Xfburn

burn1I v Linuxu existuje celá řada dobrých vypalovacích programů a o jednom z nich si dnes povíme trochu více.

Je to aplikace s názvem Xfburn, jednoduchý nástroj pro vypalování CD/DVD, založený na knihovnách libburnia. Pomocí aplikace Xfburn můžete na prázdná CD/DVD (RW) vypalovat a vytvářet ISO obrazy, audio CD, stejně jako vypalovat svá osobní data na disky CD nebo DVD. Je stabilní a stále je vyvíjen. Program je svobodný, šířený pod licencí GPL2. Xfburn je vhodný jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé uživatele.

Aktuální verze je 0.5.2 , vydaná 4.9.2014. Tato verze opravuje několik menších chyb a používá více moderních knihoven pro lepší kompatibilitu se současným softwarem. Pro podrobnější informace se podívejte na odkazy README nebo NEWS.

 

burn2

 

burn3

 

burn4

 

Instalace v Linux Mintu

Xfburn je původně určen pro grafické prostředí Xfce (jehož je defaultní součástí), ale bez problémů pracuje i v ostatních prostředích. Jeho instalace v Linux Mintu je velmi snadná, jelikož je součástí standardních repozitářů. Stačí tedy ve Správci softwaru nebo v Synapticu zadat ve vyhledávacím poli název aplikace a pak už jen „klikacím“ způsobem program nainstalovat. Linuxovější metoda je instalace pomocí příkazové řádky. Otevřete si tedy terminál a zadejte příkaz:

Příkaz terminálu:
sudo apt-get install xfburn

 

Zdrojový kód si můžete stáhnout zde.

Nainstalovaný nástroj Xfburn si můžete posléze spustit z Menu > Příslušenství > Xfburn. Aplikace je kompletně přeložena do češtiny i slovenštiny, je velmi intuitivní a snadno se s ní pracuje. Rozhodně stojí za vyzkoušení.

Stránku projektu najdete na http://goodies.xfce.org/projects/applications/xfburn.

Přeji příjemné vypalování.

 

Štítky , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: archiv

články, jejichž autoři požádali o smazání účtu

Jedna reakce na Xfburn

  1. tomkom18 říká:

    pre mňa TOP soft. Ostatné nejak dlho pákia, napr. K3B po vypálení ešte niečo dorába aj 5 minút a viac. Tento napáli a vybavené.