Rozšíření Weather 1.7.1

[singlepic id=116 w=280 h=100 float=right]Někde v komentářích zde jsem našel požadavek na popis a návod na instalaci appletu Weather. Co bychom pro minťáky neudělali, a tak se o to teď a tady pokusím. Popíšeme si rozšíření Weather ve verzi 1.7.1, která byla vydána před pár dny a je tedy nejčerstvější. Jedná se o poměrně zdařilé rozšíření, jež určitě dobře zapadne do vašeho panelu. Tento applet Cinnamonu byl vyvinut na základě Gnome Shell rozšíření weather.

Důležitým požadavkem pro správný chod v naší distribuci je instalace náležitého balíčku. Proto nejprve v terminálu zadejte příkaz:

           –   sudo apt-get install gettext libglib2.0-bin

A nyní k instalaci:

Nejdříve si applet stáhněte odtud. Soubor rozbalte a pokud budete upgradovat z verze 1.3.2 nebo starší, spusťte /cleanup.sh. pro vlastní instalaci pak spusťte /install.sh a restartujte Cinnamon (např. alt + F2, r). Požadovaný applet nyní aktivujte v „Přidání appletu“. Teď je ještě potřeba nastavit své Woeid. To uděláte tak, že ve skryté složce /.local/share/cinnamon/applets/weather@mockturtl poklepete na cinnamon-weather-settings, čímž se vám otevře dialogové okno nastavení, kde hned do pole nahoře vepíšete své Woeid. Pokud jej neznáte, klepněte sem (nebo sem), kde své Woeid jistě naleznete. V tomto dialogovém okně máte ještě i další možnosti nastavení. Načež okno zavřete a máte hotovo. Na důkaz, že to funguje předkládám obrázek jak to vypadá u mě. Doufám, že v návodu je dostatečně podrobně postup popsán, pokud by byly nějaké komplikace, tak pište do komentářů pod článkem a jistě problém vyřešíme.

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.