GIMP 2.10.20: Vydán s vylepšeným nástrojem pro ořezávání a novými filtry rozostření

Jsou to již čtyři měsíce od vydání poslední stabilní verze GIMPu 2.10.18, populárního rastrového editoru s otevřeným zdrojovým kódem. Podívejme se na novinky, s jakými se můžeme v nové verzi 2.10.20 setkat.

GIMP 2.10.20 obsahuje všechny obvyklé věci, jako jsou opravy chyb a vylepšení výkonu, ale přidává také řadu skvělých nových funkcí. To zahrnuje nedestruktivní oříznutí, několik nových filtrů rozostření objektivů, vylepšenou .psd podporu souborů a aktualizovaný nástroj viněta, který je mnohem jednoduší použití.

Nejprve oříznutí

Když oříznete obrázek téměř v jakémkoli editoru obrázků, pixely za hranicí oříznutí se odstraní. Ale GIMP 2.10.20 ve výchozím nastavení tyto vnější pixely nezruší, místo toho jednoduše změní velikost plátna.

To znamená, že můžete obrázek kdykoli znovu oříznout. Pokud se rozhodnete, že vaše předchozí úprava nebyla úplně v pořádku, ale od té doby jste provedli další změny, můžete se vrátit a udělat úpravu, aniž byste museli vrátit zpět vše, co jste od té doby udělali. Ani Photoshop to nenabízí.

Více si můžete přečíst ve článku autora Tomáš Pospíšil na netu.

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.