Rexloader

rex1V oficiálních repozitářích většiny hlavních linuxových distribucí, tedy i Linux Mintu, jsou mimo jiné i různé download managery (jako např. Uget, aria2 apod.), což je software, který umožňuje správu a stahování souborů ze sítě. Pokud nějaký takový software hledáte, můžete si vyzkoušet Rexloader, open source správce stahování, napsaného v C++ s grafickým rozhraním Qt a s mnoha užitečnými funkcemi.

Rexloader je pokročilý správce stahování, je multiplatformní (je k dispozici pro operační systémy Linux i Windows), šířený pod licencí GPL v. 3.0. Tento download manager pracuje přes http(s) s nastavitelnými multithreadovými podprocesy stahování a umožňuje výpočet hash (MD5, SHA1). Může také pracovat pomocí proxy, což je velmi slibné. Vývojáři plánují implementovat podporu pro FTP a P2P(torrent, dc ++ atd.).

Další dobrou věcí v tomto správci je plovoucí graf, který ukazuje graf rychlosti stahování a zobrazuje stažená data numericky. Můžete jej používat i jako indikátor na panelu a aktivovat/deaktivovat si řadu dostupných pluginů. Malou vadou je chybějící integrace do prohlížečů, doufejme však, že vývojáři brzy tuto funkci přidají, protože aplikace je v aktivním vývoji.

Díky jednoduchému a intuitivnímu grafickému rozhraní umožňuje Rexloader správu stahování více souborů najednou s možností následné obnovy. Nastavit si můžete maximální, normální, minimální rychlost stahování souborů, správu proxy, obsažené odkazy se automaticky zkopírují do schránky a tak dále.

 

rex2

rex3

rex4

 

Instalace v Linux Mintu

Je velmi jednoduchá, neboť program má svůj PPA. Stačí si jej tedy přidat do systému, aktualizovat databázi softwaru a nainstalovat patřičný balíček. Otevřete si tedy terminál a zadejte:

Příkaz terminálu:
sudo add-apt-repository ppa:ra9oaj/spolab
sudo apt-get update
sudo apt-get install rexloader

 

Nejste-li příznivcem příkazové řádky, můžete si stáhnout .deb balíček z této stránky. Po jeho stažení program klikací metodou nainstalujete.

Poté se vám ikona pro spuštění aplikace zobrazí v Menu > Internet > Rexloader. Programu chybí jak česká, tak slovenská lokalizace, avšak vzhledem k tomu, že se jedná o hodně ranou verzi, lze očekávat, že se brzy najde někdo, kdo Rexloader přeloží.

Vím, že kvalitních správců stahování je ve svobodném linuxovém světě celá řada, ale proč nevyzkoušet zase něco nového a třeba zrovna Rexloader je právě to, co hledáte.

Domovskou stránku projektu najdete na https://code.google.com/p/rexloader/.

 

Štítky , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.