Warzone2100

warzone-iconWarzone2100 je vydařená RTS hra (real time strategy). Ve Správci softwaru jsou na ní vesměs pozitivní recenze.

Ve Warzone 2100 velíte silám „Projektu“ v bitvě o přestavění světa poté, co je lidstvo téměř zničeno jadernými střelami. Hra nabízí módy kampaň, tutoriál, multi-player a single-player. Bohužel ale nenabízí celoobrazovkový režim, to však na druhou stranu umožní hru hrát snad na každém počítači.

K dispozici je více jak 400 různých technologií kombinovaných s konstrukcí jednotlivých zařízení, což dohromady vytváří širokou škálu možných zařízení a také taktických možností.

Warzone 2100 bylo vytvořeno Pumpkin Studiem, publikováno Eidos Interactive a v současnosti je vyvíjen Warzone 2100 Project. Vzdálené mi připomíná Command&Conquer a těším se, až si se synem zahrajeme hru pro více hráčů, určitě mě rozseká.

 

Snímek obrazovky-Warzone 2100-3

 

Jeho názor je, že se mu v současnosti nejvíce líbí hra Minetest, která se již mimochodem ocitla v oficiálním repozitáři a není ji tedy potřeba instalovat přidáním dalšího PPA, což bezpochyby zvýší oblibu této strategie. Těží se suroviny, buduje se armáda, válčí se soupeři (těším se, až si zahrajeme hráč proti hráči). Nováčkovi doporučuji přehrát si tutoriál a potom se již může vrhnout do hraní kampaně.

 

skirmish-warzone

 

Při hraní skirmishe v singleplayeru je třeba zaškrtnout všechna políčka a potom je již možno hrát. Má to pěknou doprovodnou hudbu a hezkou grafiku. První je potřeba si postavit velitelské centrum, potom generátor, výzkumnou stanici a továrnu na stroje. Nezbývá, než pokračovat pokračovat v kampani pořád dál a dál. Na obranu je dobré použít tanky, robotičtí vojáci jsou nepřátelé, vývoje ve hře se postupuje stále k lepší obraně, k lepším strojům i budovám. Je možné používat šipky pro pohyb na mapě a když už nevíte kudy kam, je možné použít cheaty (vylepšení) pro záchranu vlastních budov a podobně.

 

warzone

 

Video sekvence pro kampaň není dosud distribuována, naleznete jí však na webových stránkách Warzone 2100 spolu s podrobnosti o stažení a instalaci. Videa, která vypráví příběh kampaně jsou stáhnutelná v podobě DEB balíčku a nejsou potřebná pro multiplayer ani pro skirmish. Hra je dobře přeložena do češtiny.

Nejprve si tedy nainstalujeme samotnou hru:

Příkaz terminálu:
sudo apt-get install warzone2100 warzone2100-music

 

A teď již můžeme začít hrát, my si však zde vybereme potřebný soubor, a to warzone2100-video_2.3-1_all.deb, který je poměrně objemný a snadno jej doinstalujeme pomocí Gdebi nebo v Terminálu po zadání cesty k souboru:

Příkazy terminálu:
cd Stažené
sudo dpkg -i warzone2100-video_2.3-1_all.deb

 

Snímek obrazovky-Warzone 2100-4

 

Domovská stránka projektu je http://wz2100.net/, kde snadno zjistíte, že je již k dispozici novější verze hry, tu se mi ovšem nepodařilo zkompilovat, takže si musíme počkat, až nějaký nadšenec vytvoří nejnovější DEB balíčky a umístí je na Launchpad. Jak říkám, škoda jen, že není možné okno maximalizovat do celoobrazovkového režimu. Hru přerušujte Escapem a ukládejte.

Jako veliké pozitivum vidím to, že hraním této strategie budeme na takovou katastrofu, která možná čeká lidstvo v roce 2100 (ba i dříve), velmi dobře připraveni.

Štítky , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Jedna reakce na Warzone2100

  1. Andreas říká:

    Díky za tip 🙂
    dlouho uvažuji nad nějakou šikovnou strategickou hrou u které se odreaguji..

    Jen víc takových to článků.. 🙂