SMPlayer 14.3.0 – jeden z nejlepších přehrávačů, aneb kvalita vítězí

SMPlayerSMPlayer je kompletní multimediální přehrávač pro Linux i Windows. Pro přehrávání používá engine MPlayer, který je schopen přehrávat většinu audio i video formátů: avi, mkv, wmv, mp4, mpeg a další,zde se můžete podívat na kompletní seznam podporovaných formátů. Používá své vlastní kodeky, takže nemusíte instalovat žádné další balíčky s kodeky. Jedním z nejzajímavějších rysů SMPlayeru je, že si pamatuje nastavení všech souborů, které jste již přehrávali. Takže, začnete se dívat na film, najednou musíte odejít … nebojte se, když opět spustíte tento film, přehrávání začne na stejném místě, kde jste před tím skončili, navíc se stejným nastavením: zvukové stopy, titulků atd.Obsahuje podporu Youtube, s SMPlayerem můžete přehrávat a stahovat YouTube videa, ale je to také užitečný nástroj, se kterým lehce vyhledáte jakákoliv videa z YouTube. SMPlayer je dodáván s několika vzhledy a sety ikon, takže můžete snadno změnit vzhled přehrávače.

 

Seznam funkcí:

 • Kompletní dialog nastavení, ve kterém můžete měnit klávesové zkratky, barvy a písma titulků, a mnoho dalších vlastností.
 • Je k dispozici řada video a audio filtrů: deinterlace, postprocessing, šum … a dokonce i filtr karaoke (odstranění hlasu).
 • Hledání kolečkem myši. Můžete použít kolečko myši pro kroky vpřed i vzad ve videu. Tlačítka myši lze také přizpůsobit.
 • Video ekvalizér umožňuje nastavit jas, kontrast, odstín, sytost a hodnotu gama u videa.
 • Vícerychlostní přehrávání. Můžete hrát rychleji 2x, 4x … a dokonce i zpomaleně.
 • Nastavení zpoždění audia a titulků. Umožňuje synchronizovat zvuk a titulky.
 • Pokročilé možnosti, jako je například výběr demuxeru nebo audio a video kodeků.
 • Možnost vyhledávat a stahovat titulky z opensubtitles.org.
 • Přehrávání videí z YouTube. Prohlížeč videí Youtube je součástí aplikace, lze tedy stahovat snadno i videa z YouTube.
 • Překlady: v současné době je SMPlayer přeložen do více než 30 jazyků, včetně češtiny a slovenštiny.
 • Možnost změnit styl rozhraní a sadu ikon.
 • Možnost zachytávání snímků obrazovky(screenshot)
 • Svobodný a open-source. SMPlayer je šířen pod svobodnou licencí GPL.

 

Přehrávač SMPlayer:

 

iví mrtví S01E02-cz dabing.avi - SMPlayer_002

 

Vestavěný prohlížeč videí Youtube:

 

Výběr_003

 

Pokud nemáte nainstalován MPlayer, před instalací SMPlayeru si jej nainstalujte pomocí Synapticu.

 

Instalace v Linux Mintu:

Příkazy terminálu:
sudo add-apt-repository ppa:rvm/smplayer
sudo apt-get update
sudo apt-get install smplayer smtube smplayer-themes smplayer-skins

 

Po instalaci se vám zobrazí ikona pro spuštění SMPlayeru v Menu > Zvuk a video > SMPlayer  a prohlížeč YouTube v Menu > Zvuk a video > SMPlayer YouTube Browser. Domovská stránka projektu je http://smplayer.sourceforge.net/, kde najdete další podrobnosti, nové skiny atd.

 

 

Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

6 reakcí na SMPlayer 14.3.0 – jeden z nejlepších přehrávačů, aneb kvalita vítězí

 1. Vojtěch Dubský říká:

  No nevím… přijde mi na stejné úrovni jako VLC. Na VLC jsem přešel z Totemu asi před dvěma lety z důvodu nemožnosti jednoduše v Totemu přehrát některé nahrávky a VLC jsem v tu dobu již znal, takže jasná volba… Nevím zda má cenu skoušet SMPlayer, jak jsem již psal na začátku, z této zprávičky mi přijdou tak nějak na stejné úrovni….

  • Satapouch říká:

   Autor již v nadpisu píše: „jeden z nejlepších….“, nikdo netvrdí, že je nejlepší. Každý nechť si vybere co mu vyhovuje.

 2. DéBé říká:

  podle mě je to totožné s vlc, ale vlc má větší komunitu, což je pro mne podstatné..měl bych dotaz ohledně titulek, existuje přehrávač ve stylu bsplayer, který stahuje sám titulky z opensubt. ale má i vlastní databázi s titulkama od uživatelů? dám příklad, pepa si stahne titulky např z titulky.com opensubt či jiného,dívá se na film/serial,v 80% filmu si přehrávač řekne,že titulky jsou ok a nahraje je na vlastní server,poté eva pustí film/serial a ejhle,titulky přesně na danou verzi,nemusí už zjištovat,která verze sedí..toto bs player umí a hlavně při nových seriálech je to strasne moc pohodlné

 3. Plzeňák říká:

  Ahoj, měl jsem možnost porovnat různé druhy videoformátů na SMplayeru a VLC na slabším notebooku CeleronM 1,6Ghz, grafika Intel. Vlc měl u některých formátů souborů problém se ztrátou zvuku během přehrávání a generoval o něco větší zátěž CPU u HD filmů. Pro starší počítače opravdu doporučuji SMplayer, mě osobně mile překvapil.

 4. Kagkouro říká:

  Já víc používám SMPlayer,dle mě je všestrannější,VLC si nepamatuje když přerušíš a musí se nainstalovat na to plugin,plus i u mě občas VLC mělo s některými formáty problém,plus občas zvuk jen do jednoho ucha,,SMPlayer mi přijde propracovanější a spolehlivější.Ale každý si vybere,od toho máme nabídku playerů:))

 5. Petrčan říká:

  SMplayer používam od vtedy co sem objavil Linux. Hledal sem podobný prehrávač BSplayeru a jediný funkčne podobný byl SMplayer. A s tíma titulkama to myslím dokáže jak Bsplayer.