Conky Linux Mint Nadia

[singlepic id=145 w=220 h=100 float=right]Dnes se zase jednou vrátíme k monitorování vašeho systému pomocí programu Conky. Našel jsem jedno celkem povedené a barevně sladěné s Linux Mintem. Velmi vtipné mi připadá logo tučňáka „oděného“ do mintích symbolů.

Instalace:

Instalace je poměrně jednoduchá a měl by jí zvládnout každý. Nejdříve je potřeba mít nainstalovanou utilitu pro sledování všech senzorů nazvanou lm-sensors. Je součástí repozitáře, tudíž jí nainstalujete snadno např. pomocí Synapticu. Druhou variantou je instalace pomocí terminálu. Otevřete Terminál (Aplikace-Příslušenství-Terminál) a zadejte příkaz: sudo apt-get install conky-all lm-sensors.

Dále je třeba lm-sensors aktivovat. To provedete příkazem v terminálu: sudo sensors-detect (vyberte ANO pro všechny ano/ne otázky), systém restartujte a monitorování senzorů již bude aktivní.
Nyní již můžete stáhnout zabalený soubor s Conky odtud. Po stažení jej rozbalte do svého domovského adresáře.
Pro pracovní prostředí MATE (ne však pro Cinnamon) otevřete /home/.conkyrc a nahraďte „own_window_type normal“ za „own_window_type override“.
Teď už pro vlastní spuštění zadejte v terminálu příkaz: conky

Automatické spuštění po startu:

Přejděte v menu na „Aplikace po spuštění“ a přidejte do pole Název např. „conky“ a do příkazového pole pak „/bin/sh/home/mint /.conky-startup.sh“.
Proveďte odhlášení a přihlášení a vaše nové Conky musí běžet!
Dalšími úpravami souboru .conkyrc si poté ještě můžete Conky vylepšit dle svého gusta, popř. si přidat ještě další položky sledování. Ovšem o tom je lepší si nejdříve něco vyhledat na příteli Google.

Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: archiv

články, jejichž autoři požádali o smazání účtu

Komentáře jsou uzavřeny.