LibreOffice 6.1 vs MS Office 2007 v obrázkoch

Keďže som v práci dnes stváral psie kusy pre podporu OpenSource, tak pár snímok pre porovnanie ako rovnaký dokument zobrazuje LibreOffice 6.1 a Microsoft Office 2007 Profesional Plus (12.0.4518.1014) na ktorý mám zakúpenú licenciu. Bohužiaľ riešiť som to musel na Windows (v tomto prípade Windows 7 Profesional).

Všetky dokumenty boli vytvorené v Microsoft Office 2007. Makro bolo stiahnuté z keymapu

Obr. Verzie kancelárskych balíkov.

Obr. Info o počítači cez Speccy.

 

Obr. Word vs Writer.

Obr. Power Point vs Impress.

Obr. Excel vs Calc.

Obr. Excel vs Calc vzorec.

Obr. Excel vs Calc makro Fibonacciho postupnosť.

Štítky , .Záložka pro permanentní odkaz.

12 reakcí na LibreOffice 6.1 vs MS Office 2007 v obrázkoch

 1. takyradějianonymně říká:

  Ono to je tak že tam kde se ty mouchy vidět chtějí tak se vidí a tam kde vidět nechtějí tak se přehlíží.
  Tohle a podobné další srovnávání kancelářských balíků je nekonečné téma a dříve jsem to sledoval, dneska ne a připadá mně to ztráta času. Protože roli hraje také politika (tu neovlivním) a když se radostně (tedy také politicky) rozhoduje a stále se nachází peníze na to aby se propachtovávalo u Microsoftu a vytváří se falešný dojem jeho nenahraditelnosti, tak to je potom boj s větrnými mlýny.
  Tu svobodu mám ale a zatím doma a už od doby StarOffice (ještě jsem byl na Windows) mně pro mé potřeby to „svobodné“ stačí: jeden čas mne naléhavě zajímalo abych byl schopen přechroustat předpřipravené šablony (calc) pro propočet a tisk mého daňového přiznání z příjmu (psáno pro MS Office) no a to jsem také s tím Libre nebo OpenOffice zdárně absolvoval.

  Občas zvědavě (pod Linuxem) zkusím další možnosti na které jsem upozorněn, které jsou i někdy částečně placené ale nabízí očesanou verzi zdarma, ale zatím jsem u a la LibreOffice zůstal. Není proč měnit.

  • xxx říká:

   no ja som sem len pastol sk verzie obrazkov (robil som anglicky a slovensky text)
   Dokonca som bol prekvapeny ze to makro si LO spustil, kedysi do neslo (verzia 4 a cosi)

   Ja som to uz vzdal vysvetlovat ze je to prast jak uhod pri kancelarskych balikoch. 99% uzivatelov by si vystacilo aj s Google Docs

 2. Livan říká:

  Pokiaľ sa jedná o jednoduché texty bez zložitejšieho formátovania, tak tam je to jedno. Horšie je ak niekto vyčačká vo firme v rámci ISO dokumentácie formuláre vo Worde s kdejakým komplexným orámovaním, komplikovaným číslovaním a podobne. Potom už začínajú v Libreoffice problémy. Alebo osobne sa mi stalo, že som vytvoril v accesse databázu s tlačenými protokolmi a potom som sa to pokúsil previesť do libreoffice. Po dvoch týždňoch marného boja som to vzdal. Sú proste veci, ktoré sa robia lepšie v MS Office.

  • takyradějianonymně říká:

   … tu už vytvořenou databázi a tisky (MS Office) jsi se snažil převést nebo jsi začínal v LibreOffice od začátku? To není zřejmé a ptám se.
   *** Pokud jde o firmu atp. tak pokud MS Office platí a chtějí platit dál tak asi s LibreOffice nemají důvod začínat. Aby to mělo efekt tak by se do LibreOffice museli překlopit, to také znamená že už nikdo nebude patlaniny dělat na oddělení v MS Office.

   • Livan říká:

    Samozrejme som sa pokúšal vytvoriť to v Libreoffice od začiatku znova, samotná databáza problém nebol, problém bol ten formulár na tlač protokolov. Je to už dlhšia doba, takže si už presne nepamätám, na čom presne to stroskotalo.

    • takyradějianonymně říká:

     to Livan: co bylo nemusí být dnes, že. Tady v těchto a podobných případech jsem se vždy snažil dostat k nějaké vzorové aplikaci, kde bych ten základ v podstatě já opsal a začal na něm stavět už po svém. Neztrácet čas. Protože být samoukem a ano třeba 2 týdny marně bojovat tedy zkoušet co by mělo být ale samozřejmost já znám odjinud.
     Tebou uvedená zkušenost žel svědčí o tom, že skutečné využití LibreOffice je žel v této oblasti asi jen okrajové i když věc databáze byla vývojářsky jistě hodně náročná a tím nákladná. Tudíž někde je chyba tj. že i přes dosud vynaložené úsilí to trčí kdesi uprostřed cesty?
     Dovedu si totiž představit, ano ty důvody budou i více ideové, že mít malou až střední firmu s ambicemi nebýt závislý jen na koupeném aplikačním software tak se do LibreOffice překlopím a i když „něco“ se bude dělat „jinak“ než v MS Office, jde o to aby „to“ však fungovalo.

     • Livan říká:

      to takyradejianonymně: Ta databáza je hotová v accesse a tak sa aj používá. Nebola zložitá, v acessse som ju urobil v priebehu cca 2 dní aj s tlačením protokolov. Mal som k tomu knihu aj podobnými príkladmi, takže to nebol problém. Horšie to bolo s prevodom do libreoffice, pretože ich dokumentácia bola veľmi stručná a pre moje účely sotva dostačujúca a príklad zostavy podobného typu som tam nenašiel. O prevod som sa pokúšal preto, aby som nemusel používať komerčný softvér ale open source. Bohužiaľ sa dielo nepodarilo, takže sa to dnes používa na komerčnom základe. Na základe tejto skutočnosti a aj iných musím povedať, že jedným z problémov väčšieho rozšírenia open source programov je často nedostatočná dokumentácia.

  • alpaka říká:

   nic si z toho nerob, napises document v LO a MO ti ho neotvori

   • takyradějianonymně říká:

    alpaka: ???
    nesouhlasím, já co dělal pokusy tak mně to MO otevřel vždy, pochopitelně jsem musel v LO dát na závěr … že uložit jako … MO. Je to už nějaký ten čas a dnes potřebu komunikovat směrem k MO já nemám, ale nevidím z podstaty důvod proč by dnešní situace měla být horší než tehdy. Jak na straně LO tak MO.

 3. Dejmon říká:

  Je to hezký, ale jste na www o linuxe a pak si dovolujete vložit příspěvek psaný ve widlích a ještě v ms2007, no fůůůůj

  • redhawk75 říká:

   Ako som uviedol, bolo to robene pre mojho zamestnavatela a vyslovene vyziadane na Windows, takze som nemusel riesit MSO cez Wine, povodne screeny boli dokonca v anglictine.

   Mimochodom dovody su vypisane v clanku. skor islo o to, ze v sucasnosti uz zobrazuje LO rovnako ako MSO

 4. redhawk75 říká:

  Ako som uviedol, bolo to robene pre mojho zamestnavatela a vyslovene vyziadane na Windows, takze som nemusel riesit MSO cez Wine, povodne screeny boli dokonca v anglictine.

  Mimochodom dovody su vypisane v clanku. skor islo o to, ze v sucasnosti uz zobrazuje LO rovnako ako MSO

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.