Oficiální blog Linux Mint – Srpen 2012

Blog vývojářů Linux Mint – Srpen 2012

Vývojář měsíce:

Každý měsíc vybíráme jednoho vývojáře a vysvětlíme jeho přínos pro komunitu. Vývoj je velmi zábavný a nedá ani tolik práce. Pokud by jste měli zájem, nestyďte se připojit na  http://github.com/linuxmint nebo si přijďte zachatovat na #linuxmint-dev (irc.spotchat.org).

Tento měsíc je “Vývojář měsíce” je : esteban1uy, 13 letý!

Nenechte se zmást nízkým věkem, toto léto udělal 3 zajímavé věci. Podívejte se:

Zaprvé na fórech pomohl odladit chybu při které celý desktop přestal fungovat při použití LibreOffice. Vývojáři přestali mít nápady, lidi nevěděli co s tím takže esteban1uy vedl šetření, strávil mnoho času komunikací s lidmi, naučil se něco ohledně kontroly kódu v C a nakonec našel problém. Týden později jsme uvolnili patch a desktopy přestaly lidem padat… mluvili jsme o tom na  fóru  a lidi byl velice spokojení

Způsobil také, že máme Cinnamon2D. Vývojářský tým skončil při používání llvmpipe. Vedl R&D při renderování softwaru, clutter konfigurace, a přišel s nápadem odstranit stíny… Je to poněkud složité na popsání

Právě teď pracuje na “bumpmaps”. Herní průmysl to nazývá “tessellation”. Idea je dát výtvarníkovi možnost vytvořit texturu, která vypadá jako mozaika ze skla. Například bumpmap s texturou včelích komůrek by vypadal nějak takto:

Náhled průhlednosti
Bumpmaps přijdou v novém Cinnamon

Bumpmaps přijdou Cinnamon 1.8. Pokud uvidíte esteban1uy, nekupujte mu pivo, mohlo by to být nezákonné, ale nestyďte se poplácat ho po ramenou.

Novinky :

LinuxFormat titulní stránka
Linux Format označil Linux Mint jako nejlepší distribuci 2012

V zářijovém vydání , Linux Format označil Linux Mint jako “Nejlepší distribuci 2012″.

Bylo vydáno málo oznamení, ale o to víc se udělalo práce v přípravách na Linux Mint 14. MDM se dočkalo oprav mnoha chyb, kompatibilitu se všemi GDM tématy a podpory pro seznamy uživatelů a uživatelských „tváří“. Nemo jako nový správce souborů pro Cinnamon a byl velmi vylepšen po stránce funkčnosti. Cinnamon samotný se připravuje na masivní vydání 1.6 velkým množstvím nových funkcí. MATE nepřestává ohromovat ještě zářnějším vydáním 1.4. Všechny tyto technologie jsou znatelně dále od verzí použitých v Linux Mint 13 a časové rozmezí mezi dneškem a listopadem , kdy vyjde Linux Mint 14, že mohou dostat ještě mnoho oprav a stabilního a ohromujícího vydání.

Máme méně LMDE zrcadel jak dříve ale dokážou zvládnout všech 600GB LMDE archivů, všetně “nejnovějších” a “těch co přichází”. To souvisí i s jednou novinkou, kdy LMDE testuje rychlost všech zrcadel a zeptá se uživatele, které použít, když se seznam zrcadel změní. To dohromady by mělo zajistit zlepšení rychlosti. Balíček aktualizací 5 je samotný zcela hotový a čekáme jen na zpětnou vazbu od testerů.

Tento cyklus vydání byl jako svěží dech pro náš vývojářský tým. Možnost spolehnout se na Cinnamon, MATE, Xfce a KDE a omezený rozsah pro regresi z upstreamu nám umožnili strávit více času u vývoje. s UP5, Cinnamon, MATE, MDM a Nemo vlastně hotovi zaměřujeme se na mintInstall a Jockey (který je nahrazován zhora a jehož funkce bychom rádi viděli i v LMDE).

Letošní léto jsme dostali spoustu peněz. Velmi děkujeme sponzorům, partnerům a dárcům!

Přeložil z https://blog.linuxmint.com/?p=2137 Ondřej Kolín

 


											
Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Ondřej Kolín

Student MFF, spokojený uživatel Linux Mint a mám spoustu zajímavých koníčků, které sem raději nebudu ani psát...

Komentáře jsou uzavřeny.