Mozilla Firefox – zapnutí možnosti sledování Full HD videí

firefox-youtubeDnes si ukážeme, jak zapnout možnost sledování videí např. na Youtube ve Full HD rozlišení u prohlížeče Mozilla Firefox, kde tato možnost je ve výchozím nastavení vypnuta. YouTube byl jeden z prvních internetových portálů, který umožnil sledování videí v HTML5, aniž by bylo nutné instalovat pluginy třetích stran. V současné době jsou videa na YouTube k dispozici v HTML5, což umožňuje přehrávání ve vysokém rozlišení 1080p. Full HD (1920 × 1080 pixelů), ale u prohlížeče Firefox si tuto možnost musíme aktivovat. Chcete-li aktivovat možnost přehrávání Full HD 1080p v Mozilla Firefox (Linux, Windows a Apple Mac), je potřeba v nastavení prohlížeče změnit parametr MediaSource false na true. Kdo má zájem si tuto možnost zapnout a vyzkoušet, čtěte dále.

Postup je jednoduchý a zabere nám maximálně dvě minutky. Pro jistotu dodám, níže uvedený postup jsem použil u Mozilla Firefox 31.0. U starších verzí Firefoxu jsem nezkoušel, pokud někdo starší verzi prohlížeče používá, může tento postup vyzkoušet, jestli návod je adekvátní i pro neaktuální(starší)verze Firefoxu.

 

Postup:

V nové záložce prohlížeče zadáme: about:config

 

about:config - Mozilla Firefox_001

 

Poté do vyhledávacího pole zadáme: media.mediasource.enabled a poklepeme myší na položku: false

 

about:config - Mozilla Firefox_005

 

A takto by měl vypadat výsledek-položka: false se nám změní na: true a tím máme funkci aktivovanou.

 

about:config - Mozilla Firefox_004

 

Přeji příjemné sledování videí ve vysoké kvalitě…sám jsem dnes na Youtube testoval,a všechny videa ve Full HD bez problému hrála.

 

Výběr_007

 

 

 

Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

6 reakcí na Mozilla Firefox – zapnutí možnosti sledování Full HD videí

 1. Bohatyr říká:

  Ahoj. Díky za článek, jen jsem v něm nenašel slibované zprovoznění HW akcelerace flash videí ve firefoxu.

  • Kagkouro říká:

   Ahoj,no psal jsem podobné možnosti,myšleno že u Chromu zapnutí flash akcelerace mimo jiné zlepší výkon u přehrávání u Youtube videí…no asi jsem se nepřesně vyjádřil,tak to upravím…

 2. igracek říká:

  Ahoj, takže nastaveno, vyzkoušeno a funguje to:-)…díky

 3. Old Bobby říká:

  Výborný tip, Láďo ! Jednoduché nastavení a parádní video …

 4. r76 říká:

  budu za lamu,…ale nestacilo by jen na „https://www.youtube.com/html5“ aktivovat html5 ? aspon me to tak jede na prohlizecich Mozilla/Chrome u youtube.