Jak nainstalovat desklety v Linux Mint 15

1099__90x90_linux-mint-15_0Dnešní článek bude věnován spíše uživatelům, kteří s naším distrem začínají. Nicméně malé zopakování neuškodí ani těm zkušenějším.

Desklety jsou novinkou v předposlední verzi pracovního prostředí Cinnamon (1.8). Jedná se v podstatě miniaturní desktopové widgety, které mohou být nainstalovány v desktopovém prostředí Cinnamon, což je jedno z výchozích prostředí pro Linux Mint 15.

Chcete-li si nějaké desklety nainstalovat, klikněte pravým tlačítkem myši na pracovní plochu a ze zobrazené nabídky zvolte „Přidej desklet„.

 

1585__320x240_desk1

 

Otevře se vám okno, ve kterém přejděte na záložku „Get more online„, na které se vám zobrazí seznam dostupných deskletů. V našem konkrétním přídě si nainstalujeme desklet AccuWeather Desklet, který na ploše zobrazí počasí pro dané místo. Vyberte jej tedy a klikněte na „Install or update selected„.

 

1586__420x340_desk2

 

Desklet bude stažen a automaticky se zobrazí v tabulce nainstalovaných deskletů. Zvolte „Add to desktop“ a máte hotovo.

Nyní si jen v Nastavení zadejte potřebný kód, který vygenerujete na stránce http://thale.accu-weather.com/widget/thale/city-find.asp?location=, kde za = dosaďte název své lokality. Kód by se vám měl vygenerovat a bude vypadat nějak takto: EUR|CZ|EZ008|DOLNI+NIVY. Já jsem nalezl kód i pro tu naší zadnici, tak se to musí povést i vám.

 

1587__420x340_desk3

 

1588__420x340_desk4

 

Chcete-li jej odstranit, jednoduše na něj klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte „Odebrat tento desklet„.

 

1589__420x340_desk5

 

Existuje řada dalších deskletů, prohlédněte si je tedy a popřípadě nainstalujte. Uvidíte, jak váš dosud nevýrazný desktop oživí, nehledě na to, že některé mohou být i užitečné.

Štítky , .Záložka pro permanentní odkaz.

2 reakce na Jak nainstalovat desklety v Linux Mint 15

  1. Filip Holtan říká:

    diky za radu, akurat vcera som sa snazil spojazdnit pocasie pre Zilinu, kod som si opisal z url, no ten kod mi tam nesedel, podla Tvojho navodu, to ide perfektne

  2. Floyd říká:

    Skvělý desklet, funkční i v LM 17.1 , moc se mi na ploše líbí.