DiffPDF – porovnejte si dva PDF soubory

dif1V dnešním článku si představíme aplikaci s názvem DiffPDF, která umožňuje porovnání dvou PDF dokumentů pro snadnější odhalení rozdílů mezi nimi a další.

Pokud vytváříte či pracujete s PDF dokumenty, zajisté se vám už stalo, že jste museli daný dokument i několikrát opravit, byl-li jednou uložen např. v OS Windows a jednou zase v Linuxu. Při takto zpracovávaných dokumentech PDF se může stát, že najdete více kopií jednoho dokumentu PDF, a vy si za celý svět nevzpomenete na změny, které jste v něm provedli. Pro vyřešení takovéhoto problému můžete ale použít aplikaci DiffPDF.

DiffPDF je open source software, který umožňuje porovnání dvou PDF dokumentů metodou porovnání vzhledu nebo textu a vyznačit případné rozdíly pomocí jednoduchého uživatelského rozhraní Qt. Tento software umožňuje identifikovat změny jak v textu, tak v použitém písmu, tak ve formátu odstavce a dalších.

 

dif2

 

dif3

 

dif4

 

DiffPDF také umožňuje uložit toto porovnání v novém PDF dokumentu, kde si můžete nastavit barvu, průhlednost atd. pro případné zvýraznění změn. Má také schopnost rychle zvládnout, díky své vyrovnávací paměti, prohlížení a porovnávání velkých PDF dokumentů.

 

Instalace v Linux Mintu

Je velmi jednoduchá, jelikož je DiffPDF k dispozici v oficiálních repozitářích jak klasického Linux Mintu, tak i pro nedávno vydanou RC verzi LMDE 2 Betsy. Stačí si v terminálu zadat:

Příkazy terminálu:
sudo apt-get install diffpdf

 

Nejste-li příznivcem příkazové řádky otevřete si Správce softwaru nebo správce balíčků Synaptic, do vyhledávacího pole zadejte diffpdf a „klikací“ metodou aplikaci nainstalujte. Po nainstalování se vám objeví ikona pro spuštění aplikace v Menu > Příslušenství > DiffPDF.

Bohužel program DiffPDF nemá ani českou, ani slovenskou lokalizaci (další námět pro překladatele), takže je jeho použití pro uživatele nevládnoucí angličtinou poněkud ztížené. Ovšem grafické rozhraní je poměrně intuitivní, takže se to i dá.

DiffPDF je zajímavý kousek softwaru a určitě stojí za vyzkoušení. Domovskou stránku najdete na http://soft.rubypdf.com/software/diffpdf.

 

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: archiv

články, jejichž autoři požádali o smazání účtu

Jedna reakce na DiffPDF – porovnejte si dva PDF soubory

  1. kamowski říká:

    super utilitka 😀
    vďaka, toto sa hodí hlavne ak sa vraciam k pdf – kám vytvoreným pred mesiacom či viac, s názvami ako kuk.pdf, kuk1.pdf, kuk2.pdf….. a už si ťažko pamätám rozdiely medzi nimi
    áno, niekedy sú tie rozdiely očividné ale niekedy je to len o malých zmenách v texte,
    užitočné, vééééľmi užitočné 😀