xScreenshot – vytváření, úprava a publikování screenshotů v Linux Mintu

x1Nástrojů pro zachycování snímků obrazovky jsme si na našem webu již popsali povícero. Jelikož představování novinek není nikdy dost, tak si dnes popíšeme další, poměrně nový program z této kategorie s názvem eXtended Screenshot, což je nástroj pro zachycení, editaci, sdílení a výměnu screenshotů mezi uživateli přes internet.

eXtended Screenshot (xScreenshot) se po svém spuštění integruje v oznamovací oblasti (system tray) a vy můžete pořídit snímek celé obrazovky nebo její části okamžitě nebo i se zpožděním (specifikovaném v nastavení).

Po pořízení snímku pomocí nástroje eXtended Screenshot se obrázek otevře v jednoduchém editoru, který umožňuje snímek oříznout, přidat tvary, proužky, šipky, text (nastavit lze barvu a písmo) a tak dále. V editoru si můžete otevřít a upravovat libovolný obrázek, včetně prázdné plochy (s danou velikostí). Všechny pořízené snímky v okně editoru mohou být vrstveny (screenshot je vybrán z menu), nastaveny jako dlaždice, jako kaskáda a také náhodně (definované uživatelem).

S nástrojem xScreenshot si můžete automaticky přidat na snímek obrazovky text či obrázek (jako vodoznak), uložit screenshot ve formátu PNG nebo JPG. Obrázek může být nahrán na aplikační server (xscreenshot.com) a poté co se zaregistrujete a přihlásíte (pomocí aktivačního klíče), budete mít screenshoty k dispozici ve vašem profilu na webových stránkách projektu v záložce „MyScreenshots“.

 

x2

 

Instalace nejnovější verze xScreenshot v Linux Mintu 13/17/17.1/17.2

xScreenshot je k dispozici ke stažení jako spustitelný soubor, ovládání aplikace se pak provádí pomocí myši nebo i klávesnice. Stačí si tedy stáhnout potřebný archiv, rozbalit jej a xScreenshot začít používat. Budete-li chtít zahrnout aplikaci do menu, musíte si v něm vytvořit novou položku a v příkazu zadat cestu ke zmíněnému souboru. Manuál pro práci s programem najdete zde. Je sice v angličtině, ale pomocí překladače je jeho text poměrně srozumitelný.

 

x3

 

Hledáte-li něco jednoduchého a lehkého pro pořizování snímků obrazovky i možností jednoduché editace či přidání základních tvarů, bude pro vás xScreenshot dobrou volbou.

 

 

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: archiv

články, jejichž autoři požádali o smazání účtu

3 reakce na xScreenshot – vytváření, úprava a publikování screenshotů v Linux Mintu

 1. kamowski říká:

  ten panel nástrojov je super 🙂
  ale to je žiaľ všetko 🙁
  s default sw na snímanie obrazovky v LM sa sníma oveľa konfortnejšie a taký shutter
  http://www.linux-mint-czech.cz/shutter-screenshot-0-90-v-linux-mintu/
  je o triedu ďalej, čo sa týka snímania
  ale tieto fičúrky tam zase chýbajú

 2. Pingback:MSO – LO/AOO – malá úprava na zlepšenie kompatibility - Linux Mint CZ&SK

 3. Pingback:XFCE – pridanie spúšťača aplikácie do Menu - Linux Mint CZ&SK