Superbird

supNabídka internetových prohlížečů je v současnosti velká. Na webu jsme si jich pár už popsali, někteří z vás jistě i vyzkoušeli. Občas, když si procházím komentáře, pozorně sleduji jaký prohlížeč kolegové používají pro pozdější inspiraci. 🙂 Na mém malém a již trochu otlučeném Bumblebee, jsem vyzkoušela nespočet prohlížečů jako Netsurf, Midori, Firefox, Chromium, Maxhton, Chrome, Iceweasel, Dooble, Arora a jiné..  Samozřejmě nejenom na tomto mém domácím mazlíčku zkouším nové věci. 🙂

IMG_20141224_135227~2Takový Chrome jsem již ze svých pc a jiných přístrojů odstranila, čili ho nepoužívám. Stává se, že tu a tam na internetu toužím aspoň po nějakém malém soukromí. Ačkoliv je jasné že v době internetu je soukromí skoro nemožné. Nicméně Big brother má hodně výhod, ale za cenu pozorování, nabízení reklam podle vaší historie vyhledávání apod. je občas na obtíž. Jako výhodu považuji synchronizaci, hodně aplikací a propojení. Kdo se trochu zamyslel nad tím jak Google nakládá s jejich osobními údaji, tak už možná hledal nějakou alternativu. A  ano, existuje Chromium, který je skoro identický,  až na to, že neodesílá data třetím stranám, některé pluginy se musí doinstalovat, a je Open-source. http://www.chromium.org/Home.

Nicméně dostal se mi pod klávesnici prohlížeč, který je podobný Chromu, avšak směřuje k uživatelům, kteří nechtějí být pod dohledem Velkého bratra. Projekt Superbird – http://superbird-browser.com/ je stejně jako Chromium OpenSource, slibuje však stabilitu, rychlost a bezpečí a nenáročnost na paměť. A zdá se že paměti opravdu moc neužírá.

sup1

 

Prohlížeč je multiplatformní, určený jak pro Linux, tak pro Windows i Mac OS.

sup2

 

Jako alternativa k Chromu nechybí synchronizace. Import je také možný, záleží na vás co si zvolíte importovat.

sup3

 

Nastavení je také stejné, takže delší popisování je zbytečné. 🙂

sup4

 

sup5Jako výchozí modul pro vyhledávání je … Ano, můj oblíbenec s motýlkem Pan Kačer DuckDuck Go.

 

 

Samozřejmě obchod Chrome pro aplikace je také v nabídce.

sup6

 

Takže jako alternativa plně dostačuje.

sup7

 

Instalace je jednoduchá, na oficiálních stránkách si pouze najdeme naši distribuci, stáhneme v deb. balíčku a pomocí instalátoru si ho nainstalujeme pod kapotu.

sup8

 

Tak snad někdo využije a možná i použije…. doufáme. 😀

 

Poznámka: Jelikož jsem byla upozorněna na starší verzi prohlížeče Superbird, chtěla jsem zjistit, zda přijde nějaká aktualizace na vyšší verzi jako má například nyní Windows. Poslala jsem vývojáři dotaz přes jejich formulář a bohužel bez úspěchu. Také jsem odeslala Tweet se stejným dotazem, bohužel se stejným výsledkem. Již tomu je cca měsíc.
Tímto se omlouvám uživatelům a čtenářům, bohužel mě nenapadlo, že ze strany vývojářů(e) nastane hradba ticha a nezájmu o svůj produkt.

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

14 reakcí na Superbird

 1. Allconius říká:

  Ahoj, díky za TIP, vypadá pěkně, překvapilo mě, že má v downloadu Linux Mint Mint místo Ubuntu to se jen tak nevidí 🙂 Jinak používám firefox, reklamy mě netrápí mám „AdBlock“ 🙂

  • Pačula říká:

   Tak já na různých pc mám i jiné prohlížeče..nicméně momentálně mám FF, Cyberfox, spolu krásně synchronizují.
   A nyní požívám tento Superbird, dá se taky krásně synchronizovat, s Chromem či Chromiem. Zatím mi ani jednou nezamrzl, a při pohledu na Htop opravdu moc neužírá, i rychlost je krásná.. Já jsem si jako doplněk přidala ublock. Například v FF mám po doporučení Bluehell firewall, který je lehoučký..

 2. S.T.E.A.K. říká:

  Mě pořád přijde, že Chrome a jeho odvozeniny se neustále sekají a zbytečně zatěžují procesor a paměť (tedy snad kromě Opery na Androidu, jinde jsem jí ještě nezkoušel). Nehledě na to, že se s více jak 20 otevřenými taby nedají v podstatě použít. Takže zůstávám stále věrný Firefoxu, tedy teď už jeho odvozenině Pale Moon (po tom, co FF kompletně překopal UI, se stal nepoužitelným). Samozřejmě jsou potřeba doplňky NoScript, AdBlock Edge, Ghostery, Xmarks, Lastpass a Tree Style Tab. Poté je vše rychlé a použitelné (a snad i dostatečně chráněné soukromí).

  • Pačula říká:

   Koukám že máte Pale moon, již delší dobu chci vyzkoušet i na Android.
   FF mi funguje dobře na výkonějším pc, zde na žluťákovi moc ne..SB se zatím drží i při otevření několika panelů..

   • S.T.E.A.K. říká:

    Pro Mint/Ubuntu má Palemoon přímo instalačku(http://sourceforge.net/projects/pm4linux/files/pminstaller/), která řeší i updaty. S nástupem verze 25, která se oddělila od binární kompatibility s Firefoxem, byl ze začátku problém s rozšířeními, ale teď už vše funguje, jak má. Já mám výkonnější PC, ale zřejmě s prohlížečem pracuji trochu jinak než ostatní. Běžně mám otevřeno 100+ tabů (věci do práce, školy, články k přečtení…) a pro to je Chrome apod. naprosto nepoužitelný (kdo měl otevřeno více jak 20 tabů, tak ví o čem mluvím). Ano, zkoušel jsem různé rozšíření jako Session Restore a další nebo ukládat potřebné taby do bookmarků, ale vždy jsem se vrátil k otevřeným tabům(setříděným do stromů). Je to pro mě nejpohodlnější a FF/Palemoon to zvládá v podstatě bez problémů.
    Jinak jsem mnoho alternativních browserů nezkoušel, protože vyžaduji, aby pro ně existovaly výše zmíněné rozšíření a to je bohužel pro jiné než mainstream prohlížeče často problém.

 3. Pepan říká:

  Mě se zase čím dál více líbí rychle se vyvíjející Otter Browser

 4. Petr Klásek říká:

  Já poslední dobou používám téměř výhradně Qupzillu. Jedinou nevýhodou je, že není podporovaná v mém internetovém bankovnictví a občas se s ním nedomluví. Takže v záloze pořád mám nainstalovaný Firefox, ten už jsem ale neotevřel pěkně dlouho. Chromium je žrout systémové kapacity a už mi do systému nesmí :-). Qupzille dávám přednost právě pro její nenáročnost, protože moje stroje jsou staré a nevýkonné. Superbird bych mohl zkusit taky.

 5. 11p5G říká:

  Jednu dobu byl mým výchozím prohlížečem. Dnes mě odrazuje od něj (pravděpodobné) ukončení vývoje pro linux. Mít skoro rok starou verzi v PC není zrovna bezpečné…
  Dívám se, že běží na původním GTK rozhraní.

  Dával jsem šanci i SRWare Iron, ale často něco nefungovalo.
  Teď se poohlížím po Yandex browser (zatím jenom v beta verzi)
  Dost častý problém se kterým se setkávám je špatná synchronizace…

  • Pačula říká:

   No vidíte.. já se přiznám bez mučení že jsem si toho nevšimla.. teď již vidím ty verze 32 jen pro Linux. Pokusím se zjistit zda bude nějaká aktualizace , pokud nebude, tak jim vynadám. Opravdu nemá cenu prohlížeč používat jestliže se pro Mint zastaví 🙁

   • 11p5G říká:

    Podle jejich FB stránky to vypadá, že je se jedná o mrtvý projekt.
    Naposled autor psal 9.2.2014.

    I když je zatím vše funkční (až na synchronizaci doplňků :/ )…
    V UAS se taky hlásí jako Chrome 32

    • Pačula říká:

     Tak stejně chci zjistit co a jak..abych eventuálně tento článek aktualizovala že jde o onen mrtvý projekt. Osobně mě to velmi mrzí..zvláště po zjištění že nabízím prošlý projekt.:-(
     Nicméně pokud se mi ozvou, dám vědět..

     • Pačula říká:

      Tak zatím mi nikdo neodpověděl..Psala jsem přes nějaký ten kontaktní formulář, i přes Twitter ale zatím nic. Nikde jsem ani bohužel nesehnala email.

      • 11p5G říká:

       Nemají ani fórum narozdíl od jiných projektů…

       Včera jsem narazil na http://www.slimjet.com/en/ .
       Zatím je to jenom beta a ne vše zrovna funguje. Mohl by to být v budoucnu dobrý prohlížeč…

       • Pačula říká:

        Tak takovéto jednaní se mi nelíbí..kdyby aspon odpověděl..takže mi nezbude nic jiného než aktualizovat článek..:-/
        Kouknu na odkaz.. já bych jinak preferovala něco na způsob FF, ale v odlehčené verzi..FF kvůli synchronizaci apod.