Zastřel si svého teroristu

zst1Začalo to všechno celkem nevinně, ředitel divadla se rozhodl, že vzhledem na rozmáhající se nihilismus nebude už do repertoáru dávat Čechova a Dostojevského. Takový Shakespeare má i dnešnímu člověku co říci, tak si opět nastudujeme Hamleta. V naší významově bohaté češtině si divák najde ten svůj osobní postoj a dodá mu to motivaci do dalších chmurných dnů.

A to ještě dříve než zákonodárci odhlasují návrh na to, abychom nepoužívali měkké a tvrdé „Y“, ale jenom jedno z nich. Důvodem je usnadnění maturit pro středoškoláky, kteří kvůli zlé známce z češtiny mají pak problém s přijímáním na vysoké školy. Ostatní populace smí ještě používat dosavadní gramatiku, pokud ovšem nepřijde z Bruselu přísné nařízení používat výhradně newspeak. Jako první experiment tohoto typu bude právě nastudování Hamleta v newspeaku. Aby se zdůraznil rozdíl mezi divadlem a televizním zpravodajstvím, nebude už Hamlet tápat mezi pojmy „blít nebo neblít“, což je častý jev při sledování zpravodajství naší veřejnoprávní televize, ale půjde vstříc současným trendům. Jsme ve válce proti terorizmu, proto – „být či nebýt ?”- jednoznačně bít!

zst2Podle známé německé dramaturgičky A.M. je navrhován umírněný scénář typu „welcome & nechat se bít”, který ovšem podstatu věci neřeší. Proto aby se věci nekomplikovaly, budeme se bít. Do věci se samozřejmě zamíchali i informatici, kteří ale se svými megabity a gigabity neuspěli, proto dali volnou ruku tvůrcům počítačových her. Ti ovšem nemají o odbyt svých výrobků nouzi a tak se dali do práce a výsledkem je dílo, které nejenže pobaví, ale zmírní frustraci obyvatelstva, vystrašenému z atentátů a nekončícího přívalu nešťastných běženců.

Jak už bylo často publikované, každý desátý nešťastný běženec není nešťastný, ale je to převlečený terorista –  a tak jsou kostky vrženy. Lidé si houfně kupují brokovnice a bedny nábojů, zapisují se do pořadovníků, protože obchody a armyshopy nestačí poptávce. Zákazníci nemohou přijít na jméno Vencovi Lahváčovi za to, že nechal zrušit zbrojní průmysl a oni teď musí čekat na dodávky z USA.

Proto teď je ten správný okamžik, kdy se čas čekání na zbraň může efektivně využít: Přichází střílečka Wehrwolf_2015, která občany zbaví frustrace a dá jim aspoň na chvíli pocit, že mohou o svých věcech rozhodovat sami. Už se nebudou se strachem ohlížet, že je na ulici nějaký Ahmed, Abbás nebo Mohamed podřízne za to, že nebudou schopní v tom leknutí odrecitovat verše z Koránu.

Hra nás tentokrát zavede do světa skutečných teroristů, tedy těch, kteří celý ten cirkus zapříčinili, a kteří mají okolo sebe houfy policajtů a ochranky. Tento handicap ze skutečného života nás při hraní nebude příliš omezovat. Na úvod akce budeme mít dostatek střeliva a munice k tomu, abychom eliminovali ochranku a svého společenského škůdce pak zasáhli. Hra má několik levelů, ve kterých se musíme nejdříve vypořádat s hlavními škůdci, v dalším pak i se sluníčkáři a kolaboranty, kteří se angažovali v rektálním alpinizmu v jejich službách. Nicméně pokud nebude celá struktura eliminována, hra svůj účel nesplní. Proto má hráč k dispozici editor levelů, kde si může doplnit známé škůdce, působící na jeho komunální úrovni. Tím pádem nebudou ve hře figurovat jen anonymní tváře neznámých čmoudů, ale osoby, které dobře známe z televize i z každodenního občanského života.

zst4V rozšířené (advanced) verzi si mohou pokročilí hráči pronajat halu, kam budou pozváni významní představitelé občanských neziskových organizací, pražské kavárny a sluníčkáři, kde se jim dostane poděkování za jejich občanskou angažovanost v Eurounijním neobolševizmu, pochopitelně s rautem a koncertem metalové skupiny. Zlatý hřeb programu pak bude „přepadení džihádisty”, kde si hráč v převleku za „nešťastného běžence” může opět s chutí zastřílet a zlikvidovat desítky námi volených i nevolených „nenažraných příživníků”.

zst5Hru doporučuje 8 z 10 psychiatrů!

Po vydání beta verze se roztrhl pytel s objednávkami pařanů, a tak aniž by se to veřejnost dozvěděla, vše se rozptýlilo jen mezi vyvolené a rychlé střelce. Jelikož beta verze měla podobně jako shareware nebo Windows časový limit, čeká se teď na „ostrou“ verzi, která se má v těchto dnech objevit. I když se vyskytly neověřené informace o tom, že „light verze“ má být jako Open source a tak i pro Mint zadarmo, nedá se všemu věřit, jak už jsme si ostatně zvykli. Hra vyjde v němčině, angličtině a o další překlady se už hlásí Francouzi, Švédové, Maďaři a samozřejmě pařani z ČR.zst6 Nicméně trochu skličující fakt je ten, že nebude možné platit v národních měnách, ani v dolarech, bitcoinech či eurech. Ostrou verzi Wehrwolf_2015 si můžeme zaplatit jen v rublech nebo renminbi, což je opět další krok k tomu, abychom nežili jen v našem malém zaprděném světě, ale naučili se být i více finančně gramotní.

 

A nemachrovat jen s kalašnikovem či brokovnicí přes rameno, ale už s novým Mintem 17.3 …

* Domovská stránku projektu Wehrwolf_2015 spolu s mirrory na stažení bude k dispozici až po vydání finální verze.

 

Štítky , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

5 reakcí na Zastřel si svého teroristu

 1. theseuszn říká:

  Mno, schválně jsem čekal na případný reakce a jako kdyby nikdo neměl vlastní názor na daný obsah, ke kterému jinak smekám. Na hru kašlu, byť to jistě bude dobrá sranda, ale myšlenkou plně souhlasím s autorem. Kde jste skrytí linuxáci, kde jste, uživatelé tohoto skvělého distra, kde jste občané této nádherné vlasti? Já se držím toho, že na názor, ať je jakýkoliv, mám v téhle republice plné právo, tak jako každý jiný. Děkuji Bobbymu za odvážný názor, ať pro některé připadá jakkoliv, tyhle momenty se cení, obzvlášť v téhle s prominutím podělané době.

 2. kamowski říká:

  môj názor,
  okrem toho, že som, ako si povedal, linuxák, som aj motorista, hubár, fotograf, spevák, rezbár, numizmatik, milovník histórie, gréckeho umenia, ruskej kuchyne, speleológ, modelár, … (nie nie som ale mohol by som byť )
  som aktívny na fórach každej tejto svojej „úchylky“ (nie nie som, ale mohol by som byť)
  samozrejme mám svoj názor aj na dianie okolo seba (možno neuveriteľné ale fakt 😀 ), na politiku lokálnu aj na veci za hranicou nášho chotára
  a snáď môžem o sebe povedať, že nie som obeťou majnstrímu, informácie si vyhľadávam a selektujem a …
  ale na každom z vyššie spomenutých diskusných fór riešim to, na čo boli vytvorené
  a myslím, že tak by to malo ostať
  možno sú mnohí linuxáci zúrivý diskutéri na fórach o politike, v diskusiách pod článkami a blogmi o dnešných vredoch na našom bytí ale tu, možno práve z toho istého dôvodu, neurobili ani čiarku

  • theseuszn říká:

   „Hezky“ si se z toho alibisticky vykecal, to by ti šlo.
   A ulevilo se ti, jak si to sesmolil? Seš nula a ne to, „akosi hore písal“, kapišto? NULA podtržená s hvězdičkou. Takový „argumenty“ může nasoplit opravdová nula, ale ne normální člověk, tečka

   • kamowski říká:

    cit: „Já se držím toho, že na názor, ať je jakýkoliv, mám v téhle republice plné právo, tak jako každý jiný. “
    takže ty máš právo a ja nie?
    ak je môj názor iný, tak som alibista?
    týmto naša diskusia skončila ty „demokrat“

   • Satapouch říká:

    To theseuszn: Už dvakrát jsem tě upozorňoval, aby ses vyvaroval podobných „perel“. Jestli ti vadí, že existují lidé s jiným názorem, je to jen a jen tvůj problém a nikoho to tady nezajímá. Máš-li potřebu někoho, koho ani neznáš, urážet a kopat do něj, jdi prosím jinam, tady to trpět nebudeme.
    Každopádně jsi na tomto webu dokomentoval.