FrostWire 6.1.5

fr1V dnešní době je sdílení velkých souborů pomocí torrentů stále populárnější, a proto je i poptávka po dobrých programech, které toto umožňují stále větší a větší. Ani uživatelé Linuxu (Mintu) nezůstávají pozadu, a tak si v dnešním článku představíme aplikaci, která je dle mého názoru jedna z nejlepších. Jedná se o FrostWire, což je open source a multiplatformní aplikace, která umožňuje uživatelům sdílet velké soubory a složky při vyšších rychlostech stahování přes internet.

FrostWire, je BitTorrent klient (dříve Gnutella klient), který je výsledkem společného vývoje mnoha vývojářů na volné noze, pocházejících z celého světa. Na konci roku 2005 oznámili vývojáři open source komunity LimeWire zahájení práce na novém projektu s názvem „FrostWire“, který si zachoval zdrojový kód klienta LimeWire. Pro vývojáře FrostWire má vysokou prioritu a respekt GNU General Public License a považují jí za ideální základ pro kreativní a svobodné podnikání na trhu. FrostWire byl vyvíjen jako náhrada za LimeWire s BitTorrentovým jádrem, použvaným klienty Vuze či Azureus, aby nakonec došlo k odstranění jádra Gnutella a FrostWire se stal 100% BitTorrentovým klientem, který bude vynikat zejména jednoduchým používáním.

FrostWire umožňuje každému uživateli sdílet svá data s ostatními přímo ze svého počítače bez jakýchkoliv požadavků na P2P sítě BitTorrent. Pomáhá zvýšit úroveň distribuce obsahu svých děl hudebníkům, filmařům, spisovatelům, vývojářům softwaru, vývojářům her a všem ostatním, kteří chtějí nebo potřebují rozšířit výsledky své práce mezi širokou veřejnost. FrostWire distribuuje tato díla svobodně pro miliony lidí, aniž by museli platit za centralizovanou šířku pásma na hostingu. Program rozšiřuje díla autorů pod licencí Creative Commons pro uživatele na celém světě pomocí FrostWire a FrostClick.com Navíc každá kopie FrostWire je soběstačný inteligentní vyhledávač, který prochází nejen sítě BitTorrent na indexované soubory .torrent, ale také na YouTube, SoundCloud a Archive.org, čímž poskytuje svým uživatelům nejširší možný výběr obsahu. Uživatelé si mohou zobrazit náhled souborů z cloudových zdrojů a přehrávat soubory stažené ze sítě BitTorrent ještě před dokončením transferu.

Tento software také přináší výkonné knihovny médií, které vám umožní organizovat a najít stažené soubory ve vašem počítači, podporuje internetová rádia i přehrávání audia/videa ve většině dnes populárních formátů.

 

 

fr2

 

fr3

 

Nedávno byla vydána zatím poslední verze programu FrostWire 6.1.5, která mimo jiné přináší:

  • Nový http engine na základě okhttp, který používá sdílená připojení, méně threadů a zabírá méně paměti. Je tak rychlejší a spolehlivější pro vyhledávání a stahování.
  • Aktualizaci jádra libtorrent/jlibtorrent (v. 1.1.0.9).
  • Opravu vyhledávání KAT.
  • Opravu vyhledávání Bitsnoop.
  • Opravu vyhledávání EZTV.
  • Odstraňuje funkci Radio z knihovny.
  • Když se otevřou možnosti vyhledávání, má klíčové slovo v textovém poli autofokus.
  • Upgradování Java Runtime na verzi 1.8.0_60.
  • Vyčištění a refaktorování zdrojového kódu.

 

Instalace FrostWire 6.1.5 v Linux Mintu

Chcete-li si nainstalovat FrostWire 6.1.5 v Linux Mintu 17.2 Rafaela, Linux Mintu 17.1 Rebecca, Linux Mintu 17 Qiana, či v Linux Mintu 13 Maya, otevřete terminál a zadejte následující příkazy:

Příkazy terminálu:
wget http://dl2.frostwire.com/frostwire/6.1.5/frostwire-6.1.5.all.deb
sudo dpkg -i --force-depends frostwire-6.1.5.all.deb

V případě, že vám budou scházet závislosti, zadejte:

Příkazy terminálu:
sudo apt-get install -f

 

Po instalaci se vám ikona pro spuštění objeví v Menu > Internet > FrostWire.

Program je přeložen do celé řady jazyků, včetně slovenštiny, čeština ale bohužel chybí. Vzhledem k příbuznosti obou jazyků si myslím, že slovenský překlad pro české uživatele bohatě stačí.

Domovskou stránku projektu najdete na http://www.frostwire.com/.

Co dodat. Slušná aplikace se zajímavými funkcemi a mnoha možnostmi použití. Zkuste a uvidíte.

 

Štítky , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.