Ubuntu Tweak 0.8.7

Vývojáři nástroje Ubuntu Tweak vydali novou verzi 0.8.7, která obsahuje podporu pro Ubuntu 14.04 Trusty a přidává dvě nové funkce.

Ubuntu Tweak je jedním z nejznámějších programů, určených k vylepšení a přizpůsobení aplikací/správy Ubuntu (tedy i Linux Mintu). Hlavní myšlenkou projektu je přidání nových možnosti pro přizpůsobení desktopového prostředí, stejně jako snadné přidání softwaru a aplikací, které nejsou zahrnuty do oficiálních repozitářů, dále obsahuje i nástroj pro čištění systému a další. Nedávno byla vydána verze Ubuntu Tweak 0.8.7, důležitá aktualizace, která zahrnuje podporu pro Ubuntu 14.04 Trusty (LM17 Qiana)a navíc dvě nové užitečné funkce.

Ubuntu Tweak 0.8.7 opravuje podporu pro skripty ve správci souborů Nautilus v Ubuntu 13.10 a rovněž byla opravena chyba pro správu/přizpůsobení klávesových zkratek.

Dále obsahuje pro Ubuntu dvě užitečné možnosti: První je nová funkce Unity pro minimalizaci okna po kliknutí na odkaz v Launcheru. Stačí přejít do Optimalizace, nastavit volbu Unity Launcher na Zapnuto a po kliknutí na ikonu aplikace v Launcheru se okno minimalizuje.

Druhá nová možnost představená v Ubuntu Tweak 0.8.7 se týká  rekurzivního vyhledávání v Nautilu , která umožňuje provádět cílené vyhledávání v aktuálním adresáři a podadresářích a ukazující všechny soubory a složky, týkající se daného požadavku. Pro zapnutí/vypnutí rekurzivní vyhledávání v Nautilu jděte do Optimalizace, Správce souborů a zapněte/vypněte Povolit rekurzivní vyhledávání.

Ubuntu Tweak 0.8.7 lze snadno nainstalovat pomocí terminálu přidáním repozitáře, aktualizací databáze softwaru a samotnou instalací balíčku:

Příkazy terminálu:
sudo add-apt-repository ppa:tualatrix/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install ubuntu-tweak
Štítky , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: archiv

články, jejichž autoři požádali o smazání účtu

8 reakcí na Ubuntu Tweak 0.8.7

 1. Floyd říká:

  Vylepšení Mintu, skvělý program pro nás, BFU, spolu s BleachBit a Krematorem a měl bych vyčištěno, v komunitě Linux MIntu jsem se naučil za dva měsíce víc, než za čtyři roky v Ubuntu a Debianu. Díky moc…….

 2. romanos74 říká:

  Bohužel při instalaci to hlásí – Toto PPA nepodporuje xenial‘
  Nelze přidat PPA repozitář: “Toto PPA nepodporuje xenial

  nevíte někdo jak na to?

 3. Orb říká:

  V LM 18

 4. gejza říká:

  …skus deb balik…0.8.7-funguje…odstranuje aj stare kerneky…atakdalej…

 5. BAD říká:

  Pouzivam Ubuntu Tweak 0.8.8 je to vyborny program. Instalacia cez terminal je bez problemov podla horeuvedeneho postupu. Moj system Linux Mint 17.3 Rosa 32-bit. Ale pozor! autor programu uvadza: Tento program je vydaný ABSOLÚTNE BEZ ZÁRUKY.