Jak nainstalovat ovladač NVIDIA 367 v Linux Mintu

Nvidia-LinuxNedávno vydala společnost NVIDIA aktualizaci proprietární verze ovladače 367 LTS – branches (LTS – dlouhodobá podpora). V této nové verzi byly opraveny některé chyby, které způsobovaly chybné zobrazení po přechodu z režimu spánku a pád X serveru při použití CscMatrix RANDR. Kromě toho nová verze zlepšila výkonnost zápisu do bufferu v KMS DRM ovladače nvidia-DRM a také byla přidána podpora pro parametry požadavku na frekvenci GPU Pascal.

Proto si v dnešním krátkém tutoriálu popíšeme postup instalace tohoto nejnovějšího proprietárního ovladače v operačním systému Linux Mint.

Ještě před stažením a instalací nového ovladače se ujistěte, zda máte ve vašem systému NVIDIA GPU. Můžete také použít automatické skenování tak, že přejdete na stránku drivers na webových stránkách NVIDIA, kde si vyhledáte nejnovější ovladače pro vaší NVIDIA GPU.
Jak správně identifikovat a nainstalovat vhodný ovladač pro vaší grafickou kartu Nvidia v Linux Mintu najdete ZDE. V opačném případě po instalaci ovladače NVIDIA 367 riskujete havárii systému.

 

Instalace NVIDIA 367 v Linux Mintu

Otevřete si terminál a postupně zadejte tyto příkazy:

Příkazy terminálu:
sudo add-apt-repository ppa:graphics-drivers/ppa
sudo apt update
sudo apt install nvidia-367 nvidia-settings

Pokud již máte výše uvedený repozitář ve svém systému uložený, objeví se vám možnost instalace nového ovladače Nvidia 367 v rámci aktualizace systému a je jen na vás, zda jeho instalaci povolíte.

Po dokončení instalace restartujte počítač pro aktivaci tohoto ovladače.

Po novém přihlášení zkontrolujte nainstalovaný ovladač pomocí utility NVIDIA X Server Settings nebo zadejte v terminálu příkaz:

Příkazy terminálu:
glxinfo | grep OpenGL

 

Přeji vám hodně úspěchů a radosti při práci s nejnovějším proprietárním ovladačem společnosti NVIDIA.

 

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: archiv

články, jejichž autoři požádali o smazání účtu

3 reakce na Jak nainstalovat ovladač NVIDIA 367 v Linux Mintu

  1. Peterkon říká:

    Funguje skvele a v niektorých hrách mám dokonca o 10 fps naviac. Ďakujem.

  2. Zaxi říká:

    Díky moc..Po výměně grafické karty nefachal monitor…Ponainstalování ovladače (se starou kartou) jede super-

  3. Zaxi říká:

    Díky moc..Po výměně grafické karty nefachal monitor…Po nainstalování ovladače ale (se starou kartou) jede super nová grafárna.