Silicon Empire Burner, nástroj pro správu vašich optických disků

1556__80x80_silSilicon Empire Burner je sada nástrojů pro vypalování, kopírování, zálohování a správu vašich optických disků, jako jsou CD, DVD a Blu-ray. Při práci s nástrojem Silicon Empire Burner budete mít brzy pocit, že vše funguje velmi snadno, rychle a kvalitně. Vypalování, kopírování, mountování a tak dále … Vše provedete rychle a na několik kliknutí.

 

Vlastnosti

 • Vypaluje na základě enginu Cdr-tools, což je velmi výkonný  nahrávací software pro CD/DVD/BluRay, fungující z příkazového řádku.
 • Databáze MySQL, což je ještě stále světově nejpopulárnější open source databázový systém.
 • Platforma Qt4: používá aplikační framework Qt4, který je široce používán pro vývoj aplikací.
 • Vrstva Hardware Abstrakt: Používá HAL (Hardware Abstract Layer) pro nalezení a detekci hardwarových zařízení.
 • Image Mounter: Připojí/odpojí obrazy disků pomocí technologie fuseiso. Je to rychlé, snadné a kvalitní mountování.
 • Multimediální systém: Obsahuje aplikace, které vám umožní přehrát své oblíbené hudební skladby, prohlížet obrázky a v budoucnu přehrávat i videa.
 • Animované uživatelské rozhraní: Silicon má povedené uživatelské rozhraní. Používá řadu animovaných efektů, které tak činí uživatelské rozhraní přívětivější.
 • Témata, ikony, pluginy, barvy: Aplikace je vysoce přizpůsobitelná. Můžete si přizpůsobit  motiv stylu, který je napsán v css, motiv ikon, ba i barevný motiv.
 • Drag & Drop: Podporuje metodu Drag & Drop v hlavním menu i ve většině aplikací.
 • Více úloh a Správce aplikací: Jedná se o technologii, která využívá a spravuje řadu speciálních aplikací (ne procesů) v Silicon Empire.
 • Vypalování a kopírování optických disků: Silicon Empire vypaluje a kopíruje optické disky pomocí enginu Cdr-tools. Vzhledem k tomu, že vypalovací nástroj aplikace  Silicon Empire Burner staví na nízké úrovni vrstev, lze při správě fronty překrývat jednotlivé vypalovací nebo kopírovací procesy.

 

1557__420x340_sil1

 

1558__420x340_sil2

 

1559__420x340_sil3

 

1560__420x340_sil4

 

Více úloh a Správce aplikací

Tato technologie umožňuje provozovat a spravovat řadu speciálních aplikací (ne procesů) v Silicon Empire. Není to však operační systém. Používá ovšem některé podobné metody pro správu aplikací. Jednotlivé součásti tohoto programu jsou vzájemně snadno a dokonale propojitelné. Můžete také pomocí této aplikace provádět více úloh najednou. Pokud například vypalujete DVD můžete kopírovat jiný disk, prohlížet si obrázky nebo poslouchat svou oblíbenou hudbu či provádět jiné činnosti. Všechny tyto vlastnosti umožňuje multi-taskingová technologie programu Silicon Empire.

 

Vypalování a kopírování na optické disky

Silicon Empire vypaluje a kopíruje optické disky pomocí enginu Cdr-tools. Vzhledem k tomu, že vypalovací nástroj aplikace  Silicon Empire Burner staví na nízké úrovni vrstev, lze při správě fronty překrývat jednotlivé vypalovací nebo kopírovací procesy. Je to inteligentní systém. Vypalování a kopírování optických disků je možné provádět pomocí dvou současně běžících aplikací. Kopírovat můžete disk na disk, disk do obrazu disku (souborový systém ISO) nebo obrazy na disk. Vypalovat můžete datový disk nebo datový ISO obraz. Vypalování má i podporu řízení. Dokonale lze také vymazat nebo zformátovat přepisovatelný disk.

 

Multiplatformní a kompatibilní s vaším desktopem

Silicon Empire Burner je multiplatformní aplikace, což znamená, že jej lze  spustit na více operačních systémech, jako je např. Linux, Windows a Mac OS X (verze pro Windows a Mac jsou momentálně ve vývoji). Vše pracuje na základě technologie Qt. V Unixu jsou detekována jednotlivá desktopová prostředí (KDE, Gnome) pro lepší kompatibilitu a propojení s desktopem. Jsou také podporovány motivy Siliconu, kam si můžete stáhnout svá oblíbená témata, aby váš Silicon Empire vypadal jako samostatný operační systém.

 

Podpora všech typů disků

Silicon podporuje všechny standardní typy optických disků, jako jsou CD, DVD (DVD + R nebo DVD-R) a Blu-ray. Po vložení disku do přístroje, aplikace automaticky zjistí vše o daném disku. Přepisovatelné disky jsou rovněž podporovány.

 

Image Mounter

Můžete připojit či odpojit obrazy disků pomocí technologie fuseiso. Je to rychlé, snadné a kvalitní mountování. Také si můžete připojit více obrazů disků, abyste viděli, jak Silicon vše rychle připojí. Podporuje formáty ISO, NRG, bin, mdf a img.

 

Multimediální systém

Silicon obsahuje aplikace, které vám umožní přehrát své oblíbené hudební skladby, prohlížet obrázky a v budoucnu i přehrávat videa. Můžete použít i externí aplikace pro zobrazení obrázků, přehrávání hudebních skladeb nebo videí. Silicon také může vytvořit databázi souborů a přehrávat je z pevného disku nebo i z optických disků.

 

Animované uživatelské rozhraní

Silicon má krásné uživatelské rozhraní. Používá řadu animovaných efektů, které tak činí uživatelské rozhraní přívětivější. Pokud však chcete, můžete si tuto funkci vypnout ručně v okně Configure Silicon.

 

Témata, ikony, pluginy, barvy a ….

Aplikace je vysoce přizpůsobitelná vašemu vkusu. Můžete si přizpůsobit  motiv stylu, který je napsán v css, motiv ikon, ba i barevný motiv. Podporovány jsou i pluginy, napsané v C++. Jejich pomocí je pak Silicon Empire ještě více přizpůsobitelný.

 

Svobodný software

Silicon Empire Burner je svobodný software, šířený pod licencí GPL a LGPL verze 3.

 

Instalace v Linux Mintu

Je opět jednoduchá, použijeme opět terminál a v něm zadáme notoricky známé příkazy:

Příkazy terminálu:
sudo add-apt-repository ppa:noobslab/apps
sudo apt-get update
sudo apt-get install silicon-empire

 

Pokud již máte repozitář noobslab/apps přidán z některého z předchozích článků, pak první i druhý příkaz vynechte.

Následně se vám zobrazí ikona pro spuštění aplikace v Menu > Zvuk a video > Silicon. Aplikaci bohužel dosud chybí český i slovenský překlad, což je další námět pro naše pilné překladatele.

Domovskou stránku najdete na http://getsilicon.org/.

Přeji vám příjemnou práci s tímto zajímavým (nejen)vypalovacím programem.

 

Štítky , .Záložka pro permanentní odkaz.

3 reakce na Silicon Empire Burner, nástroj pro správu vašich optických disků

 1. Pingback:Linux Mint Czech - Linux Mint 13 MATE nastavení po instalaci - II. část at Linux Mint CZ&SK

 2. Vlanek říká:

  Při instalaci na Linux Mint 17.2 byl výsledek tento:
  E: Nelze najít balík silicon-empire
  zřejmě už to má jiný název nebo to dali někam jinam

 3. kamowski říká:

  domovská stránka už neexistuje
  súbory je síce možné stiahnuť z https://web.archive.org/web/*/http://getsilicon.org/download/*
  ale nesplnené závislosti to nedovolia inštalovať
  holt, tento projekt je mŕtvy