Nová verze Steam Client.

steam-logoFirma Valve vydala novou verzi klienta pro herní distribuční systém Steam. Novinek je mnoho,přehled všech novinek najdete zde. Nový Steam Client má zjednodušené ovládání, vylepšený vestavěný webový prohlížeč, podporuje nové kompilátory, umožňuje nastavovat síťové parametry i v režimu Big Picture, bylo opraveno spouštění SteamVR a padání při pokusu zapnout hlasový chat bez sítě. Také je možnost skrývat hry v uživatelské knihovně.

 

Podívejme se také trochu na historii:

Vývoj Steamu začal v roce 2002. Byla používána také kódová označení „Grid“ a „Gazelle“. Veřejně byl odhalen 22. března 2002. Klient verze 1.0 byl poprvé ke stažení v roce 2002, v době betatestování hry Counter-Strike 1.6. Ukázalo se, že klient je dobrá cesta distribuce patchů pro online hry. V roce 2004 byla vyřazena služba World Opponent Network a byla nahrazena Steamem. V březnu 2010 se rozeběhl betatest nového uživatelského rozhraní Steamu. Kromě kosmetických grafických změn si nyní mohou uživatelé konečně třídit své nakoupené hry zpřehlednit zařazením do různých kategorií. V téže době bylo také ohlášeno, že Steam a základní hry firmy Valve budou v nejbližší době vydány také pro platformu Apple Macintosh. Dne 6.11.2012 byla uvolněna první omezená betaverze (pro zhruba 1000 vybraných lidí) linuxového klienta Steam. Při spuštění bylo pro tuto ranou verzi dostupných 26 her. Ačkoliv byl klient nestabilní, podporoval většinu funkcí finálního Steamu, včetně Big Picture módu. Valve vydalo finální verzi Linuxového klienta 15.2.2013.

Klienta si stáhnete z oficiálních stránek http://store.steampowered.com/. Váš systém bude automaticky rozpoznán, nabídnuta Vám bude ke stažení verze klienta pro Váš operační systém. Po stažení již jen poklepejte na stažený .deb balíček,klient se Vám nainstaluje a poté již spustíte samotný instalátor, který Vás celou instalací i založením účtu provede.

 

Steam_001

Poté si již účet upravíte, nastavíte dle svého, avatar,změny údajů, nastavení celého klienta atd.

 

Snímek obrazovky pořízený 2014-08-15 18:12:39

 

Snímek obrazovky pořízený 2014-08-15 18:12:19

A pak již můžete vybírat hry které si zahrajete, plné hry, demoverze, free hry atd. Her pro Linux přibývá jak hub po dešti a dobrá zpráva je, že i áčkové hry…výběr je dnes již doopravdy pestrý a věřím, že každý hráč si mezi nabídkou her pro Linux vybere.

 

Steam_003

Snímek obrazovky pořízený 2014-08-15 18:35:20

Kdo již klienta Steam používá,tak k povýšení na novou verzi si pouze zkontrolujte aktualizace přímo v klientu, kde Vám bude nabídnuta aktualizace.

 

Snímek obrazovky pořízený 2014-08-15 18:59:16

Závěrem přeji všem Linuxovým hráčům kvalitní hry a ten nejlepší prožitek při hraní, ale nezapomínejte, že i venku je krásně, takže občas Steam vypněte, sedněte třeba na kolo a jeďte si udělat nějaký krásný výlet za nějakou z nespočtu krásných památek, které se nacházejí v naší malé vlasti…

Štítky , .Záložka pro permanentní odkaz.

3 reakce na Nová verze Steam Client.

  1. Allconius říká:

    To jsou zlatá slova, já měl teď zánět spojivek a koukal jsem co toho člověk stihne, když nesedí u PC 🙂

  2. Andreas říká:

    Díky za tento článek. Nainstaloval jsem si tohoto clienta a hraju na něm War Thunder. Dřív jsem tuto hru hrál přes PlayonLinux a Steam jsem zkusil jen ze zvědavosti a mohu říct, že v mém případě jsem byl mile překvapen, protože fps jsem měl mnohem lepší. Nevím proč, ale je to tak 🙂