Brány a okna opět na scéně…

oknaMicrosoft, Adobe, Apple: Německo zkouší náhradu škody.

Vzhledem k masivnímu výskytu bezpečnostních mezer a chyb navrhuje německý ministr vnitra de Maiziére podání o náhradu škody proti US-zhotovitelům software jako Microsoft & Co. Množství kritických slabých míst ve standardních produktech IT se v posledním čase masivně zvýšilo, zhotovitelé přesto reagovali stále pomaleji nebo vůbec ne. Zhotovitelé odrazovali před použitím nového softwaru pro „tuny chyb“ jako v případě Windows 10.

Ministr vnitra Thomas de Maiziére a Spolkový úřad pro bezpečnost informační techniky (BSI) vznesli těžké výhrady proti velkému výrobci US-softwéru. „Množství kritických slabých míst ve standardních IT-produktech se oproti už dříve vysokým hodnotám v předcházejících letech v roku 2015 ještě jedenkrát masivně zvýšilo“, píše se ve čtvrteční zveřejněné zprávě o IT-bezpečnosti v Německu. Protože někteří zhotovitelé softwéru stále pomaleji nebo při starších produktech nenabízejí žádné bezpečnostní záplaty, vyjádřil se de Maiziére pro přezkoušení nároků pro náhradu škod.

Obzvláště špatně se vyjímají v BSI hodnocení pro kritická místa a chyby produkty Adobe Flash, Microsoft Internet Explorer, Apple Mac OS X und Microsoft Windows. U nich bylo do září 2015 zaregistrováno právě teď více než 100 kritických slabých míst.  „To není dobře – obzvláště pro stoupající množství škodlivých programů“, řekl de Maiziére. „Je právo zákazníka a použivatele softwarového produktu, očekávat a mít od zhotovitele pravidelné bezpečnostní updaty k dispozici“.

Vystaven kritice je přitom také zhotovitel nového operačního systému Windows. Výrobci PC varují své zákazníky při problémech s Hotline, aby Windows 10 nepoužívali. U výrobců Dell a HP jsou zákazníci od podpůrné hotlinky drasticky odrazováni od upgradu. Nezřídka jsou pak zákazníci, kteří už Windows 10 používají, vyzýváni a nuceni aby program opět odinstalovali a opět přešli na předcházející verzi.

Do dneška velké množství zákazníky hlášených problémů s W-10 působí dojmem, že jsou v programu „tuny chyb“. Proto doporučuje Dell časopisům ještě otázku, zda se při výskytu tolika chyb nevyplatí downgrade, než se zabývat jednotlivými problémy. HP to vidí podobně, konečně je to pro zákazníka hlavní, aby PC znovu dostal do provozu.

(Kráceno).

 

Zdroj : http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/11/20/microsoft-adobe-apple-deutschland-prueft-schadenersatz.

Štítky .Záložka pro permanentní odkaz.

Jedna reakce na Brány a okna opět na scéně…

  1. som zvedavý říká:

    či Nemci budú žalovať MS a žiadať miliónové odškodné
    ako amíci žalovali VW 😀
    alebo
    čo je dovolené …. volovi