FossaMail – Moderní pošťák – 2.díl

Vítejte u druhého dílu seriálu FossaMail.

Teď, když už víte, o co se jedná, pustíme se do stažení programu.

Navštívíme domovskou stránku FossaMail a stáhneme si z ní verzi vhodnou pro náš systém. Na níže uveřejněném obrázku máte označeno vše, co je třeba si stáhnout pro 64 bitový Linux Mint, s ostatními systémy si jistě dokážete poradit také.

My konkrétně najdeme stažení na této adrese …

stazeni

Jistě jste si všimli, že stahujeme dva soubory, o co se jedná si povíme později. Abychom si práci ulehčili, můžeme si dát vše stahovat do nově vytvořené složky, ze které budeme vše instalovat. Po kliknutí na vybranou verzi se nám tedy zobrazí následující okno:

stažení2

Potvrdíme pomocí tlačítka „Uložit soubor“ a takto pokračujeme i s druhým souborem, ale s tím rozdílem, že na něj klikneme pomocí PTM (pravé tlačítko myši) a zvolíme ze zobrazeného menu možnost „Uložit odkaz jako“.

04-stazeniPokud bychom na něj totiž klikli, jak jsme zvyklí, pomocí  LTM (levého tlačítka myši), pokusil by se nám nainstalovat do prohlížeče (Firefox, Palemoon) a nahlásil by chybu.

 

A jelikož jsme Čechoslováci (tedy češi, moraváci, slezané, slováci a rusíni) 🙂 , potřebujeme si stáhnout ještě jazykový balíček.

RCSTen najdeme na této adrese a je jen na nás, který si vybereme (CS, SK, UK). Stejně jako ve druhém případě na něj klikneme pomocí PTM  a zvolíme ze zobrazeného menu možnost „Uložit odkaz jako“.

 

Necháme vše dostahovat a pustíme se do instalace. Ale jak jsem Vám slíbil již v prvním díle, budeme vše dělat klikací metodou. A aby to nebylo tak jednotvárné, jako v „Průzkumníkovi Windows“ budeme některé věci vytvářet v programu „Double commander„.

S podobným dvoupanelovým manažerem by měl umět pracovat každý trochu zběhlejší uživatel pc. Ve Windows funguje jak Double commander, tak jeho vzor Total commander (dříve Windows commander). V Linuxu je také k dispozici spousta manažerů Gnome commanderem počínaje a Krusaderem konče.

Aby toho na Vás nebylo moc, připomeňte si instalaci a práci s Double commanderem a na vlastní instalaci FossaMailu se vrhneme příště. Pokud ještě Double commander nemáte nainstalovaný, doporučuji QT verzi, kterou mám dlouhodobě odzkoušenou.

Takže příště!

 

 

 

Štítky , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.