Spouštění SWF, souborů Flash

Ahoj, dál bych se s Vámi podělil o svůj malý problém kompatibility CD-ROMů vydaných pro učebnice angličtiny našeho syna, který už pomalu přechází do učebního oboru. Rád bych se odkázal na svůj článek o Pythonu , kde je bohužel v současné době nedostupný odkaz, v brzké době napravím a přidám do komentářů odkaz na mé prográmky v Pythonu.

U uvedených CD-ROMů je problém, že fungují na základě flashových souborů swf, o tom jsem zase psal v článku Gnash, ten nám moderní swf soubory bohužel nerozchodí. Naštěstí firma Adobe poněkud ustoupila od svých dřívějších dogmat ohledně Linuxu a poskytuje Flash Player 25, který funguje i na našem Mintu. Někdy stačí hledat opakovaně a najdeme i to, co nebylo dříve k dispozici. Slabinou Flash playeru pro Linux je to, že jeho chod se musí ukončovat odhlášením Ctrl+Alt+Backspace, eventuálně tlačítko Wokýnka a odhlásit pomocí klávesnice. Nerestartujte celý počítač, to opravdu není nutné.

Máme syna, který navštěvuje již poslední třídu základní školy a jako učebnici angličtiny dostávají celý druhý stupeň ZŠ sešit s CD-ROMem, který se jmenuje Project. CD-ROM byl dříve spustitelný toliko pod Windows. Jeho souborová struktura vypadá asi takto:

Soubor SWF je přitom klíč ke spouštění. Potřebujeme však stáhnout a rozbalit tento Player (omlouvám se, existuje jen pro 64-bitovou architekturu) zde, je to na čtvrtém řádku:

Rozbalíme například do nově vytvořeného adresáře FlashPlayer. Upozorňuji, že tato verze Flash Player Projectoru, je správně určena jen pro vývojáře. Můžeme vyzkoušet spouštění binárky jednoduchým poklikáním, rozběhne se Flash Player 25. Dále se přistoupí k libovolnému souboru SWF a klikne se pravým tlačítkem, následně zvolíme Otevřít s/ Jiná Aplikace a dále vybereme cestu k binárce flashplayer. Tento binární soubor je vhodné zvolit jako výchozí pro všechny typy souborů SWF, umožní nám totiž offline hrát například hry ve flashi stažené tak, jak je to popsané v článku o Gnash. Mrzí mě, že vývoj Gnashe byl zastaven, co je ale velmi potěšující je fakt, že obří firma jako Adobe počítá s Linuxem jako s rozšířenou platformou a vyvíjí programy i pro něj.

Štítky , .Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.