Novinky v mintLocale (správci jazyků)

lm171Vydání Linux Mint 17.1 se pomalu ale jistě blíží, proto se v několika článcích podíváme podrobněji na chystané novinky a vylepšení, která pro nás tým vývojářů v čele s Clementem Lefebvrem chystá.

Jednou z chystaných novinek je nový správce jazyků mintLocale. Vývojáři právě k němu obdrželi spoustu zpětné vazby. Proto v něm byly odstraněny chyby a byly realizovány nové nápady.

Uživatelské rozhraní mintLocale bylo kompletně přebudováno. Nyní je v něm zobrazeno více informací, přesto však jednodušším způsobem.

 

mintloc

 

Národní volba je nyní rozdělena na „Jazyk“ a „Region“. To je důležité například pro uživatele, kteří odcházejí pracovat do zahraničí, ale rádi se drží i tam své mateřštiny. Pokud jde o nastavení národního prostředí, „Jazyk“ odpovídá volbě LANG a LC_TIME a „Region“ nastavuje volby LC_NUMERIC, LC_MONETARY, LC_PAPER, LC_NAME, LC_ADDRESS, LC_TELEPHONE, LC_MEASUREMENT a LC_IDENTIFICATION.

Dále jsou v novém mintLocale podporovány i metody vstupu. Toto zajisté ocení uživatelé, kteří chtějí psát čínštinou, japonštinou, korejštinou, thajštinou, vietnamštinou a několika dalšími jazyky, které vyžadují znaky nebo symboly, jež nejsou k dispozici na klávesnici. MintLocale nyní umožňuje vybrat si způsob zadávání a rychlého přidání podpory pro tyto jazyky. Rovněž vám oznámí, pokud požadované součásti pro daný jazyk chybí (typicky pokud vám chybí balíček pro správné fungování jazykového nastavení).

Z ohlasů na vstupní metody…  Pokud tato část pro vás důležitá, spojte se s týmem vývojářů (nejlépe na irc.spotchat.org # linuxmint-dev) a napište jim své návrhy na vylepšení této části mintLocale.
Z dosavadních ohlasů tým vývojářů pochopil, že je mezi vstupními metodami dominantní IBus a stále je v současné době velmi populární  metoda Fcitx. Proto bylo rozhodnuto zatím přidat podporu pro metody iBus, Fcitx, SCIM a UIM. Pokud používáte jinou IM, tak sdělte vývojářům jakou, pro který jazyk a proč.

A na závěr, pokud jste nedočkaví a chcete si novou verzi mintLocale vyzkoušet, nemusíte čekat až na vydání Linux Mint 17.1. Práci s touto novou verzí si můžete vyzkoušet už nyní. Proto neváhejte a stáhněte si potřebný .deb balíček z https://github.com/linuxmint/mintlocale/releases/download/1.2./mintlocale_1.2.1_all.deb a sdělte Clemovu týmu váš názor či připomínky k této součásti nově chystaného vydání Linux Mintu.

 

Zdroj: http://segfault.linuxmint.com/2014/10/improvements-in-mintlocale/

Štítky , .Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.