Min: Další zajímavý webový prohlížeč

min1Reklama na webových stránkách je stále lákavější – zejména pro subjekty, které chtějí navýšit své příjmy, avšak pro uživatele webových stránek už tak zábavná není. Majíce na mysli tyto otázky, začínají tvůrci aplikací hledat způsoby, jak potěšit uživatele, aniž by byl ochuzen o funkce, na které je zvyklý a zároveň se zbavil těch nudných a méně příjemných. Jedním z takových zajímavých počinů je Min, nový webový prohlížeč, který tak nějak přetváří uživatelův online zážitek.

Min je webový prohlížeč ze zdroje GitHub, který se snaží naplnit potřebu uživatelsky přívětivé aplikace s minimálním rušením z reklamních sdělení. Webový prohlížeč má vestavěné blokování reklam, takže nemáte žádnou starost o to, jak do něj nainstalovat své oblíbené rozšíření pro blokování reklam. Funkce pro vyhledávače je také prvotřídní, je nainstalována přímo do vyhledávacího řádku a vrací odpovědi téměř okamžitě. Defaultním vyhledávačem je DuckDuckGo a Wikipedia je možné dokonce i vyhledávání v uložených záložkách.

 

min2 min3

 

Min má také včleněnou jednoduchou navigaci pomocí karet a spotřebovává méně systémových prostředků než konkurence, což má zajistit, aby díky němu uživatelé vytěžili maximum zážitků při prohlížení internetu. To je zajímavé, zejména když hovoříme o projektu, který je zcela kódován v CSS a JavaScriptu, je open source a je k dispozici jen na GitHubu.

 

min4

 

Funkce

 • Vyhledávání využívá DuckDuckGo ve výchozím nastavení
 • Rychlejší nalezení záznamů u nejasného vyhledávání
 • Prohlížení v panelech
 • Záložky
 • Ochrana osobních údajů – vestavěné blokování reklam, trackeru a blokování
 • Náhled čtečky se seznamem
 • Zaostřovací režim (zobrazuje pouze aktuální kartu)
 • Podporuje Linux, Windows i Mac
 • Open source a zdarma
 • Kliknutím se otevře vyhledávání (pomocí DuckDuckGo)
 • Posunutím karty nahoru jí zavřete

 

Instalace Min v Linux Mintu

Není nijak složitá, spočívá ve stažení náležitého .deb balíčku a následné instalaci dobře známým „klikacím“ způsobem. Na domovské stránce jsou k dispozici balíčky pro obě (32 i 64-bit) architektury. Ikona pro spuštění se kupodivu (alespoň mně) nezobrazila v Menu > Internet, ale v Menu > Příslušenství. Pokud se někomu nezobrazí vůbec, zadejte v terminálu příkaz:

Příkaz terminálu:
min

 

Min už byl také onálepkován některými uživateli jako „chytřejší a rychlejší webový prohlížeč“ a že by mohl soupeřit s prohlížeči Safari a Google Chrome. Ve skutečnosti ho jeho minimalistický design a uživatelsky přívětivé rozhraní může zařadit jako konkurenceschopného soupeře k již existujícím prohlížečům na trhu.

Nevýhodou pro někoho může být pouze anglická lokalizace, asi se zatím nenašel nikdo, kdo by Min přeložil do češtiny či slovenštiny. Jak bude získávat na popularitě s jak se tento malý výrobek popasuje se soupeři velkých jmen mezi prohlížeči internetových stránek uvidíme až časem.

 

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: archiv

články, jejichž autoři požádali o smazání účtu

2 reakce na Min: Další zajímavý webový prohlížeč

 1. avro04 říká:

  tvari se jako ze je nainstalovan, ale zastupce neni vytvoren. min mi nejde spustit ani pres terminal… divne…

 2. juhele2014 říká:

  Už to jde. Je k dispozici verze 1.2.2 a ta funguje. Akorát je prohlížeč dosti strohý …