Dropbox – populární cloudové úložiště v Linux Mintu

dr1Jednou z nejméně příjemných vlastností věcí je – že jí nemáte po ruce právě v okamžiku, kdy jí nejvíce potřebujete. S daty a informacemi je to podobné – často se stává, že požadovanou informaci máte v počítači doma a jelikož jste mimo domov, tak se k ní nemůžete dostat. Jedním z nejlepších řešení je v takovém případě cloudové úložiště. A v současnosti je jedním z nejpopulárnějších cloud Dropbox.

Mezi hlavní výhody cloudu Dropbox patří spolehlivost a pohodlí. Vše je organizováno na základě synchronizace dat. Podstatu synchronizace dat lze shrnout takto: stejný soubor existuje na dvou různých zařízeních, jeden je uživatelem změněn a druhý je automaticky na druhém zařízení změněn též. Ano, je to velmi pohodlné.

dr2Soubory je možné sdílet prostřednictvím webového prohlížeče, avšak použití klienta poskytuje uživateli více funkcí. Například je možné a dokonce i velmi snadné získat informace o synchronizaci. Na počítači je vytvořen speciální adresář, v něm jsou umístěné synchronizované soubory, a ty jsou současně k dispozici i na cloudu. Kromě ukládání informací na serveru, umožňuje Dropbox také sdílení dat s ostatními uživateli. Navíc se na serveru zaznamenají údaje o stahování, odstranění a změnách souborů. To znamená, že v případě, že soubor někdo odstraní z úložiště, lze jej obnovit prostřednictvím historie. A také vidíte změny v logu (vedou se záznamy 30 dnů staré po celou dobu trvání cloudu) – takže nemusíte nic zálohovat na jiná média.

Další výhodou klienta je, že nemáte žádné limity na velikost nahrávaného souboru. Používáte-li webové rozhraní je limit pro velikost nahrávaného souboru docela přísný – 300 MB. Mimochodem, při synchronizaci lze také vrátit změny zpět, což může být někdy velmi užitečné. Velikost pro uložení vašich dat zdarma není však nic moc – defaultně má uživatel má k dispozici 2 GB. Při získání určitého počtu nových zákazníků je možné tento prostor navýšit až na 16 GB.

Celkově lze říci, Dropbox je velmi pohodlný cloud, který vám umožní chránit data před ztrátou v případě kolize systému, navíc máte požadovaná data „v dosahu“ prakticky z kteréhokoliv moderního zařízení, připojeného k internetu.

Avšak tato služba má i své zápory:

 • Stále nemá dostatečný prostor pro běžné použití.
 • Na rozdíl od cloudu Mega, o které psala Pačula zde, nejsou soubory na cloudu Dropbox šifrovány.

 

Instalace klienta v Linux Mintu

V prostředí Mate:

V terminálu zadejte příkaz:

Příkazy terminálu:
sudo apt-get install -y caja-dropbox
sudo reboot

 

V prostředí Cinnamon:

V terminálu zadejte příkaz:

Příkazy terminálu:
sudo apt-get install -y nemo-dropbox
sudo reboot

 

A ještě pokud používáte správce souborů Nautilus:

V terminálu zadejte příkaz:

Příkazy terminálu:
sudo apt-get install -y nautilus-dropbox
sudo reboot

 

To je vše, nyní již můžete plně využívat výše popsaných výhod klienta pro cloud Dropbox.

 

dr3

 

 

Štítky , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: archiv

články, jejichž autoři požádali o smazání účtu

5 reakcí na Dropbox – populární cloudové úložiště v Linux Mintu

 1. Michal Stanke říká:

  Limit 16 GB je pouze za pozvánky. Další prostor se dá získat za připojení mobilního telefony, používání Carousel, proklikání průvodce, follow na Twitteru atp. Já mám třeba za pozvánky 9.5 GB a celkem 16.6 GB. Samozřejmě další navýšení jde za peníze, ale to mi cenově přijde až skoro moc.

 2. Petr Dombek říká:

  Bylo by určitě zajímavé napsat článek o cloudu jménem Copy. Nabízí na začátku stejně jako Google drive 15 GB ale dá se stejně jako Dropbox rozšířit pozváním přátel. Rozdíl je v tom že Copy na rozdíl od Dropboxu nevypadá že by nabízel omezený prostor. Takže pokud vás zajímá, tady je referenční link: https://copy.com?r=A8Pgq8
  Budete tak mít do začátku hned 20 GB, ne jen 15. Za každé pozvání vám Copy dá 5 GB navíc.

 3. Pingback:Organizujme si čas a prácu III. - Linux Mint CZ&SK

 4. Will.M říká:

  dobry den resim celou noc problem s dropboxem ktery je sice koreknte nainstalovany ale nechce se spoustet. spusti se jen kdyz mu v „aplikace spoustene pri prihlaseni“ urcim pozdejsi cas spusteni. kdyz to udelam a pozdej mam potrebu vypnout notes tak se cas vrati na nulu a ne aby zustal na hodnote kterou jsem mu pri startu systemu sam urcil tim padem se nespusti…ma nekdo nejake reseni?