KDE connect

Poměrně jednoduchý program na spárování vašeho telefonu s Androidem a Linuxem. Program je nejenom pro Linux Mint 17, ale také pro Ubuntu a jeho deriváty. Přenosy se provádějí pomocí wi-fi, takže není potřeba Bluetooth, či usb kabelu.

Program umí vzdálené ovládání pomocí myši, k dispozici je i virtuální klávesnice. Což já osobně ocením například u sledování filmů a absence bezdrátové klávesnice popřípadě myši 🙂 Dále si můžeme mezi zařízeními posílat soubory.

Abychom mohli naplno využít programu musíme nejdříve nainstalovat program KDE connection jak do našeho pécéčka, tak i do našeho chytrého telefonu. https://play.google.com/store/apps/details?id=org.kde.kdeconnect_tp. Dále si otevřeme terminál  a zadáme příkazy:

Příkazy terminálu:
sudo add-apt-repository ppa:vikoadi/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install indicator-kdeconnect kdeconnect

 

Dále program najdete jak ve Správci softwaru, tak i v Synapticu. Je jen na vás jakou cestu zvolíte.

 

a

 

s

 

Níže si ukážeme několik obrázků. Ovládání je dle mě přehledné a intuitivní.

 

 

 

Štítky , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

6 reakcí na KDE connect

 1. Old Bobby říká:

  Článek je poutavě napsaný a bohatě ilustrovaný, pěkná práce :°)
  Nějaké podrobnosti z instalace by se snad ještě hodily…

  Mám dotaz na použití této aplikace v jiném prostředí Mintu než KDE: Tedy Cinnamon, MATE a pod.

  U starších PC, které nemají podporu WiFi je potřebné dokoupit WiFi adaptér (nejlépe externí např.CONNECT IT CI-88 za 238 Kč, nebo TP-Link TL-WN722N adapter USB Wireless 802.11n/150Mbps za ~10 €).

 2. Pačula říká:

  🙂 vidíte.. Program mi fungoval na mém Mintu 17 Cinnamon. Měl by tedy být pro všechna prostředí.. a deriváty Ubuntu.
  Jinak Wi-fi adaptér by neměl být problém.. stačí být přihlášen do své sítě. 🙂
  Jinak na Google play píší: Prosím pamatujte, že pro správnou funkčnost potřebujete na svůj počítač nainstalovat KDE Connect a abyste měli dostupné nejnovější vlastnosti, potřebujete udržovat jeho verzi aktuální společně s aplikací pro Android.

  POZNÁMKA pro uživatele Ubuntu: Tvůrci Ubuntu neaktualizují svoje repozitáře tak často jako je aktualizována tato aplikace. Pokud se verze KDE Connect na vašem počítači a telefonu liší, nebudou některé vlastnosti fungovat. Abyste
  měli vždy nejnovější verzi, použijte tento repozitář PPA: https://code.launchpad.net/~vikoadi/+archive/ubuntu/ppa/

  Tato aplikace je součástí open source projektu. Zdrojové kódy najdete na jeho webové stránce.

  Osobně jsem spokojená 🙂 Doufám že ostatní budou také..chtěla bych si program zkusit dát i do jiných OS. I když nabídka blízkého propojení s iPhonem je lákává, tak nejsem správná ovečka ve vlně (vatě) 😀 Joke

 3. Mirek Janko říká:

  Skvely clanek dekuji

 4. JiHo říká:

  Zdravím všechny a mám dotaz: KDE Connect je skvělá věc, ale na Mint Cinnamon 19 jsou drobné problémy s grafikou. Například KDE conect indikátor se sice usadí v liště, ale „není vidět“ (bez ikony). Po zrušení KDE pro Mint je problém i s mým oblíbeným Krusaderem a pod. Prostě zjevně chybí některé ikony a nevím co vlastně ještě. Nemáte někdo tip, jak tyto programy plně zprovoznit i pod Cinnamom 19? Díky za každou radu.

  • takyradějianonymně říká:

   S tímto jsem se setkal obecně už vícekrát a tady každá rada je drahá: také proto, že i když na nějaké řešení uspokojivě přijdeš tak ono už za 1/4 roku nemusí platit. Hlavně si nezaprasit systém přidáváním dalších a dalších repozitářů a s přenastavováním priorit.
   Smiř se s tím tak jako já, že programy pro KDE (na knihovnách Qt) a které navíc nejsou v tom hlavním aktuálním proudu KDE to, co ty popisuješ, tak v jiných desktopech a postavených na konkurenčních knihovnách GTKx dělají. Jako konstatování skutečnosti. Ještě jinak: proč si myslíš, že Mint a s jeho vlajkovou lodí GTK3 desktop Cinnamon … na KDE hodil vidle a od KDE se odstřihl zcela? No dle mne právě také proto co ty popisuješ a kdy ty provozuješ míchanici Qt s GTK.
   Jen na dokreslení složitosti: ještě asi před 1 rokem jsem měl místy dost velké podobné potíže když jsem se pokoušel instalovat a provozovat programy psané pro KDE na vznikajícím lehčím desktopu LXQt (také na knihovnách Qt), nyní to je už lepší. Přitom tady ta těsná příbuznost (KDE a LXQt) je očividná ale konkurenční GTKx Cinnamon nebo Mate nebo Xfce na nějakou třeba integraci něčeho z KDE a do jejich lišty kašle. A platí to naopak. Výjimky existují.

   Uspokojivé trvalé řešení je nalézt pro Cinnamon náhradu ke kdeconnect napsanou pro GTKx nebo, pokud rozhodné aplikace provozuješ ty z KDE, tak na to KDE a jako na desktop přejít. Upřednostnil bych potom distribuci která to KDE nabízí a opečovává, tou žel Mint už není.

  • xxx říká:

   no pod lm 19 nie ale ked KDE tak 18.3 s KDE (podpora 2021),

   tazsim riesenim je natlacit na LM 19 KDE,
   v terminali:
   sudo apt update
   sudo apt install kubuntu-desktop kde-plasma-desktop kscreen

   odlogovat, nasledne vybrat v ponuke desktop environments plasma.
   bohuzial to nebude mint ale klasicka plasma s programami mintu, ale zmenit temy a ikony je to najmenej.
   alebo este lepsim riesenim nez tlacit to do cinnamon je pouzit Kubuntu a to potom clovek zisti ze to ide aj s KDE plynulo a stabilne.

   ako pise @takyradejianonymne cim menej repozitarov alebo balickov ineho de tym lepsie