Černá magie a alchymie v Mintu

cm1Máme tu stále prázdniny a příležitost k tomu, jak zapojit i jiné oblasti v mozku než ty, které přísluší našemu preferovanému Mintu.

Patřím ke čtenářům, kteří si své nepostačující vědomosti doplňují tak, že zkoumají problémy jiných čtenářů, kteří si vylévají srdíčko a svoje zoufalství na fóru. Pokud jde o nevyřešené problémy, tak tam bezesporu dominují notebooky a myslím, že i nadále budou. Majitelé slabších sestav si na uvedeném místě už jistě svoji odpověď našli a „problem solved“. Nicméně stále se něco najde s čím si alespoň dočasně nevíme rady. Někdy pomohou nestandardní postupy, v jiném případě zase pomůže se na celou věc vyspat a řešení, ač zprvu nemožné, se najednou objeví. Je totiž spousta věcí, které nám nejsou zjeveny, nebo kolem nich chodíme a nevidíme.

Abychom nesklouzli do deprese, představujeme si většinou svět jako dokonalý, se světlou budoucností. Optimizmus je prostě všelék – až do té doby, než se něco nezadrhne – nemusí to být právě PC nebo NB, stačí když nedopatřením uvidíme, jak se naše přítelkyně olizuje s tím „řeponěm Slávkem“ od naproti a máme po iluzi. V tomto případě nám fórum nepomůže a je to jen na nás, abychom se opět něco naučili…

 

cm2

 

Poznal jsem v životě několik lidí, kteří se zabývali tzv. parapsychologií, nebo nějakou těžko vysvětlitelnou mystikou. Naše společnost je v globále nastavená tak, že tyhle lidi paušálně odsuzuje a považuje za duševně postihnuté. Obecně platí, že čemu se nerozumí, tak to je blbost. Já jsem v těchto případech býval opatrnější, stále jsem připustil možnost, že „co když to funguje?“ Jako diplomovaný chemik jsem vycházel z principu, že když se dodrží technologický postup, tak by všechno mělo dopadnout dobře. Jenže chemie sama o sobě je v praxi k ničemu, protože je třeba znát spoustu jiných oborů a nesouvisejících věd. Slovem – informací není nikdy dost a věci se kazí…

 

cm3

 

Z celé té plejády mnou poznaných okultních jevů si dnes povíme něco o bioenergetice. Vážní zájemci si jistě na internetu najdou vše, co jich zajímá, ale vezmeme to dnes z jiného konce, jak jste už z mých článků zvykli:

Nemusím na tomto místě vysvětlovat platnost Murphyho zákonů, všichni dobře víme, že se věci kazí. Buď přirozenou cestou nebo za pomoci tzv. kurvítek, co jsem o tom už před rokem psal. Jenže podle mých více méně špatných zkušeností do hry vstupuje mnoho jiných viditelných i neviditelných objektů, že bylo by trestuhodné se o tom nepodělit s ostatními.

Dobře poznáte třeba ten pocit, že když přijdete do jisté společnosti lidí, tak buď se cítíte uvolnění a dobře, nebo naopak hned při vstupu cítíte, že atmosféra je tak hustá, že by se dala krájet. Zkrátka sevře se vám hrdlo a i když není vzduch promíchán s cigaretovým kouřem, nedá se normálně dýchat. Běžné fyzikální přístroje by v podobné příležitosti snad nezaznamenaly žádnou fatální odchylku od normálu, ale něco se tu děje a člověk neví co a proč.

Měl jsem jednoho příbuzného, který pokaždé, když přišel na návštěvu, způsobil nějakou pohromu bez toho, aby z ní mohl být podezříván. Praskaly žárovky, pokazil se televizor, ucpaly se trysky na plynovém sporáku, zasekl se zámek na dveřích, zkyslo mléko. Stejně tak jeho žena, pokud přišla sama, bez něj: Prasklo vodovodní potrubí, zlomilo se prkýnko na záchodě, zasekli jsme se ve výtahu, pes dostal průjem. Jako chlapec pamatuji jednu ze svých tet, co se sebou přinášela nekonečnou řadu nevysvětlitelných traumat, která končila až jejím odchodem. Až po podrobnější analýze a studiu jsem došel k závěru, že tohle vše způsobují lidé s extrémně negativním energetickým potenciálem; mezi lidem se jim říká zk…syni, z…di, vohnouti a kdovíjak ještě.

 

cm4

 

U počítačů jsem se setkal s podobným jevem ještě v časech, když jsem pracoval u firmy, kde sice bylo asi jen 25 PC a jedna kopírka, ale „věci se kazily“. Pokud opomenu neznalost práce obsluhy, zaujala mě jedna skutečnost, že problémy s funkcionalitou zařízení byly vždy v souvislosti s konkretní osobou. Když třeba během dovolené nebo nemoci s počítačem pracoval jiný člověk, vše fungovalo tak, jak třeba. Po uplynutí této přechodné doby se tajemné síly opět aktivovaly. Nikdo z přísedících nebyl schopen tuto kletbu zrušit. Proto zavolali „pana docenta z laboratoře“, jak mě vtipně titulovali náměstci ředitele. Ve většině případech stačilo, že jsem jen přišel a vzpouzející PC se najednou „vzpamatoval“. Časem mi došlo a jsem si i ověřil, že se jednalo o „černou magii“ těch lidí, kteří o tom ani neměli ani tušení a měli nějakou špatnou karmu. Nebo měli své neřešené osobní problémy, které v sobě dusili a výsledkem byl ten „hustý vzduch“. Já jsem v té době též procházel větší rodinnou krizí, jenže to byla tak patová situace, že jsem raději pomáhal druhým lidem a „odměnou“ mi bylo to, že na co jsem chytil, nebo se jen podíval, tak to hned fungovalo. Aby to všechno nezůstalo jen na „pomoci shora“, tak jsem se pustil do podrobnějšího studia – a dnes jsem maskot nejdokonalejší linuxové distribuce. Inu, všechno zlé je prý k něčemu dobré…

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Protože je dost možné, že i mezi uživateli Mintu se najde několik chemiků, tak si dovolím odkázat na program, který by nejen jim, ale i ostatním vědychtivým hochům i dívkám mohl být k užitku.

gElemental je GTK+ prohlížeč periodické tabulky prvků, který umožňuje zjistit detailní informace o každém chemickém prvku.

Tabulkový přehled umožňuje prvkům být označen barvou tematicky podle několika vlastností, dále popis vlastností prvku, který zobrazuje různé informace včetně historických, termodynamických, elektrochemických a krystalografických vlastností.

 

cm5

 

Odkaz : http://web.archive.org/web/20080209213045/http://www.kdau.com/projects/gelemental/

Protože program se nachází v repozitářích, nemusíme přidávat žádné zdroje softwaru, stačí nám klasická instalace (jak jinak než z Terminálu):

Příkaz terminálu:
sudo apt-get install gelemental

 

Pro ty, co mají problém se psaním, je tu klasická instalační klasika ze Správce softwaru, kde si program najdeme v rubrice Věda a vzdělávání.

Štítky , , .Záložka pro permanentní odkaz.

3 reakce na Černá magie a alchymie v Mintu

  1. Petr Nowak říká:

    Tenhle článek mě pobavil. Magii obsluhy znám z několika osobních zkušeností. Jako malý kluk jsem opravoval hodinky. Které prý nelze nijak opravit. Prohlédl jsem je, natáhl a oni šli ještě několik let bez opravy. U počítače to funguje taky. Zavolá mi někdo, že ta věc nefunguje. Přijedou, zapnu, a ono to dělá přesně to co má. Dokud zase neodjedu 🙂 .

  2. Allconius říká:

    Ahoj, no něco na tom je, proto když spravuju nějaký pc tak ho nejprve pohladím a něco pěknýho mu řeknu a ono to pak jede 😀 no a co se týká toho para- tak si myslím, že dnes jsou lidé v podstatě hloupější než dřív, že všechnou tou elektronikou a pomůckami k lenosti přišli o spoustu vlastností co dřív měli, jako např. intuice a možná i telepatie, ale třeba i pohyblivost, obratnost, síla atd. 😀 Taky dřív bylo větší spojení s přírodou, teď je to o zavírání do betonových kostek se zásobou herbicidů a pesticidů 😀 Co se týká té chemie, neexistuje nějaky prográmek, něco jako chemická laboratoř na míchání chemických látek? Že by se zadalo třeba 1 litr kyseliny fosforečné a do toho třeba kus zlata a co se stane? 🙂 Našel jsem jen program Avogadro, ale to je na úrovni molekul a to už je na mě moc odborný 🙂