Conky Manager

Conky Manager je grafický frontend pro správu konfiguračních souborů monitorovací aplikace Conky. Poskytuje volby pro start a ukončení aplikace, prohlížení a úpravu Conky témat, nainstalovaných ve vašem systému. Celý program je napsaný v jazyce vala, je stále ve vývoji, tudíž nelze vyloučit i nějaké ty chyby.

 

Vlastnosti

  • Start / stop, procházní a úprava  motivů Conky
  • Spuštění Conky při startu systému
  • Možnosti změnit umístění, průhlednost a velikost okna widgetu conky

 

Screeny:

1246__420x340_conman1

 

1247__420x340_conman2

 

1248__420x340_conman3

 

1249__420x340_conman4

Obsažené motivy

Gotham

1250__420x340_conman5

 

Max Conky

1251__420x340_conman6

 

Torn Paper Clone

1252__420x340_conman7

 

CPU Panel

1253__420x340_conman8

 

Panel NVIDIA

1254__420x340_conman9

 

Cowon Conky

1255__420x340_conmanc

 

Gold&Gray

1256__420x340_conmang

 

 

Instalace

Je v Linux Mintu opět jednoduchá a zvládne jí každý, instaluje se tradičně pomocí repozitáře PPA, což vám zajistí stále aktuální verzi Conky Manageru:

Zadejte tedy následující příkazy v okně terminálu:

Nejprve si přidejte potřebný repozitář:

Příkaz terminálu:
sudo apt-add-repository -y ppa:teejee2008/ppa
 

Aktualizujte databázi softwaru:

Příkaz terminálu:
sudo apt-get update
 

A nainstalujte Conky Manager:

Příkaz terminálu:
sudo apt-get install conky-manager
 

Po instalaci se vám zobrazí ikona pro spuštění aplikace v Menu > Příslušenství > Conky Manager.

 

Jak to funguje

Jednotlivá témata jsou uložena v adresáři ~ /conky-manager/themes. Každá složka se zde zobrazí jako samostatné téma. Výběrem motivu v horním seznamu okna aplikace se vám zobrazí příslušné soubory conkyrc ve spodním seznamu. Klikněte proto na zaškrtávací políčko v horním seznamu a v dolním seznamu vybrané téma zapněte nebo vypněte.

Na kartě Options máte možnost zaškrtnout spuštění Conky při startu systému. Jeho zašrktnutím se automaticky vytvoří položka v ~ /.config/autostart  a odstraní se při jeho odškrtnutí. Vlastní spouštěcí skript je zapsán do ~ /conky-manager/conky-startup.sh. Skript se aktualizuje, když se program ukončí.Jak přidat téma Conky

 

Jak přidat téma Conky

Několik témat je součástí aplikace. Chcete-li si přidat vlastní motiv, musíte dodržet tyto pokyny:

  • Každý sub-složka musí být v ~ /conky-manager/themes zobrazena jako samostatné téma. Název složky bude stejný jako název tématu.
  • Konfigurační soubory jsou uloženy v podadresáři s názvem config. Se všemi soubory v tomto umístění je zacházeno jako s  konfiguračními soubory Conky. Soubor .conkyrc není nutný. Konfigurační soubory s jednotlivými soubory .conkyrc mohou být rovněž umístěny v základní složce.
  • Konfigurační soubory nesmí mít absolutní cesty. Všechny cesty musí být relativní vzhledem k základní složce. Základní složka je totiž pro Conky nastavena jako pracovní adresář.
  • Písma musí být umístěna v sub-složce s názvem fonts . Písma z této složky budou nainstalována do místního adresáře fonts (~ /.Fonts), pokud uživatel dané téma spustí.
  • Náhledový obrázek (volitelný) musí být pojmenován preview.png a uchováván také v základní složce.
  • Zásluhy a jiné informace pro dané téma můžete zapsat do souboru info.txt v základní složce.

 

Závěr

Pro začínající či „líné“ vyznavače Conky je Conky Manager výborná vychytávka. Jeho pomocí si lze snadno a rychle změnit či upravit motiv Conky a šikovně tak využít potenciál tohoto monitorovacího programu. Pro někoho může být nevýhodou chybějící česká i slovenská lokalizace, ale ovládání je natolik intuitivní a jednoduché, že, dle mého názoru, nijak nechybí. Také nelze pomocí Conky Manageru upravit všechna nastavení Conky, autor ale na svém webu slibuje postupné přidávání dalších funkcí, a tak se máme na co těšit.

Záložka pro permanentní odkaz.