevidím důvod, proč bych se vám měl svěřovat. Naprosto nic vám po tom není.
   V článku se jen snažím věrným vysvětlit, proč už mám práce pro ostatní plné zuby a proč se již nadále nechci nechat urážet od cucáků, se kterými jsem husy nepásl.
   A tím těstem jsem myslel fakt, že se ze společnosti naprosto vytratila úcta k druhým, ke starším, k lidem s odlišným názorem atd. Kdo nemá ten správný názor, trpí hned stihomamem a patří do pakárny, že? Nedodržování naprosto elementárních pravidel ať už třeba slušnosti nebo v dopravě či ve vtahu mezi sousedy a v rodinách vede tento stát do velkého průšvihu, to mi věřte. A já jsem si řekl, že už si nenechám kálet na hlavu. Ani ve společnosti a ani zde, na dosud ještě mém webu.
   Howg!

 47. Ladislav Kohout říká:

  Nevíte jaký jsem soused, řidič, ani jak se starám o své blízké. Víte ale že takoví jako jsem já jsou příčinou stavu státu.
  Někdo vaší rodině vyhrožuje likvidací ale vy s tím nic neuděláte a zmrdům ustoupíte. To je zase z mého pohledu prapůvodní příčinou stavu státu. S tím trolováním máte částečně pravdu. Téma je totiž Web je k dispozici a ne jak se bránit útokům. Tak ať vám (nám) to s ním dobře dopadne. Jen jestli vaše nečinnost (pokud máte v ruce důkazy vašich tvrzení) neohrozí životy těch co ho po vás převezmou. A na anonymitu internetu nevěřím. Myslím že by pro vás nebyl problém zítra ráno sedět u mě v kuchyni a pít čaj. Tím netvrdím že byste o to stál. Taky Howg!

 48. Old Bobby říká:

  Vážení čtenáři a komentátoři, zatím, co „čekáme na Godota“, tak náš čas neúprosně plyne. Nic nevyřešíme tím, že budeme chválit Libora nebo ho budeme obviňovat z toho, že se rozhodl tak, jak se rozhodl.
  Je to realita, současný stav, a není teď předmětem diskuse co bylo, ale co dál.
  WEB MUSÍ JET DÁL a pokud jsem si všimnul, tak zájemci o převzetí štafety tu jsou.
  Tak už je to jen na Tobě, Libore – Satapouchu, aby´s potřebnou formalitu zařídil. My ostatní jsme stále k dispozici, to je, doufám, každému jasné.
  Abych nehovořil za všechny, já sám nemohu v těchto záležitostech hrát klíčovou roli, i když jsem ve svém životě byl převážně leader než manažer. Není mi už 50 let, abych celou organizaci mohl vzít do svých rukou, i když vím jak na to. Problém je trochu v tom, že jsme propojeni jen virtuálně, tedy že se nemůžeme sejít v jedné kanceláři, a tam si rozdělit úlohy. S tím bych si starosti nedělal, ale je to jinak, proto musíme myslet i jednak jinak !
  Satapouchu, přestaň se už litovat a vyser se na „komentátory“! Dobře víš, že na nekonstruktivní kritiku stačí každému jen IQ 70, ale na to, aby něco vytvořil, tam je potřebné aspoň IQ 130.
  „ROZČILOVAT SE ZNAMENÁ MSTÍT SE NA VLASTNÍM ZDRAVÍ PRO BLBOST JINÝCH“.
  Tento bonmot jsem měl v kanceláři nad pracovním stolem a platí dodnes!
  Měli bychom nekonstruktivní debaty zakončit a dokud je ještě čas, vyložit karty na stůl.
  Čas „díkůvzdání“ Satapouchovi končí a musíme si rozdělit úlohy:
  Majitel a správce webu – to je úloha dne; ostatní „koryta“ zůstávají beze změny.
  Podotýkám, že všichni, kdo slíbili materiální pomoc, svoje slovo dodrží, protože peníze jsou až na prvním místě.
  KOSTKY JSOU VRŽENY !

  • Satapouch říká:

   Web je již defacto předán, vše už záleží na novém majiteli. Opatrujte se tu.

   • Tomáš říká:

    Ty taky, doufám, že budeš web sledovat, a že se jednou opět vrátíš, alespoň jako redaktor, když už šéfredaktor nebudeš. Děkuji Ti za ten neuvěřitelný entuziasmus, který pomohl mnoha lidem, i mne, k používání Linuxu, což byl jistě hlavní cíl.

    Přeji ti také, abys boj s lidskou malostí úspěšně zvládl a dal těm syčákům co proto. A to ne z pomstychtivosti, ale proto, že takoví mezi námi nemají co dělat.

    Také doufám, v tento slavnostní den, nezanevřeš na naše bratry ze Slovenska a budeš stále hrdý Čechoslovák, jako jsem hrdý i já. Doufám, že naše bratrství, uměle poškozené přerušením společného státu, se nakonec ještě posílí a bude základem pro nové vztahy mezi námi.

 49. radějianonymně říká:

  Přes nepopiratelně věcný přínos tohoto webu ve vztahu k Linuxu a se zaměřením na Mint (a v mnoha případech přínosně použitelné i pro jiné distribuce) a také na začínající uživatele, se nelze nevyhnout tomu co a ke škodě věci prosvítá i z této diskuze a nejen z této.
  Také i mně okamžitě v mysli naskočil (po přečtení zde obsahu) již důvodně přede mnou a tady jinde použitý pojem stihomam. Což, ve spojení potom s velmi necitlivým sekernictvím dotyčného a ano Satapoucha, jistou zákonitostí jednou muselo skončit tak jak právě končí.
  Těch, koho dotyčný (jedno že je resp. byl majitelem webu) svým necitlivě sloním jednáním opravdu naštval nebude málo a ti sem psát už pochopitelně nebudou resp. nemůžou.
  Pro Linux a možná i pro ně potom štěstí, že na Linux nezanevřeli úplně. Vždyť už v průběhu doby jsem si to tady přečetl vícekrát a ve smyslu: raději si budu věci dělat po svém a dejte mně pokoj. A to není dobrá výsledná známka nejen pro Satapoucha ale i pro některé ostatní. Přizvukovače a okřikovače. Takže něco bylo asi špatně.
  Ta potíž totiž může být v tom, že pro některé tady se stal Linux potažmo Mint jakýmsi falešným pro ně Bohem a oni, v roli samozvaných falešných apoštolů, se cítí být jeho prý věrozvěsty a samozřejmě že také proto falešnými. Výsledek: náznaky až podivného sektářství a sekerničení, tedy oblíbené banování a s ještě oblíbenějším nálepkováním. Čehož, s tím nálepkováním, je toho dokladem i právě tato diskuze. A po alespoň elementární pokoře ani stopy, jen na efekt prásknutí a co nehlasitější dveřmi, že?
  Ani, i já se těším na pokračování webu a s jeho věcným obsahem. Tím také mám na mysli a to je také důležité, aby se sem netahala politika a osobní politické názory: na ty tady opravdu nejsem zvědavý! Děkuji předem.

 50. Michal Stanke říká:

  Hezkou sobotu všem.

  Satapouch mi včera web předal do správy. Budu se jej snažit provozovat tak, aby sloužil svému účelu minimálně stejně dobře jako doposud. Přes víkend se trochu rozkoukám, jak vlastně funguje, a příští týden se vám pořádně představím. 🙂

 51. romanos74 říká:

  Děkuji, jsem moc rád že web bude pokračovat.

 52. alfi51 říká:

  Děkuji, je to můj oblíbený web. Ale momentálně se nemohu zaregistrovat. Nemám aktivační odkaz.Doufám,že se to v nejbližší době zpraví.

 53. Pingback:Představení: Michal Stanke - Linux Mint CZ&SK

 54. Orin říká:

  No je dobře že stránky nekončí, kdybych neměl na starost poskytování internetu, tak bych tento web hned bral, ale vím že bych nestíhal dělat síťařinu a starat se o web 🙁 Nicméně když budu moct nějak pomoct, tak to nebude problém. Tento web je super a Linux-Mint je pro mě nejlepší operační systém co znám. Prostě jak se říká- láska na první pohled 🙂 Myslím si že zkusíme Michalovi všichni nějak pomoct …

 55. gejza říká:

  …KONECNE SA KOMUNITA LINUXU ZBAVIL SAMOZVOLENEHO DIKTATORA A CENZUROVATELA…DUFAJME,ZE TATO STRANKA KONECNE BUDE MAT UROVEN…A NIE NASILU NUTENE NAZORY JEDINCA…
  …PLNE SUHLASIM S PANOM KOHOUTOM…SATAPUCH-báááj A PRIJEMNY POBYT V USTAVE…
  PS-PRECO SI ZMAZAL MOJ ROZSIAHLY PRISPEVOK…A NAPRIEK TVOJEJ SNAHE MA ZNEMOZNIT,PREDSA SOM VYHRAL…

 56. vxmery říká:

  NAPRIEK TVOJEJ SNAHE MA ZNEMOZNIT,PREDSA SOM… sa znemožnil sám.
  Postni sem link na tvoj web, ktorý si vytvoril a spravuješ, ty anonymný hrdina 😉

 57. gejza říká:

  .WXMERI-MAM WEB.ALE NEZABUDNI-JA TEBE,AKO AJ OSTATNYM NIE SOM DLŽNÝ VYSVETLOVANIIM,ANI OBHAJOBOU…ANI ADRESU WEBU NEDOSTANEŠ.!!!ASITAK…
  dodam,ze som to zacal este na modemu od orange,zaveseného na stenu..rýchlost uhadnete…

  • Livan říká:

   Súhlasím s tým, čo napísal vxmery … znemožnil si sa gejza sám. Tvoje príspevky presne napĺňajú obsahom príspevky trolla. Nenávistné, posmešné, bez dodržania elementárnych základov slušnosti a objektívnosti. Píšeš príspevky kapitálkami, čo samo o sebe je nevhodné, pretože sa to zle číta a kapitálky sa sa používajú iba na zvýraznenie časti textu. Príspevky mi pripadajú ako od rozmazleného fracka. Prečítal som od Teba iba dva príspevky a už Ťa mám plné zuby. Ak si sa takto prezentoval aj v minulosti, nečudujem sa, že Ťa vymazávali.

 58. gejza říká:

  …pri objektivite treba precitat aj satapuchove emaily,co posielal prenho nevhodnym obcanom…potom mu mozete postavit aj sochu…
  …webtrolling je druh umenia…

  • vxmery říká:

   …webtrolling je druh umenia…
   máš pravdu, tento druh umenia bude mať čoskoro v Pezinku svoje registračné číslo diagnózy. Každý ďalší tvoj príspevoj im pomôže ho presnejšie popísať. Tak píš, pomôžeš im v popise.

 59. gejza říká:

  …tento prispevok je satapuchov labuti piesen,a vas chlvalospev na jeho osobu…TAK PROSIM LABILNICH POUZIVATELOV-NEZAOBERAT SA S MOJOU OSOBOU…

  • Livan říká:

   Mimochodom aj zámerné komolenie nickov je príznakom trollingu. Správne je ten nick Satapouch a nie Satapuch. Teba tiež nik nepremenováva na gejzak alebo tak nejako. A čo sa týka chválospevu, aj a som občas postrehol nejaký úlet, hlavne poslednou dobou, čo mohlo súvisieť so vzrastajúcou mierou jeho nasratosti, avšak čo je nesporné, je jeho obrovský prínos pri propagácii LM medzi užívateľmi linuxu. Prelistuj si históriu článkov, kde je obrovské množstvo jeho článkov na vysokej odbornej úrovni. To sa mu nedá uprieť. Niekedy to bol jeden článok denne. Kto iný na tomto webe napísal toľko odborných článkov pre začínajúcich i pokročilých užívateľov linuxu? Takže Ťa žiadam začni sa na vec pozerať z tejto perspektívy a veľa pochopíš.

 60. vakus říká:

  Prosim, nereagujte na prispevky „ludi“ ako gejza. Nema to vyznam. Vyznam ma jedine ignorovat. Gejza ma svoj nazor, nech si ho ma. No reagovat nanho je len rozputavanie flame a vsetci vieme kam to smeruje. Takych ludi je vela, radi sa prezentuju silovo, pretoze anonymita.
  Nechajme ich prosim a venujme sa komunite.
  Pracujem s linuxom uz viac ako 20 rokov, len pred tyzdnom som presiel na Mint a velmi sa mi pozdava ako kazdodenny pracovny nastroj. A som rad, ze som objavil aj tento web.
  Preto dufam a verim, ze pojde dalej.
  Satapouch – velka vdaka, drzim ti palce.
  A Michal, tebe tiez.

 61. Dejmon říká:

  také se připojuji a je mi líto, že tento web asi skončí, také mi hodně pomohl, ale byla by tu docela dobrá připomínka,šlo by velmi důležité veci z tohoto webu hodit do jednoho formátu v pdf a mít jej k dispozici aspoň na disku? Díky Mirek

 62. Tomáš říká:

  Vždyť máme nového majitele, který to chce zachovat … Komentuješ starší článek, který už není naštěstí aktuální …

  http://www.linux-mint-czech.cz/predstaveni-michal-stanke/