Torrentový klient Flush v Linux Mintu

[singlepic id=400 w=120 h=80 float=right]Dnes pokračujeme v našem seriálu o programech, které lze snadno používat  v Linux Mintu. Patří mezi ně i Flush, což je jednoduchý, snadno použitelný a uživatelsky přívětivý Bittorrentový klient, podobný aplikacím Deluge nebo QBittorrent, jen mi připadá lehčí a jednodušší.

Flush pro svůj běh nepotřebuje žádné grafické knihovny třetích stran, má skvělé funkce pro internacionalizaci (UTF-8 a alternativy), podporuje DHT, LSD, výměnu zdrojů, UPnP, NAT-PMP a tzv. chytrý zákaz. Autorem aplikace je Dmitry Konishchev.

 

[singlepic id=401 w=420 h=340 float=center]

 

Některé vlastnosti aplikace Flush

  • Možnost řízení běžící relace přes rozhraní příkazového řádku.
  • Možnost současného běhu více relací s různou konfigurací u stejného uživatele.
  • Možnost automatického kopírování do zadaného adresáře po jeho stažení.
  • Nastavení vlastní cesty pro stahování každého souboru z torrentu.
  • Automatické odstraňování starých torrentů.
  • Celkové i aktuální statistiky relací.
  • Vytváření vlastních torrentů.

 

Instalace a používání

1. Instalace je opět velice jednoduchá, můžete jí provést např. pomocí Synapticu pouhým zadáním názvu Flush ve vyhledávacím poli a následnou „klikací“ instalací. Podobně tak můžete učinit i pomocí Správce softwaru. Elegantnější možností je pak instalace zadáním tohoto příkazu v terminálu:

  • sudo apt-get install flush

 

2. Po ukončení instalace najdete aplikaci v „Menu -> Internet -> Flush„.

 

[singlepic id=402 w=420 h=340 float=center]

 

3. Klikněte na ikonu pro otevření hlavního okna. Uzavřením hlavního okna dojde k minimalizaci aplikace Flush do systémové části panelu. Pokud jí chcete zcela zavřít, klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu v systray a vyberte „Ukončit“ v dané nabídce.

 

[singlepic id=403 w=420 h=340 float=center]

 

4. Pro samotné stahování klikněte pravým tlačítkem myši na torrent, který chcete stáhnout a poté na tlačítko „OK„, čímž přidáte soubor do fronty pro stahování.

 

[singlepic id=404 w=420 h=340 float=center]

 

5. Nyní již stahujte Bittorrenty pomocí programu Flush. Aplikace také podporuje magnety odkazů i nastavení limitů pro download/upload. Web projektu najdete na http://sourceforge.net/projects/flush/.

 

[singlepic id=405 w=420 h=340 float=center]

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.