Camicri Cube – nástroj pro offline/online správu balíčků

cubCamicri Cube je mobilní správce balíčků pro Linux. Umožňuje stažení nových repozitářů a aplikací a jejich následnou instalaci nebo aktualizaci offline.

Camicri Cube je také správce balíčků (podobně jako Synaptic nebo Správce softwaru v Mintu, navíc však mobilní), který lze použít a spustit na jakékoliv platformě (na linuxových distribucích založených na apt, na Windows), jste-li on-line i off-line, přenosný např. na flash discích nebo i jiných zařízeních bez nutnosti cokoliv instalovat. Toto vám např. umožní stahovat linuxové aplikace v každém počítači a tyto poté instalovat zpět do původního počítače. Je vyvíjen v tak, aby se stal užitečným offline nástrojem pro celou linuxovou komunitu a aby bylo možné snadnější stažení a nainstalování linuxových aplikací.

Camicri Cube je multiplatformní. Je napsán v jazyce C#, který běží na Microsoft Windows .Net Framework. A díky projektu Mono, což je open source implementace rozhraní .NET Framework založená na standardech ECMA, mohou být tyto tyto C# aplikace použity i v open source komunitě.

Camicri Cube je mobilní. Cílovými uživateli jsou uživatelé offline, proto je vyvíjen jako přenosná a samostatná aplikace. Obsahuje navázaný mono-framework a další podaplikace, takže není třeba instalovat žádné další balíčky. Camicri Cube tak stačí pouze rozbalit do svého domovského adresáře a spustit. Snadno jej spustíte i na více počítačích s OS Linux najednou.

Camicri Cube je rychlý. Využívá download akcelerátorů třetích stran (Aria2 a Axel), které mají funkci multi-segment/multi-connection k urychlení stahování balíčků a repozitářů. Obsahuje také podporu pro oboustranné navázání na přerušené stahování.

 

Instalace Camicri Cube v Linux Mintu

Není nijak složitá, jen je zapotřebí jí opět provést pomocí příkazové řádky. Otevřete si tedy terminál a zadejte následující příkazy:

Pro 32-bitový systém:

Příkazy terminálu:
wget -O cube32.zip https://launchpad.net/camicricube/1.0/1.0.9/+download/cube-1.0.9.3_32bit.zip
unzip cube32.zip
cd cube
chmod +x cube-linux
./cube-linux

 

Pro 64-bitový systém:

Příkazy terminálu:
wget -O cube64.zip https://launchpad.net/camicricube/1.0/1.0.9/+download/cube-1.0.9.3_64bit.zip
unzip cube64.zip
cd cube
chmod +x cube-linux
./cube-linux

 

V domovském adresáři se vám objeví adresář cube, ve kterém najdete soubor cube-linux, jímž můžete aplikaci spustit a CubeTutorial, což je .pdf soubor s návodem k používání (bohužel v angličtině – ale i tak se dá leccos pochopit).

Screenshoty:

 

cub1

 

cub2

 

cub3

 

cub4

 

Šikovné, že?

Štítky , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.