Česká adventura Attentat 1942 už je pro Linux

Hra byla přepsána z Adobe AIR na Unity. Ve hře rozplétáte osud svého dědy (smyšlená postava), který byl po atentátu na Heidricha uvězněn a prošel koncentračním táborem.

Během hraní se dozvíte spoustu přesných detailů o naší historii. Hra se skládá z hraných současných a kreslených historických scén a je namluvena česky.  Dostupné jsou české, anglické, ruské a německé titulky.

Článek o podpoře Linuxu v další hře napsal Jan Fikar ve svém článku na root.cz.

Záložka pro permanentní odkaz.

9 reakcí na Česká adventura Attentat 1942 už je pro Linux

 1. Anonym říká:

  Je tý fašistický propagandy málo, že se to ještě musí cpát do hry? To jako proč? Je to denně v televizi. To je naprosto zbytečná adventura. Ještě klika, že to trvá jen prý tři hodiny, sláva. Pokud se chci něco dozvědět o čs historii, tak si radši koupím knížku. Jsou toho plný regály … 🙁

  • labeent říká:

   Nemyslím si, že by to byla špatná věc. Mladá generace s dnešní tragickou výukou se alespoň prostřednictvím hry něco dozví (předpokládám, nehrál jsem ji). Pro ně je to přínosnější než knížka, protože tu by nečetli. Hru si zahrají a jako přidaná hodnota je, že se něco dozví.

   Ale jiná věc. Mě by zajímalo, kde se ve Vás komentujících pořád bere ta zášť, snaha komentovat články negativně. Buď poděkujte autorům, že se snaží něco psát, nebo to prostě přejděte. K čemu je takový negativní komentář? Je to snaha odradit autory od psaní? Celkem se to daří, aktivních autorů tu moc není. A asi moc ani nebude, pokud bude každý komentovat tímto způsobem …

  • Ondřej Trhoň říká:

   Zdravím, tady Ondřej z Charles Games. Naše hra rozhodně není fašistická propaganda, naopak, vždyť vašeho dědu ve hře nacisté zavřou a vy se snažíte zjistit jeho osud 🙂 Ano, knihy jsou pro pochopení historie určitě dobré, ale my věříme, že herní podoba dokáže jiné věci – emocionálně vás zasáhnout, nechat vás to prožít jiným způsobem, než jak se o historii mluví – jako o sérii dat, událostí a tak dále. Skrze osobní účast.

 2. Attentat 1942 říká:

  Nevíte, jak se to dá hrát? Koupil jsem to, stáhnul verzi pro linux, rozbalil, a co dál? Nevidím tam žádný spouštěcí soubor. Poradíte někdo?

  • Ondřej Trhoň říká:

   Zdravím, tady Ondřej z Charles Games, to nás mrzí, hra se spouští přes Attentat1942.sh. Jen se musíte podívat jestli máte práva na spuštění – typicky přes pravé tlačítko/vlastnosti a nastavit spustitelnost.

   Kdyžtak, prosím, napište na info@charlesgames.net. Díky moc!

   • labeent říká:

    Ahoj Ondro, děkuji, že jste se zapojil do diskuze.
    Neodolal jsem a hru jsem si zakoupil. Ve verzi pod Linux jsem nenašel Attentat1942.sh, ale jen Attentat1942 bez přípony. S nastavenými právy však funguje. To mohlo někoho zmást. Dovolte, abych Vám poděkoval za jemně a pěkně zpracovanou dějepisnou výpravu. Pokud si to zahrají dnešní děti, musí z tématu Atentát a následky získat v dějepise jedničku.

    Jedna chybka se našla, ale ne u Vás. Server, ze kterého jsem hru zakoupil má ke stažení i verzi pro Windows, odkaz však nasměruje a začne stahovat verzi označenou macOS. Verze pro jablíčko odkazuje také na tuto verzi, takže asi špatně napsaný odkaz.

    Ke hře: Pod Linuxem (nový Linux Mint 20) bezproblémový chod, vše funguje. Do budoucna bych určitě zvážil i naprogramování verze přímo k likvidaci Heydricha včetně popisu výcviku, proč se to událo a důsledků (myšleno uznání exilové vlády a poválečné obnovy ČSR).

    Děkuji a nezbývá mi než hru a Vaši práci doporučit …

 3. Anonym říká:

  Za propagaci fašismu bude mít velkej problém Emerich Drtina. Vydal kalendáře s fašounama. Pokud mladí nadšenci nevědí, co je to propagace fašismu, at si ty paragrafy laskavě naštudujou. Na Google Play jim hru zamítli, resp. nepovolili vydat. Nastalo velké divení – jak to, jde přeci o historii, no toto … Článek na Lupě https://www.lupa.cz/clanky/jak-nam-google-nepovolil-vydani-hry-attentat-1942-a-jak-jsme-se-to-snazili-resit/?utm_medium=kolotoc&utm_source=root- cz&utm_campaign=jak-nam-google-nepovolil-vydani-hry-attentat-1942-a-jak-jsme-se-to-snazili-resit V každý společnosti jsou daný mantinely, takže platí vocaď pocaď. A na Google Play je to vyhodnoceno zamítavě. Mladý to nechápou, starší, co si lecos prožili, tomu rozuměj až moc dobře.

  • labeent říká:

   Nezlobte se na mě, ale tahle hra není žádná propagace fašismu. Naopak ukazuje, jak byla ta doba těžká. Pokud by tohle měla být propagace, tak pak by se nesměly vydávat žádné hry nebo filmy o té době. Asi jste ji nehrál, já ano. Je to spíše než hra taková vzdělávací utilitka. A má přijatelnou formou přiblížit mladým onu dobu.

  • redhawk75 říká:

   tak google je sukromna spolocnost moze si urcit co pusti do play.

   k hre.
   je to kravina, ked tak mali to nechat ako nejaky interaktivny dokument pre vzdelavanie.